PREV: Tréninkový týden zakončí duel na ledě prvoligového nováčka

Dřinu posledního srpnového týdne prověří v jeho závěru souboj s prvoligovým nováčkem. Vítkovice v pátek čeká přátelské utkání na ledě Šumperka. Utkání Draci PARS Šumperk – HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje v pátek 28. srpna od 17:00 hodin v šumperské ŠKODA aréně.

Vítkovické hokejisty čeká nyní první ryze přípravné a přátelské utkání. V pátek se představí na ledě Šumperka. Pro prvoligového nováčka bude návštěva extraligového celku svátkem, na který se chtějí připravit jak fanoušci, tak také hokejisté týmu Draci PARS Šumperk. Utkání se hraje ve ŠKODA aréně 28. srpna od 17:00 hodin.

Týden plný tréninkové dřiny

Poté, co Vítkovice nepřešly v Generali Česká Cupu brány čtvrtfinále a zůstaly v základní skupině, připravili trenéři svým svěřencům náročný program. Volno nebo oddych se nekonaly, naopak, hráči během pěti dní absolvovali sedm tréninků na ledě. Právě utkání v Šumperku je zápasovou zátěží drilovacího týdne. „Zaměřili jsme se na určité herní aspekty, především přechod do útočného pásma a vůbec útočnou hru a nyní to chceme aplikovat, promítnout do zápasu,“ míní hlavní vítkovický trenér Mojmír Trličík.

Prvoligový nováček s vítkovickými posilami

Šumperk je nově do jisté míry partnerským prvoligovým klubem extraligových Vítkovic, takže je logické, že se v přípravném přátelském utkání potkávají právě tyto dva celky. Draci se po letech vrátili do druhé nejvyšší soutěže. Prvoligový nováček aktuálně dává dohromady kádr, určité škrty už v širší sestavě proběhly, nově ovšem v šumperském týmu figurují i posily z Vítkovic, které sem dorazily formou hostování. Především Jozef Baláž se v nedávném utkání se Žďárem nad Sázavou blýskl hned dvěma brankami. Dále v dresu draků nyní působí útočník Jan Bernovský. I z tohoto pohledu bude utkání zajímavé, protože sestava Šumperka ještě není zdaleka uzavřená a řada hráčů bojuje o své místo, stejně jako kmenoví vítkovičtí hráči budou chtít ukázat své kvality proti ostravskému celku. Jak už bylo zmíněno, návštěva extraligového týmu je pro Šumperk hokejovým svátkem, fanoušci budou chtít podpořit svůj mančaft a naopak hráči se budou chtít stůj co stůj na oponenta z nejvyšší soutěže vytáhnout. Dá se čekat, že minimálně ze strany domácích bude mít utkání velký náboj.

Drobná zranění nepustí některé Vítkovické do hry

Pokročilá fáze přípravy, těžké pohárové zápasy i vysoké tréninkové tempo si ve Vítkovicích vybírají svou nezbytnou daň. Nadále sice platí, že se Ostravanům vyhýbají vážná zranění, nicméně drobné zdravotní problémy již trošku promlouvají do nominace hráčů na utkání. „Naším cílem je nastoupit v nejsilnější možné sestavě, ale pravdou je, že se vyskytla drobná zranění, která některé hráče nepustí do hry. V Šumperku tak určitě nenastoupí ještě Jesse Dudas, který doléčuje svůj problém z individuální přípravy v Kanadě, ze zdravotních důvodů nebude ani Zbyněk Irgl a ani Roman Polák. U nikoho z nich nejde o nic vážného, ale jedná se o záležitosti,“ přiznává trenér Trličík s tím, že je jednoznačně v zájmu týmu a klubu raději dát v této fázi sezony hráčům prostor pro doléčení a uzdravení.

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

draci pars šumperk – HC VÍTKOVICE RIDERA