PREV: Odveta s Přerovem, ve čtvrtek od 17:30 hodin v OSTRAVAR ARÉNĚ

Odvetné utkání Generali Česká Cupu mezi Vítkovicemi a Přerovem se hraje na ostravském ledě. Čtvrté kolo české pohárové soutěže hostí OSTRAVAR ARÉNA ve čtvrtek 13. srpna od 17:30 hodin.

Dva dny po historicky první vzájemné konfrontaci Vítkovic s Přerovem v rámci hokejové soutěže je na programu hned odveta. Výhoda domácího prostředí je nyní na straně Ostravanů. Duel 4. kola Generali Česká Cupu 2020 mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Zubr Přerov se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ ve čtvrtek od 17:30 hodin.

V úterý v Přerově úřadoval extraligový celek

Vzájemná zkušenost obou celků je čerstvá. Oba celky se potkaly v úterý na ledě přerovské Meo Arény a byl to dle papírových předpokladů ostravský extraligový tým, kdo ovládl dění na ledě. Vítkovice rozstřílely Přerov 7:1 a připsaly si první vítězství v poháru. „Dát čtyři góly z pěti přesilovek je výborné a je to přání každého trenéra. Mám radost, že jsme utkání zvládli, po většinu času jsme dominovali, i když samozřejmě našli jsme v naší hře i chyby. Houževnatost a snaha soupeři upřít nelze a domácí prostředí jej vybičovalo k solidnímu výkonu,“ míní hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Uzdraví se Hanákům hráči?

Přerov zatím v Generali Česká Cupu neuhrál ani bod a má docela propastné skóre 3:20. Částečně za to může i marodka. Ve třech předešlých zápasech totiž Hanáci ztratili devět hráčů, byť ne zcela všichni byli členové eventuálního základu prvoligového týmu. Je otázkou, zda se Přerovským vrátí někdo z marodky už pro čtvrteční odvetu na vítkovickém ledě a současně také, jak se zubři poučí z úterního neúspěchu a s čím vyrukují na ostravského soupeře na jeho ledě.

Vítkovice chtějí výsledkově navázat, zlepšit hru pět na pět

Jestliže úterní měření sil bylo historickou premiérou mezi oběma kluby s dlouholetou tradicí, pak čtvrteční odveta bude debutem zápasu Vítkovic s Přerovem na ostravském ledě. Modro-bílí půjdou do utkání s jasnými plány a pokyny: „Samozřejmě chceme pokračovat výsledkově v tom, co jsme v úterý předvedli v Přerově. Výsledkově i výkonnostně. Rádi bychom ale ještě zlepšili hru pět na pět a také zlepšili zakončení,“ podotýká Trličík v narážce na to, že jeho mužstvo zatížilo konto soupeře 51 střelami. V otázce složení budou Ostravané pokračovat v avizovaném trendu, tedy opět na tři pětice s tím, sestava bude opět značně kombinovaná.

Na utkání opět maximálně 400 diváků, permanentkáři mají přednost

Ani v tomto týdnu nedošlo v Moravskoslezském kraji k rozvolnění opatření proti koronaviru. Reálně to tedy znamená, že čtvrteční utkání bude moci navštívit maximálně 400 diváků. Přednost mají opět majitelé již aktivních permanentek na sezonu 2020/2021 s tím, že si ovšem místo v aréně musejí rezervovat. Rezervace místa pro permanentkáře je zcela bezplatná probíhá online v síti Ticketportal.cz.

Rezervace pro permanentkáře končí v den utkání, tedy ve čtvrtek 13. srpna ve 12:00 hodin. Případná zbylá nevyzvednutá místa půjdou do online prodeje, cena vstupenky je 100 Kč.

Povinnost dodržovat rozestupy a mít roušky trvá

Nadále je v platnosti také povinnost pro všechny návštěvníky arény mít po celou dobu pobytu v hale nasazenu ochranu úst a nosu. Při pobytu v hledišti pak dodržovat bezpečné rozestupy, což znamená sezení ob sedadlo s každou druhou řadou volnou.

Orientační plán OSTRAVAR ARÉNY pro využití s ohledem na opatření proti šíření COVID-19 – Generali Česká Cup 2020 a přípravná utkání: červeně jsou označeny uzavřené sektory (ZÁKAZ VSTUPU), zeleně jsou označeny otevřené sektory. Každý sektor má vlastní vstup naznačen na obrázku. Přechod mezi jednotlivými sektory je zakázán. Každý sektor má k dispozici vlastní sociální zařízení a rovněž bufet.

Hlediště arény je rozděleno do čtyř stavebně oddělených sektorů každý má vlastní vstup, sociální zařízení i bufet. Přecházení mezi jednotlivými sektory je zakázáno.

Generali Česká Cup 2020

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ZUBR PŘEROV