Preventivní opatření: začátek přípravy na ledě se posouvá

HC VÍTKOVICE RIDERA reaguje na současné dění kolem koronaviru posunutím začátků tréninků na ledě. Jedná se pouze o preventivní opatření, k pátku 24. července neeviduje klub jediného nakaženého hráče či člena. Posun začátku přípravy se týká všech kategorií včetně A-mužstva.

S ohledem na současné zpřísňování opatření proti šíření nákazy COVID-19 se HC VÍTKOVICE RIDERA rozhodl pro preventivní opatření, konkrétně posunutí začátků přípravy na ledě všech svých týmů, včetně extraligového A-mužstva.

„Vzhledem k tomu, jak se v těchto dnech opět rychle mění situace a některá opatření začínají být zpřísňována, rozhodli jsme se pro tento předběžný krok a po konzultaci se sportovním úsekem a všemi trenéry jsme přistoupili k posunutí začátků přípravy na ledě. Posun se v tuto chvíli týká extraligového A-mužstva a týmů Akademie, které měly vyjet poprvé na led už v pondělí 27. července,“ říká člen představenstva HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

Vítkovický klub přistoupil k odložení začátku přípravy na ledě, aby získal čas na efektivnější reakce na případné zpřísnění opatření proti šíření COVID-19. „S ohledem na skutečnost, že náš klub v současné době tvoří napříč jednotlivými kategoriemi několik set hráčů, chceme preventivně minimalizovat jejich kontakt v uzavřených prostorách haly. Například týmy Akademie se sejdou k tréninkům dle původního stanoveného plánu, ale budou pokračovat v přípravě na suchu ve venkovních prostorách mimo areál OSTRAVAR ARÉNY. Začátek přípravy na ledě v tuto chvíli posouváme o týden, ovšem vše budeme průběžně aktualizovat s ohledem na vývoj situace,“ upřesňuje Petr Handl.

Extraligové A-mužstvo mělo k prvnímu tréninku na ledě vyjet už v pondělí 27. července. „U A-týmu počítáme s posunem začátku společné přípravy na ledě na pátek 31. července. Do té doby mají hráči prodlouženou dovolenou. Jen připomenu, že k pátečnímu dni naštěstí neevidujeme v našem klubu jediného nakaženého nebo nemocného a znovu opakuji, že odklad tréninků na ledě je čistě preventivním krokem,“ dodává Petr Handl.

10HC Energie Karlovy Vary15602720
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716