PREV: Vítkovice ve čtvrtek do Třince. Cíl? Postup!

Poslední zápas, derby, rozhodne. Vítkovice se výhrou nad Zlínem udržely v boji o postup ze základní skupiny poháru a ve čtvrtek na ledě Třince budou i s domácími Oceláři svádět bitvu o play off. Zápas 6. kola Generali Česká Cupu mezi HC Oceláři Třinec a HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje ve WERK ARÉNĚ ve čtvrtek 20. srpna od 17:00 hodin.

Základní skupina Generali Česká Cupu vrcholí a bude to derby, které rozhodne o tom, zda oba moravskoslezské celky, či jen jeden a který z nich postoupí do vyřazovací fáze domácího poháru. Vítkovice jedou do Třince s jednoznačným cílem. Stejné ambice ale mají i domácí Oceláři. Tabulka je jasná a přitom zamotaná a rozhodne až čtvrteční program. V jeho rámci se Ostravané střetnou s domácími Slezany od 17 hodin.

Sesadili Zlín z vedoucí pozice a posunuli se na postupovou příčku

Vítkovice v úterý navázaly na předešlá dvě vítězství z minulého týdne. V domácím utkání s do té doby vedoucím Zlínem byli aktivnější, hernější, více stříleli a i díky tomu slavili úspěch. Za výhrou 5:3 dovedl tým, hrající v takřka plné sestavě, kapitán Roman Polák. Ostravané přestříleli Zlín 43:27, Berani ovšem zdatně odolávali a trestali chyby soupeře. Tři body na vítkovické konto podpořily šance modro-bílých na postup. Zlín spadl z prvního místa na třetí vinou horšího skóre s Ostravany.

Oceláři klopýtli v Přerově

Třinec se postaral o senzaci letošního poháru. Ovšem ne v pozitivním slova smyslu. Do té doby hodně se trápící Přerov v úterý slavil velké vítězství, když na svém ledě přetlačil Oceláře 3:2 v prodloužení. Ku cti posledního extraligového mistra se ale sluší připomenout, že trenér Václav Varaďa vzal na Hanou notně omlazenou sestavu, ve které nechyběli ani hráči prvoligového Frýdku-Místku. I tak Třinec vede s rozdílem jednoho bodu tabulku a má k postupu nejblíže, nemá jej ale v kapse a sám musí před domácím publikem uspět, protože v případě výhry Zlína v Přerově by si Slezané nemohli dovolit padnout doma s regionálním rivalem.

Vítkovice se jedou porvat o postup

Ostravské naděje žijí a hráči je chtějí jednoznačně potvrdit. „Máme šanci na postup a do Třince jedeme s tím, že se o postup popereme a chceme postoupit, jinak se na to nedíváme, jinak to nevnímáme,“ ví kouč Mojmír Trličík. Vítkovice v zápase se Zlínem odkryly karty, po zúžení kádru vyrukovaly na Berany s papírově téměř nejsilnější sestavou. „Svým způsobem i nyní trošku uzpůsobíme sestavu, takže změny budou, někteří hráči hrát nebudou, nicméně platí, že i tentokrát pojedeme v plném složení a jak už jsem řekl, s cílem postoupit!“

Postupová matematika

Skupina D Generali Česká Cupu je zamotaná. Postupují dva týmy. Co je nyní jasné? Že na postup nedosáhne Přerov, to je jisté. Třetí Zlín a druhé Vítkovice mají shodně 9 bodů, vede Třinec s 10 body. Tříbodová výhra Ocelářům jednoznačně zajistí postup, na druhé straně pokud Vítkovice vyhrají za tři body, mají postup v kapse také, protože přeskočí Třinec. Teoreticky, ani v případě prohry nemusejí Vítkovice zůstat mimo play off, ovšem jen v případě, že Zlín nezíská více bodů, než Ostravané (skóre ze vzájemných zápasů favorizuje Vítkovice, tudíž při bodové rovnosti mají postup na své straně).

Generali Česká Cup 2020

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA