PREV: Dvojitá dávka bojů s Přerovem. Začíná se v úterý na Hané

Vítkovické hokejisty čeká ve druhém předzávodním týdnu dvojzápas s Přerovem. V rámci 3. kola Generali Česká Cupu vyrazí Ostravané nejprve v úterý na led zubrů. V MEO Aréně Přerov se hraje v úterý 11. srpna od 18:00 hodin.

Stejně jako pokračuje předzávodní období, pokračuje také česká hokejová pohárová soutěž. V rámci Generali Česká Cupu čeká tento týden hokejisty Vítkovic hned dvojitá dávka soubojů s Přerovem. První duel je na programu v úterý 11. srpna od 18:00, na Hané se už těší na další návštěvu extraligového celku.

Vítkovičtí zatím sehráli v Generali Česká Cupu dvě utkání, obě s extraligovými celky, a přestože výkonnostně nebyly zápasy špatné, jsou zatím stále bez bodu. V obou případech prohráli o gól 3:4, nejprve ve Zlíně, pak doma s Třincem.

Zubři čekají na úspěch, rádi by zaskočili Vítkovice

Přerov je jedním ze dvou prvoligových celků, který byl přizván do české pohárové soutěže ke 14 extraligovým týmům. Hanáci mají za sebou povedenou sezonu, ve které snad jen přerušení a následné zrušení play off zamezilo ukázat, jaký potenciál se v nich skrývá. Přerov je tradičním českým hokejovým klubem, se stejně starou tradicí, jako například Vítkovice. Jen nikdy nenakoukl do nejvyšší soutěže. Nedávná historie prozradí, že do roku 2015 hráli Hanáci II. ligu, tedy třetí nejvyšší soutěž, ale od postupu do I. ligy jsou již 5 sezon její platnou součástí. Pokud jde o výsledky v Generali Česká Cupu, Přerov je zatím bodově na nule. V Třinci inkasoval prohru 2:7, doma se Zlínem padl 0:6. Tým trénuje hlavní kouč Vladimír Kočara. Na soupisce jsou hráči, jejichž jména mnohým extraligovým fanouškům možná toho tolik neřeknou, snad jen s výjimkou Josefa Hrabala, který dlouho působil v Třinci a stihl odehrát i část sezony ve Vítkovicích. Na druhé straně jen o známých jménech hokej není. Například právě Vítkovice našly v Přerově neznámého zadáka Roberta Černého, který se chytil v extraligovém celku a v podobný průběh doufá i další obránce Jakub Kubeš, který do Ostravy z Hané zamířil po skončení uplynulé sezony.

Projeví se druhý týden na ledě?

Vítkovičtí vstoupili časově do svého druhého týdne na ledě. V tom prvním, prodlouženém, absolvovali během 9 dní 10 tréninků a k tomu 2 zápasy. To je slušná porce na start. Možná i to se podepsalo pod ztracená utkání ve Zlíně a s Třincem, tedy s týmy, které měly jeden, respektive dva týdny tréninků na ledě náskok. Jak se s tím poperou nyní Vítkovice? „V tomto týdnu jsme sestavu stáhli na tři útoky a na ně odehrajeme obě utkání s Přerovem. Zkoušíme další varianty, ale samozřejmě bychom už rádi ochutnali vítězství,“ přiznává kouč Mojmír Trličík.

Vítkovice v tomto týdnu odehrají zápas 3. kola Generali Česká Cupu v úterý na ledě Přerova, ve čtvrtek se pak oba celky střetnou v odvetě v OSTRAVAR ARÉNĚ.

Generali Česká Cup 2020

hc zubr přerov – HC VÍTKOVICE RIDERA