Banner Promo

Preview: České Budějovice – Vítkovice (8. 2., 17:30)

Datum publikování:

Po důležité domácí výhře nad Pardubicemi míří Vítkovice na jih Čech k dohrávce odloženého lednového utkání. Uspějí v přímém souboji o pátou příčku? To ukáže zápas 43. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Motor České Budějovice, který hostí českobudějovická Budvar aréna v úterý 8. února od 17:30 hodin. Utkání je možné sledovat živě na serveru HokejkaTV.

Tipsport Extraliga
HC Motor České Budějovice – HC VÍTKOVICE RIDERA
úterý 8. 2., 17:30
Budvar aréna

Přímá bitva o 5. místo. Za bodové rovnosti se proti sobě postaví na jihočeském ledě týmy Českých Budějovic a Vítkovic, aby se jeden z nich přiblížil čtvrté pozici. Ani jedno z mužstev to nebude mít snadné.

Soupeř: HC Motor České Budějovice

Zápas Vítkovic v Českých Budějovicích se vinou nákazy covidem v týmu domácích musel přesunout a Vítkovice se tak na jih Čech vydávají až nyní. Domácí nastoupí do zápasu povzbuzeni čtyřzápasovou bodovou sérií, která Jihočechy vynesla až na páté místo, jen o skóre před jejich ostravské soupeře. Budějovičtí vstoupili do kalendářního roku 2022 pravou nohou, když v jedenácti zápasech zůstali bez bodu jen třikrát. Svěřenci trenéra Jaroslava Modrého získali mimo jiné skalp Sparty, Mladé Boleslavi a hned dvakrát si poradili s Libercem. Další čtyři zápasy došly do prodloužení nebo samostatných nájezdů a ve všech byli úspěšnější českobudějovičtí. Díky tomu se z hrany desítky posunuli, nutno podotknout, že zaslouženě, až před brány přímého postupu do čtvrtfinále. V neděli Motor nehrál, naposledy hrál v pátek, kdy v Olomouci zvítězil po prodloužení 4:3. České Budějovice se v loňské sezoně umístily na posledním extraligovém místě a v soutěži se udržely jen díky tomu, že byla nesestupová. Pro letošek tak tým notně posílili. Předně trenéra Václava Prospala na lavičce nahradil jiný neméně slavný českobudějovický rodák Jaroslav Modrý. V brance došlo k rošádě, když se Marek Čiliak po nepovedené sezoně vrátil na rodné Slovensko (odkud se oklikou před koncem přestupů vrátil do brněnské Komety) a místo něj na jih Čech přišel Dominik Hrachovina, který se českobudějovickým nadmíru vyplácí, byť individuální statistiky by mohla mít opora brankoviště lepší. Mnohem lepší statistiky totiž vykazuje brankář číslo dva Jan Strmeň, který ale zasáhl pouze do sedmi utkání. O pozici nejproduktivnějších beků Českých Budějovice spolu soupeří obránci, kteří prošli Vítkovicemi. Petr Šenkeřík v Ostravě strávil část sezony 2014-2015. Druhým obráncem je vítkovický odchovanec Jan Štencel, oba míří k překonání svých sezonních maxim. Ofenzivu táhne Lukáš Pech, který v osmatřiceti letech pokračuje ve výkonech, na které byl zvyklý z pražské Sparty, ale ani ti největší optimisté nejspíš nečekali, že bude bojovat o titul nejproduktivnějšího hráče extraligy. Druhým tahounem do party je českobudějovický odchovanec a kapitán Milan Gulaš, který se v tabulce produktivity drží v nejlepší desítce. Start Gulaše v utkání je ale možná v ohrožení poté, co v pátek v Olomouci nedohrál.

 

Z kabiny Vítkovic

Dva zápasy bez bodu a pak skalp třetích Pardubic. Vítkovice se v neděli vrátily do domácího prostředí povedeným výkonem a hlavně výborným výsledkem. Proti favorizovanému Dynamu se jim podařilo se dvakrát prosadit v přesilové hře, dva góly zaznamenal Jan Hruška a skvělými zákroky mužstvo podržel Aleš Stezka, který se vrátil po absenci do brány. Tempo našlapaného programu ale pokračuje a Ostravany nyní čeká dlouhá cesta do Budějovic, kde se střetnou s celkem se stejným bodovým ziskem, jako mají oni sami. „Cesta daleká, proto jedeme o den dříve, aby si nohy trochu odpočaly. V zápřahu těch zápasů to může hrát velkou roli. De facto hrajeme třetí zápas v šesti dnech a ještě nás další čekají. Tak ať se na to dobře připravíme i co do odpočinku, ať nejdeme na led rovnou z autobusu,“ prozrazuje hlavní trenér Vítkovic Miloš Holaň.

