PREV: V neděli do boje o šest bodů v Olomouci

Šňůru domácích zápasů přeruší nedělní bitva na olomouckém ledě. I když Hanáci nejsou přímo ohroženi bojem o udržení má pro oba celky zápas příchuť šesti bodů. Poslední čtvrtina základní části začíná. Zápas 40. kola Tipsport Extraligy mezi HC Olomouc a HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje na Zimním stadionu Olomouc v neděli 26. ledna od 17:00 hodin.

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA
Neděle 26. 1., 17:00
ZS Olomouc

HC Olomouc

Startuje poslední čtvrtina základní části a v ní se rozhodne. Vítkovice do posledního kolečka vzájemných zápasů se soupeři jdou ze 12. místa s jediným bodem náskoku na předposlední Litvínov i poslední Pardubice. Ostravané v neděli hrají na ledě Olomouce. Zápas hostí olomoucký zimní stadion od 17 hodin.

Dřina na jeden gól, výsledek nula bodů

Páteční zápas s Hradcem Králové se pro Vítkovice zdál být tím, který by je mohl nastartovat a dostat z herní křeče. Ostravané byli aktivní, soupeře přestříleli, šli jako první do vedení, jenže dva slepené fauly společně s výpadkem koncentrace znamenaly obrat Hradce během 86 vteřin druhé periody a následnou kontrolu hru ze strany soupeře. Hosté nakonec vyhráli 4:1 poté, co jejich kapitán Smoleňák zaznamenal hattrick včetně trefy do prázdné brány během vítkovické power play. „Dobrý začátek, dobrý zápas i dobrý hokej. Přestože máme za sebou porážky, snažili jsme hrát náš hokej, vytvářeli si šance, šli do vedení. Jednou z věcí, proč nemáme ani bod, je fakt, že jsme nedokázali utéct na dva nula a pak samozřejmě v oslabeních, kdy jsme fauly soupeři pomohli. Soupeř se dostal do hry. Ve třetí třetině snaha, měli jsme šance, ale nedali jsme je. Strašná dřina aspoň na jeden gól, na druhé straně u soupeře méně dřiny na více gólů,“ konstatuje kouč Vítkovic Mojmír Trličík.

Olomouc odrazila záchranářské problémy a jede na vítězné vlně

Není to tak dávno, co do boje posledních týmů u spodku tabulky byla zatažena i Olomouc. Hanáci se ale v průběhu konce prosince a především během ledna výkonnostně a hlavně výsledkově zvedli a na záchranářské starosti si vybudovali docela solidní 16 bodový náskok. Mora se aktuálně veze na vítězné vlně. V posledních pěti zápasech nezůstala ani jednou bez bodu. Vyhrála po nájezdech v Třinci, jeden bod si přivezla z Pardubic a následně vynulovala Hradec Králové, zvítězila v Litvínově a v pátek na svém ledě jasně přehrála i druhou Spartu. Takzvaná vítkovická klika, to je hlavní zbraň Hanáků. Produktivitu i tabulku střelců týmu vede Zbyněk Irgl. Zdatně sekunduje Lukáš Nahodil, každopádně daří se střelecky i Lukáši Klimkovi nebo Rostislavu Oleszovi. Zlým hochem týmu je Petr Strapáč. V bráně je statisticky úspěšnější Branislav Konrád, ale i Jan Lukáš ukázal ve dvou desítkách odehraných utkání, že se o něj tým může opřít.

Do čtvrté čtvrtiny s odhodláním

Všichni ve vítkovické kabině ví, že situace je vážná, ale nikdo nic nevzdává. Bylo by to předčasné. Ostravané jedou do Olomouce bojovně naladěni, chtějí konečně prolomit neúspěchy. „I když máme za sebou tři zápasy bez zisku bodu, do Olomouce jedeme s maximálním odhodláním a maximální vírou, že se to konečně podaří zlomit. Samozřejmě teď už je to i otázka každého jednotlivce, každý si to musí sám v sobě nastavit, popasovat se s tím. Určitě se musíme uklidnit, nedávat soupeři šance našimi nevynucenými chybami. Musíme makat, věřit,“ velí svému oddílu bojovníků Mojmír Trličík.

