PREV: Tento týden rozhodne – v úterý doma proti Zlínu, navíc s Polákem

S navýšenou kapacitou hlediště až na 1 600 diváků vstupují Vítkovice do rozhodujícího týdne základní skupiny českého hokejového poháru. V úterý hostí na svém ledě od 17:30 hodin Zlín a potřebují a zároveň chtějí vyhrát za tři body, aby udržely naději na postup ze skupiny. Do boje vrhnou všechny síly, včetně dosud nehrající akvizice z NHL.

Tento týden rozhodne, zda se Vítkovice v rámci Generali Česká Cupu dostanou do play off, nebo zůstanou v základní skupině. Pro leckoho možná jen letní příprava, ale pro Ostravany i přes zkoušení formací a vazeb atraktivní konfrontace, ve které nechtějí zůstat pozadu. Modro-bílí hrají v úterý doma, od 17:30 hostí vedoucí Zlín a rádi by Beranům vrátili porážku z úvodního kola.

Dvojzápas s Přerovem vrátil Vítkovice do hry

V minulém týdnu se Ostravané dvakrát střetli s Přerovem. Dva diametrálně rozlišné zápasy měly naštěstí společného jmenovatele, kterým byla výhra extraligového celku. Ovšem zatímco na Hané to byla jednoznačná kanonáda 7:1, v Ostravě z toho byla těžká a vydřená výhra 1:0. Hráči i trenéři ale brali obě výhry s povděkem, šest bodů na kontě je vrátilo do hry o postup ze skupiny do play off domácího hokejového poháru.

Zlín vede tabulku, Šlahař nejlepším v celém poháru

Berani ze Zlína mají zatím nejlépe nakročeno do play off Generali Česká Cupu. Dokázali porazit jak Vítkovice, tak také Třinec a aktuálně o skóre vedou tabulku skupiny D právě před Oceláři. Na Ostravany mají náskok tří bodů a zatím v jejich prospěch také hovoří vzájemný zápas. Týmu kouče Roberta Svobody se navzdory minimálnímu posílení daří. Žluto-modří chtějí potvrdit své výsledky výhrou v Ostravě a tím vlastně zpečetit svůj postup mezi osm nejlepších v rámci českého hokejového poháru. Výkonnost Zlína ještě potvrzuje Jakub Šlahař, který je momentálně nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

Vítkovice proti Zlínu už s Romanem Polákem

Nejen na papíře už je vítkovický kádr kompletní. V průběhu pondělka se k týmu připojil Kanaďan Jesse Dudas. Ten ovšem zatím ještě do zápasů nenastoupí. To již ale neplatí o zámořské hvězdné posile Romanu Polákovi, který je již připraven jít bojovat mezi mantinely v zápase. V úterý by neměl v sestavě Vítkovic chybět! „Jdeme se porvat o postup do play off poháru, což znamená, že potřebujeme v tomto týdnu šest bodů. První cesta vede přes domácí zápas se Zlínem. Vracíme se zpět do režimu čtyř formací a myslím, že každý fanoušek ocení informaci o tom, že už proti Zlínu nastoupíme s Romanem Polákem v sestavě,“ prozrazuje netradičně detaily složení týmu Mojmír Trličík s přáním, aby si do OSTRAVAR ARÉNY našlo cestu co nejvíce fanoušků i přes letní počasí a úterní termín.

Vzhledem k tomu, že do sestavy přichází Polák a k týmu se připojuje Dudas, došlo i k úpravám složení širšího kádru Vítkovic. Od tohoto týdne se do přípravy s juniorkou vracejí mladíci Machů a Smolka. Formou střídavých startů jsou pro potřeby prvoligových celků také uvolněni Petr Fridrich a Jozef Baláž.

Nově s kapacitou až 1 600 diváků! Roušky zůstávají ale povinné

Zrušení mimořádných opatření KHS Ostrava v souvislosti s koronavirem umožnilo vítkovickému klubu navýšit kapacitu hlediště pro domácí utkání v rámci celorepublikových opatření. Nově může utkání Vítkovic sledovat v hledišti až 1 600 diváků, a to ve čtyřech velkých sektorech, vždy po 400 divácích (maximální technická možnost při zachování rozestupů ob řadu a ob sedadlo).

Předkupní právo mají již od neděle permanentkáři – formou bezplatné rezervace v síti Ticketportal.cz

Rezervační systém pro permanentkáře zde

Vstupenky pro nepermanentkáře půjdou do online prodeje v den utkání od 12:00 hodin, cena vstupenky je 100 Kč. Vstupenky se budou prodávat pouze online v síti Ticketportal.cz

Orientační plán OSTRAVAR ARÉNY pro využití s ohledem na opatření proti šíření COVID-19 – Generali Česká Cup 2020 a přípravná utkání: červeně jsou označeny uzavřené sektory (ZÁKAZ VSTUPU), zeleně jsou označeny otevřené sektory. Každý sektor má vlastní vstup naznačen na obrázku. Přechod mezi jednotlivými sektory je zakázán. Každý sektor má k dispozici vlastní sociální zařízení a rovněž bufet.

Bez ohledu na navýšení kapacity a rozvolnění opatření proti šíření koronaviru, nadále platí nařízení Ministerstva zdravotnictví o povinnosti nosit při akcích ve vnitřních prostorách nad 100 účastníků ochranu nosu a úst, což znamená, že na zápasech Vítkovic, ale jinde v republice, musejí fandové po celou dobu pobytu v hale mít nasazenu roušku nebo jinou ochranu horních cest dýchacích.

Generali Česká Cup 2020

HC VÍTKOVICE RIDERA – psg berani zlín