Jeho mužstvo nadále není kompletní, dlouhodoběji zranění jsou útočníci Bukarts a Dej a obránce Gewiese. Pro čtyřzápasový disciplinární trest nebude moci nastoupit ani švédský forvard Tobias Lindberg. V sestavě už od neděle ovšem je ruský zadák Ruslan Pedan, posila ostravského mužstva ze závěru přestupového termínu.

 

Vítkovice o soupeři

Přímý boj o páté místo na ledě českobudějovického soupeře. Vítkovičtí už na jihu Čech letos dokázaly uspět, ale směrem k nadcházejícímu utkání to mnoho neznamená. Oba celky se naposledy střetly v závěru listopadu. „Těžký soupeř. Na stejné úrovni, minimálně bodové. Bude se hrát o těch pomyslných šest bodů. Motor má velkou sílu ve dvojici Gulaš – Pech. To je alfa omega jejich výsledku. Na tyhle dva musí být i speciální příprava, protože jsou velkou hrozbou, jsou velice produktivní a výsledky umí zařídit oni. Pro nás bude opět klíčová disciplína. Nepouštět Budějovice do přesilových her, které mají výborné. A musíme bojovat, bojovat o každý metr ledu a o každý bod, který se nám naskytne,“ dodává trenér Ostravanů.

 

ÚTERÝ 8. ÚNORA, 17:30

HC Motor České Budějovice - HC VÍTKOVICE RIDERA

A tým

 

Dohrávku zápas 43. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Motor České Budějovice, hostí českobudějovická Budvar aréna v úterý 8. února od 17:30 hodin. Utkání je možné sledovat živě na serveru HokejkaTV.

Tipsport Extraliga 2021/2022 – po 50. kole

 

 

Poslední vzájemný zápas

30. 11. 2021 – 28. kolo

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Motor České Budějovice 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky: 29. Lindberg (Svačina, Fridrich), 40. Krenželok (Marosz, Hruška), 48. Lakatoš (Bukarts, Krenželok), 59. Lakatoš – 13. Pech (Gulaš, Holec), 18. Pech (Holec, Gulaš). Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezená kapacita vládním nařízením). Střely na branku: 40:24.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Galvins, R. Polák, Gewiese, J. Stehlík, Koch, L. Kovář – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, Svačina – Dej, Marosz, Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich

HC Motor České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Piskáček, Bindulis, Percy, Šenkeřík, Jandus, Štich – Abdul, Novotný, Ondráček – Voženílek, Venkrbec, Karabáček – Vondrka, Hanzl, Valský – Holec, Pech, Gulaš

 

Výsledky obou týmů v minulém kole

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 13. Hruška (Solovjov, Krenželok), 27. Marosz (Bondra, Solovjov), 32. Solovjov (Marosz), 60. Hruška
Rozhodčí: Šír, Hejduk – Špůr, Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0, navíc Lakatoš (Vítkovice) na 5 minut a Robertson (Pardubice) na 5 minut. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (maximální kapacita povolená vládním nařízením). Střely na branku: 20:27. 

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Solovjov, R. Polák, Pedan, Plášil, Koch, J. Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Bitten, Flick, M. Kalus – Bernovský, Marosz, R. Bondra – Lednický, Chlán, Fridrich

 

HC Olomouc – HC Motor České Budějovice 3:4p (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky: 6. Navrátil (Káňa, Ondrušek), 22. Knotek (Nahodil), 33. Olesz (Ondrušek, Kolouch) – 3. Pech (Šenkeřík), 38. Bučko (Koláček, Ondráček), 45. Beránek (Hanzl, Karabáček), 65. Štencel (Pech). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezení kapacity dle vládních nařízení). Střely na branku: 36:36.

HC Motor České Budějovice: Strmeň – Vráblík, Štencel, Piskáček, Štich, Bindulis, Šenkeřík, Bučko – Vondrka, Koláček, Chlubna – Gulaš, Pech, Holec – Ondráček, Novotný, Voženílek – Karabáček, Hanzl, Beránek.

 

Bilance „last 5“

HC VÍTKOVICE RIDERA:  1 – 2 – 0 – 2

HC Motor České Budějovice: 1 –  3 – 0 – 1

(výhry – výhry v PP/SN – porážky v PP/SN – porážky)

 

Nejlepší hráči obou týmů

HC VÍTKOVICE RIDERA

Nejproduktivnější hráč: 26 bodů – Roberts Bukarts (8+18), Dominik Lakatoš (12+14)
Nejlepší střelec: 14 gólů – Lukáš Krenželok
Nejlepší nahrávač: 18 asistencí – Roberts Bukarts
Nejlepší bilance +/- bodování: +15 – Rastislav Dej
Nejtrestanější hráč: 71 trestných minut – Patrik Koch
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr):
23:07 – Ruslan Pedan
Nejlepší hráč na buly:
58,27% – Robert Flick
Nejlepší hráč podle Radegast Indexu: 150 – Patrik Koch
Nejlepší brankář týmu: 91,53% – Daniel Dolejš
  

HC Motor České Budějovice

Nejproduktivnější hráč: 48 bodů – Lukáš Pech (18+30)
Nejlepší střelec: 18 gólů – Lukáš Pech
Nejlepší nahrávač: 30 asistencí – Lukáš Pech
Nejlepší bilance +/- bodování: +13 – Michal Vondrka
Nejtrestanější hráč: 30 trestných minut – Milan Gulaš, Jiří Ondráček
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): 21:33 – Petr Šenkeřík
Nejlepší hráč na buly: 52,34% – Jiří Novotný
Nejlepší hráč podle Radegast Indexu: 94 bodů – Jan Piskáček
Nejlepší brankář týmu: 93,62% – Jan Strmeň

 

HC Motor České Budějovice

Rok založení: 1928 jako AC Stadion České Budějovice (sloučením Viktorie ČB a Slovanu ČB)

Klubové barvy: bílá, červená, modrá a žlutá

Změny názvu: 1928 AC Stadion České Budějovice, 1948 Sokol Stadion České Budějovice, 1949 ZSJ OD Stadion České Budějovice, 1950 ZSJ SKP JNV České Budějovice, 1953 DSO Slavoj České Budějovice, 1957 TJ Slavoj České Budějovice, 1965 TJ Motor České Budějovice, 1992 HC České Budějovice, 2006 HC Mountfield, 2013 HC Motor České Budějovice, 2013 ČEZ Motor České Budějovice, 2020 Madeta Motor České Budějovice, 2021 HC Motor České Budějovice

Největší úspěchy: Mistr 1951

 

Bilance s Madeta Motor České Budějovice v samostatné Tipsport ELH
 

Celková bilance: 69 – 29 – 9 – 4 – 4 – 23 – 160:146
Bilance Vítkovic doma: 33 – 21 – 2 – 2 – 2 – 6 – 82:60
Bilance Vítkovic venku: 36 – 8 – 7 – 2 – 2 – 17 – 78:86
(zápasy – výhry – výhry PP či TS – remízy – prohry PP či TS – prohry – skóre)
 

Nejvyšší vítězství Vítkovic doma: 6:1 – 1999/2000, základní část
Nejvyšší vítězství Vítkovic venku: 4:0 – 2012/2013, play off
 

Nejvyšší prohra Vítkovic doma: 0:7 – 2020/2021, základní část
Nejvyšší prohra Vítkovic venku: 0:6 – 2007/2008, základní část

 
Vzájemné zápasy s Českými Budějovicemi v posledních letech


2021/2022: 4:2, x:x – 2:1 PP, x:x
2020/2021: 0:7, 5:33:2 PP, 3:4 SN
2012/2013:
 4:1, 1:2 SN5:2, 5:6. Play off: 1:2, 5:10:3, 4:0, 3:2 PP
2011/2012: 3:0, 3:12:4, 1:3
2010/2011: 4:6, 3:12:3 PP, 1:6. Play off: 3:0, 1:3, 3:2 SN3:1, 0:5, 2:0
2009/2010: 3:2 PP, 2:03:4, 4:3 SN.
2008/2009: 3:1, 1:35:3, 0:1.
2007/2008: 1:2, 3:20:2, 0:6.
2006/2007: 2:3 PP, 4:22:1, 2:4.
2005/2006: 2:0, 1:22:2, 1:2.
2003/2004: 4:3, 6:24:1, 2:1 PP
2002/2003: 2:2, 2:15:3, 5:7.
2001/2002: 3:4, 3:0 2:1 PP, 5:3

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761