První třetina ve speciálních dresech – Vítkovice složí hold Miroslavu Vlachovi

V den nedožitých 70. narozenin Ivana Hlinky se vrací ve svém druhém ročníku projekt Legenda pomáhá. Všechny extraligové i prvoligové kluby se v těchto dnech připojily k akci a v nejbližších zápasech obléknou alespoň na jednu třetinu speciální dresy, které půjdou do aukce jejíž výtěžek poputuje na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky na podporu bývalých hokejistů, kteří se po skončení kariéry ocitli ve finančních a existenčních problémech. V tomto ročníku nevévodí dresům podobizna samotného Hlinky, ale každý klub si mohl vybrat svou vlastní legendu. Vítkovice ukázaly na Miroslava Vlacha – velkou osobnost historie klubu i československého hokeje konce 50. let a let 60. Sám několikanásobný medailista z MS, mistr Evropy 1961, medailista z olympiád, nejlepší útočník MS 1963 a hlavně lídr Vítkovic v nelehkých časech let 60. a později trenér, který dokázal ostravskému týmu vrátit po šesti letech ve druhé lize místo v nejvyšší soutěži.

Byť historie olomouckého hokeje není tak bohatá, jako ta vítkovická, i hanácký klub má své legendy a v první třetině nastoupí bílo-červení v dresech s podobiznou Karla Duba, který stál u zrodu současného hokejového klubu Olomouc v roce 1955, když vznikl oddíl Moravia Olomouc. Karel Dub také vhodí slavnostní úvodní buly utkání.

Vítkovice se kromě první třetiny zápasu v Olomouci představí v dresech s Miroslavem Vlachem také v úterý v domácím zápase se Zlínem.

HC Olomouc - HC VÍTKOVICE RIDERA

Zápas 40. kola Tipsport Extraligy mezi HC Olomouc a HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje na Zimním stadionu Olomouc v neděli 26. ledna od 17:00 hodin.

Kurz Tipsport
1 10 0 02 2
1,85 1,29 4,40 1,92 3,50

Tipsport Extraliga 2019/2020 – po 39. kole

Poslední vzájemný zápas

27. kolo – 18. 12. 2019

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Branky: 22. Lakatoš (Bukarts, Trška), 39. Lakatoš (Trška, Roman), 41. Lakatoš (Bukarts, Roman), 55. Trška (Dej, Mallet), 60. Roman (Schleiss, Bukarts) – 1. Musil (Klimek, Nahodil), 36. Musil (Ondrušek), 54. Švrček. Rozhodčí: Pešina, Bejček – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 5 325. Střely na branku: 35:43

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Výtisk, Trška, Šidlík, Bodák, Kvasnička, R. Černý, D. Krenželok – Bukarts, Roman, Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, Guman

HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Olesz, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, Musil – Burian, Knotek, Tomeček – Káňa, Handl, Skladaný

Výsledky obou týmů v minulém kole

HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 15. Mallet (Dočekal) – 36. Cingel (Eklund, Lev), 38. Smoleňák (Eklund), 58. Smoleňák, 60. Smoleňák (Perret, Koukal). Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5, navíc Nedomlel (MHK) 10 minut osobní trest za naražení zezadu. Využití: 0:2. Diváci: 4 305. Střely na branku: 32:22

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Rosandič, Trška, Štencel, Gregorc, Výtisk, R. Černý, L. Kovář – Bukarts, Roman, Lakatoš – Schleiss, J. Hruška, Indrák – Dej, R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Dočekal

HC Olomouc – HC Sparta Praha 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky: 2. J. Káňa (Olesz), 6. Olesz (J. Knotek), 19. Klimek (Nahodil, P. Musil), 56. Jaroměřský (Strapáč) – 49. Říčka (Kudrna). Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 621. Střely na branku: 23:36.

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, J. Knotek, Olesz – Laš, Kolouch, Skladaný