PREV: Září odstartuje přípravný duel v Havířově

Další utkání s prvoligovým týmem čeká hokejisty Vítkovic v úterý 1. září. Ostravané vyrazí do nedalekého Havířova, již tradiční destinace předsezonních přípravných utkání. Zápas AZ Heimstaden Havířov – HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje v havířovské Gascontrol Aréně od 18:00 hodin.

Září odstartují hokejisté Vítkovic na havířovském ledě, chtělo by se říci již tradiční destinaci pro přípravná a přátelská utkání. Ostravany čeká druhá konfrontace s prvoligovým celkem v rámci přípravy. Druhá a zároveň závěrečná, následně už modro-bílé budou prověřovat pouze týmy z české nejvyšší soutěže.

Svěřenci trenéra Mojmíra Trličíka v pátek odehráli utkání v Šumperku. Pro domácí to byl především hokejový svátek, vzdorovali s vypětím všech sil. I tak ovšem Ostravané odvezli zpod Jeseníků výhru 4:2. Nerodila se ale snadno a ostravští trenéři vědí o nedostatcích ve hře. „Tlak do brány, tlačení se do zakončení, to nám zatím dělá problém. Musíme v tomto směru přidat a je jedno, jestli hrajeme proti prvoligovému nebo extraligovému soupeři. To musíme zlepšit,“ přiznává kouč Trličík.

Pozor na AZ! Havířov letos disponuje zvučnými jmény

Prvoligový Havířov není radno podceňovat, a to především ne letos. Slezský tým letos disponuje zajímavými jmény, individualitami se stovkami extraligových zápasů na kontě. Jednoznačným lídrem a zástupcem této skupiny je extřinecký Martin Adamský, který po konci u Ocelářů zakotvil právě v kádru AZ. Vedle je zde další velezkušený hokejový harcovník, který většinu své kariéry spojil s Vítkovicemi, ale do Havířova putoval z třinecké organizace – Roman Szturc. V obraně je pak mimo jiné i exzlínský Antonín Bořuta. Z Vítkovic je v Havířově nyní i Petr Fridrich, nebo brankář Matyáš Daňa, který ještě před časem působil ve vítkovické juniorce. O Havířovu se toho před sezonou nepíše tolik, jako například o Kladnu nebo o Porubě v rámci boje o to, kdo postoupí do Extraligy, nicméně pozor na AZ, modro-černí zdá se nebudou moc pozadu a česká nejvyšší soutěž se už před lety v nejmladším městě republiky hrála.

Z kabiny Vítkovic

Do Šumperku v pátek odjel tým bez zdravotně indisponovaných zadáků Poláka a Dudase a útočníka Irgla. Zbyněk Irgl byl vinou zdravotního problému i mimo tréninkový proces, to už neplatí a devětatřicetiletý forvard již naplno maká s týmem na ledě. Jesse Dudas stále doléčuje zranění z individuální přípravy, s týmem trénuje. Roman Polák by zdá se mohl být připraven, ale je samozřejmě věcí trenérů, zda jej do sestavy pro utkání v Havířově nominují. „Zbyňa Irgl určitě ještě nebude, stejně jako Jesse Dudas. Složení týmu ještě upřesníme, nicméně i vzhledem k tomu, že jsme před časem zúžili kádr, tak se dá očekávat, že sestava bude hodně podobná té, ve které jsme nastoupili v Šumperku,“ připomíná hlavní vítkovický trenér s tím, že nehrozí, že by do Havířova dorazil tým v nějaké kombinované sestavě.

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

az heimstaden havířov – HC VÍTKOVICE RIDERA