PREVIEW: Karlovy Vary – Vítkovice (8. 1., 15:30)

Není čas na oddych. Vítkovice se po páteční výhře na ledě Českých Budějovic přesunuly do nejzápadnějšího extraligového města. Zápas 36. kola Tipsport Extraligy mezi HC Energie Karlovy Vary a HC VÍTKOVICE RIDERA, hostí KV arena v neděli 8. ledna od 15:30 hodin. Utkání je možné sledovat živě na serveru HokejkaTV.

Tipsport Extraliga
HC Energie Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE RIDERA
neděle 8. 1., 15:30
KV arena

Soupeř: HC Energie Karlovy Vary

Karlovy Vary od letošní sezony asi očekávaly jiný průběh, než že se budou ze dvanácté příčky ohlížet na českobudějovický Motor a kladenské Rytíře. Nicméně pohled na tabulku hovoří jasně. Karlovy Vary se momentálně nachází tři body od poslední příčky a inkasovaly druhý nejvyšší počet branek napříč extraligou. Od brankáře Štěpána Lukeše se očekávaly velké výkony, ale očekávaná jednička má jednu z nejhorších úspěšností zásahů a průměrně inkasuje více než tři branky na zápas. Což pro karlovarské nevěstí nic dobrého, protože s osmdesáti vstřelenými góly patří k nejméně produktivním týmům. Střelcům v západočeském městě vládne se třinácti góly Petr Koblasa. Jen o gól méně vstřelil Ondřej Beránek. Tváří karlovarské ofenzivy býval v posledních letech kapitán Tomáš Vondráček. Ten se ale přesunul do Pardubic, odkud do lázeňského města přišel Filip Koffer. Zvýšit konkurenci v útočných řadách přišel Fin Mikko Juusola. Jeho příchodem trenér Bruk reagoval na špatný přístup některých svých svěřenců.

Karlovarští sice umí na soupeři vybojovat přesilovou hru, ale na druhou stranu se v nich trápí. S úspěšností pod 14 % jsou nejhorším týmem v početní výhodě. Na druhou stranu v početních nevýhodách na tom nejsou Energetici špatně a patří k extraligovému průměru. Navíc se v oslabení dokázali třikrát gólově prosadit.

Z kabiny Vítkovic

I přesto, že se v neděli hraje na ledě soupeře, jdou do utkání modro-bílí v pozici favorita. Tu si navíc umocnili tříbodovou výhrou v Českých Budějovicích, kde Holaňovi svěřenci vynulovali místní Motor. „Výborný Stezka dostal nulu jako dárek ke svým narozeninám,“ vtipkoval po pátečním utkání kouč Miloš Holaň. Ten dokázal své svěřence na utkání skvěle připravit. Hráči toho svému soupeři moc nedovolili. „Byli jsme na zápas velice dobře připraveni, hráči podali takticky vyspělý výkon,“ uvedl Holaň. Modro-bílý dres s rytířem Vítkem poprvé oblékl útočník Jakub Kotala, který bude ve Vítkovicích působit minimálně do konce sezony. Kotalovi se v Mladé Boleslavi příliš bodově nedařilo, ve vítkovickém dresu na premiérový bod příliš dlouho čekat nemusel. Už v 10. minutě nabil Lakatošovi na vítěznou branku.

Vítkovice o soupeři

Po zápase s Českými Budějovicemi na Vítkovice čeká další mužstvo ze spodní části tabulky. Vítkovice zavítají na led karlovarské Energie. „Je to brejkové a rychlostní mužstvo. Já myslím, že to pořadí v tabulce to dost zkresluje, soutěž je vyrovnaná a každý může vyhrát s každým a tak stejně prohrát,“ upozornil Miloš Holaň na to, že ve vítkovické kabině se tabulka moc neřeší. I týmy, které hrají dole, mají své silné stránky. Těch karlovarských si je trenérský tým dobře vědom. „Silné stránky Varů jsou rychlé přechody z obrany do útoku a teď to potvrdili doma, když vyhráli suverénně 4:1 nad Mladou Boleslaví, takže nás nečeká nic lehkého,“ vyzdvihl Holaň výkon nedělního soupeře v jeho posledním domácím zápase.

NEDĚLE 8. LEDNA, 15:30

HC Energie Karlovy Vary - HC VÍTKOVICE RIDERA

A tým

Tipsport Extraliga 2022/2023 – po 35. kole

5 – Přesně tolik utkání v řadě Vítkovice nepoznaly v zápasech s Karlovými Vary chuť porážky. Zápasy se Západočechy jsou navíc bohaté na branky a na své si tak přijdou i fanoušci. Méně než pět branek ve vzájemném utkání padlo naposledy v listopadu 2020. Karlovarští si budou muset dát pozor na produktivního Petera Muellera, který letos proti Energii zapsal 4 body (2+2).