PREV: Finále přípravy je tady, v úterý Vítkovice hostí brněnskou Kometu

Poslední série přípravných zápasů před startem extraligového ročníku. Vítkovičtí hokejisté tentokrát zůstávají doma a čekají dva zápasy. Prvním soupeřem bude v úterý Kometa Brno. Hraje se v OSTRAVAR ARÉNĚ v úterý 8. září od 17:30 hodin.

HC Kometa BrnoNa dva zápasy venku navazují v tomto týdnu dva zápasy na ostravském ledě. Poslední v přípravě. Vítkovice uzavírají předzávodní období domácím dvojzápasem s moravskými soupeři. Tím prvním bude v úterý 8. září Kometa Brno. Utkání je pro diváky zatím stále v původním bezpečnostním režimu, tedy aréna rozdělena do 4 velkých sektorů po 500 divácích s nutností online rezervace místa pro permanentkáře (jedná se o režim pouze pro přípravná utkání).

Rozšlehaný zápas na Hané smírně 5:5

Naposledy byli Ostravané v zápasovém tempu v minulém týdnu. Ve středu odehráli divoké utkání v Olomouci, kde nakonec 60. minuta určila výsledek 5:5 a oba týmy se dohodly, že duel ukončí bez prodloužení či nájezdů. „Byl to takový rozšlehaný zápas, kvůli těm vyloučením. Vyloučení bylo hodně, na to, že je léto.. Na ledě to zase až tak vyhrocené nebylo až na tu jednu situaci. Obecně jsme byli spokojení po posledních nevydařených utkáních s tou hrou 5 na 5. Bylo to takové klidnější. V součtu jsme dali 2 góly v přesilovkách, 3 v rovnovážném stavu, 4 góly jsme dostali v přesilovkách. Je na čem pracovat, ale hodnotíme to kladně,“ shrnul zápas asistent hlavního trenéra Vítkovic Darek Stránský. Nutno ale přiznat, že rozhárané utkání si v kádru Ostravanů vybralo svou daň. Pro zranění kolene nedohrál Jan Hruška a po utkání hlásil zdravotní problémy i brankář Miroslav Svoboda.

Kometa ladí formu na začátek sezony

Zatímco start Generali Česká Cupu Kometě vůbec nevyšel, s blížícím se zahájením extraligových bojů se zdá, že Brňané ladí formu. První dva zápasy – dvě prohry, nula vstřelených branek, dále tři porážky. Pět zápasů se Jihomoravanům nedařilo, až v 6. utkání se jim podařilo přetlačit Hradec 3:2. Na postup ze skupiny to samozřejmě nemohlo stačit. Tým, vedený trenérem a majitelem Liborem Zábranským ale pokračoval v pečlivé přípravě i mimo zápasy. A v minulém týdnu rozstřílel Zlín na jeho ledě 5:1 a doma si vyšlápl v prodloužení i na posledního mistra Extraligy z Třince. V kádru Komety bylo v mezisezonním období docela rušno. Odešlo 10 hráčů, mezi nimi i hvězdy Tomáš Plekanec a Martin Erat. Erat ukončil kariéru, obdobně jako Ivan Baranka. Plekanec zase opustil Brno z rodinných důvodů kvůli zdravotním problémům své maminky. Do Budějovic odešel brankář Marek Čiliak, nabídku z Finska akceptoval Rudolf Červený. Exvítkovický trojlístek už je také pryč – Lukáš Kucsera odešel do Olomouce, Šimon Stránský do Finska a Daniel Krenželok do Dukly Jihlava. Náhrady jsou ale také zajímavé. Zkušenost a kvalita v podobě Jakuba Klepiše, který přišel z Mladé Boleslavi. Do brány přibyl z Pardubic Ondřej Kacetl, ze Zlína lotyšský zadák Ralfs Freibergs.

Vítkovice musejí kombinovat sestavu

Na základě již zmíněného faktu z předcházejícího odstavce, vítkovičtí trenéři budou mít menší komplikace se sestavením týmu pro úterní zápas. Jesse Dudas ani Zbyněk Irgl ještě nejsou připraveni zasáhnout do zápasů a na marodku byli nově dopsáni Jan Hruška a Miroslav Svoboda. „Není to příjemná situace, ale nedá se nic dělat. Oba mají zranění a okamžitě ve čtvrtek začalo jejich léčení, takže uvidíme. Obecně pro nás je to domácí dvojzápas, kterým končí předzávodní období, takže se zaměříme na doladění hry a dalších věcí, abychom byli na start extraligy dobře připraveni,“ přidává poznatek hlavní trenér Mojmír Trličík.

INFO: Vstupenky a rezervace pro permanentkáře

Do konce přípravy zůstává v platnosti režim předchozích domácích utkání Vítkovic, to znamená, že permanentkáři si místo online rezervují v síti Ticketportal.cz (v případě technických problémů kontaktujte: lenka.lazarova@hc-vitkovice.cz). Rezervační systém pro permanentkáře je v provozu do dne utkání, tedy úterý do 12:00 hodin. V den utkání ve 12:00 hodin se pak online spouští prodej vstupenek pro nepermanentkáře, cena vstupenky je 100 Kč. Jak permanentkáři, tak nepermanentkáři musejí mít vstupenku, získanou či zakoupenou, buď vytisknutou, případně staženou do mobilního telefonu – jen na jejím základě budou vpuštěni do arény. Aréna je nadále rozdělena do 4 velkých sektorů s vlastními vstupy (viz plánek). Nadále platí povinnost nosit po celou dobu pobytu v hale nasazenu ochranu úst a nosu. Rozestupy ob řadu a sedadlu už není nutné dodržovat.

Předkupní právo mají již od neděle permanentkáři – formou bezplatné rezervace v síti Ticketportal.cz

Rezervační systém pro permanentkáře zde

Vstupenky pro nepermanentkáře půjdou do online prodeje v den utkání od 12:00 hodin, cena vstupenky je 100 Kč. Vstupenky se budou prodávat pouze online v síti Ticketportal.cz

Orientační plán OSTRAVAR ARÉNY pro využití s ohledem na opatření proti šíření COVID-19 – Generali Česká Cup 2020 a přípravná utkání: červeně jsou označeny uzavřené sektory (ZÁKAZ VSTUPU), zeleně jsou označeny otevřené sektory. Každý sektor má vlastní vstup naznačen na obrázku. Přechod mezi jednotlivými sektory je zakázán. Každý sektor má k dispozici vlastní sociální zařízení a rovněž bufet