PREV: Po Havířovu hned ve středu do Olomouce

Druhý zápas ve dvou dnech čeká hokejisty Vítkovic. Ti si po úterním nezdaru na ledě prvoligového Havířova budou chtít ve středu spravit chuť v Olomouci, kde je čeká domácí extraligový celek. Zápas HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje na Zimním stadionu v Olomouci 2. září od 17:00 hodin.

HC OlomoucPřípravná utkání pokračují, Vítkovice hned po úterním duelu v Havířově čeká ve středu souboj v Olomouci. Na Hané se do sebe oba extraligové celky zaklesnou od 17:00 hodin.

Překvapivý nezdar v Havířově

Jak už bylo zmíněno, v úterý se vítkovický tým představil na ledě prvoligového Havířova. Výsledkem bohužel byla nečekaná a nepříjemná prohra. Domácí byli i díky výborné kulise z tribun aktivnější, hladovější po úspěchu, a to především v první třetině, ve které si vypracovali důležitý náskok po obratu z 0:1 na 2:1. Když pak Vítkovičtí začali přidávat, byl právě onen jednobrankový náskok velikou devizou mužstva AZetu. Havířov zvyšoval na 3:1 a po snížení na 3:2 Vítkovic ve vlastním oslabení rozhodl během jedné minuty dvěma rychlými góly. Není divu, že navzdory faktu, že šlo o přípravu, trenér Mojmír Trličík nemohl být spokojen: „Z naší strany všechno špatně. Špatný výsledek, neproduktivní přesilovky a prohrávané souboje. Ve druhé třetině se už naše hra zlepšila, ale chyběl tomu tlak do brány. Dá se říct, že zasloužené vítězství domácích, kteří elánem a bojovností si tento výsledek jednoznačně zasloužili.“

Olomouc aktuálně řeší problémy v sestavě

Hanáci prakticky na celý jeden týden vypadli ze zápasového tempa. Po konci v základní skupině Generali Česká Cupu je právě až konfrontace s Vítkovicemi další prověrkou před startem Extraligy. Tým nadále vedou trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko. Z mužstva, které v minulé – nedokončené – sezoně došlo do předkola play off odešel obránce Jan Jaroměřský, do Třince. Hanáci také budou nově postrádat Pavla Musila, který zamířil do Plzně, Zbyňka Irgla, jenž se vrátil domů do Vítkovic nebo Františka Skladaného, kterému skončila smlouva. Doplnění kádru se může zdát kosmetické, ale noví hráči jsou příslibem, který by mohl překvapit – Tomáš Gřeš z Poruby, Jakub Navrátil z Přerova a Jan Bambula z Havířova. Kohouti mají i jednu extraligovou posilu, z Komety Brno k nim zamířil vítkovický odchovanec Lukáš Kucsera. Týden bez zápasů se mužstvu hodil, řada hráčů si totiž z předešlých zápasů odnesla větší či menší zdravotní problémy, a tak je otázkou, jaký je momentální stav týmu a koho všeho budou moci proti Vítkovicím nasadit.

Spraví si Ostravané chuť?

Prohra v Havířově přilákala na Vítkovice logicky negativní pozornost. Hned další den ale mají modro-bílí šanci své klopýtnutí odčinit. Na ledě AZetu stále chyběli zdravotně indisponovaní Dudas, Polák, Irgl. Mimo sestavu zůstali z taktických důvodů Trška a Štencel. Naopak obnovenou premiéru zažil Michal Barinka, který se k vítkovickému týmu připojil na zkoušku.

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

hc olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA