Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Prestižní mezinárodní konfrontace. A tým čeká v srpnu švýcarsko-francouzské turné

Datum publikování:

Foto: Valeé de Joux – Centre Sportif

V rámci předzávodního období čeká A-tým Vítkovic prestižní herní soustředění za hranicemi Česka. Ostravané vyrazí na turné po Švýcarsku a přijali pozvání i k francouzskému šampionovi. V pěti dnech odehrají modro-bílí čtyři utkání s elitními evropskými kluby frankofonního okruhu.

Předzávodní období A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA dostává reálné obrysy. Jeho středobodem bude prestižní turné po Švýcarsku a také Francii ve druhé polovině srpna. Ostravany postupně čeká konfrontace se Servette Ženeva, HC Lausanne a francouzským mistrem Bruleurs de Loups de Grenoble a také s Pionniers de Chamonix.

Základnou pro herní soustředění se Vítkovicím stane švýcarské městečko Vallée de Joux, které leží zhruba 50 km severně od Ženevy a circa stejně daleko od Lausanne v nadmořské výšce přes 1 000 m. „V místním sportovním středisku jsou špičkové podmínky pro přípravu sportovců včetně hokejistů. Plus je samozřejmě i nadmořská výška. V minulosti se sem jezdily připravovat nejlepší kluby evropské hokejové scény,“ prozrazuje Daniel Kysela, někdejší obránce Vítkovic, současný partner klubu, který díky svým dobrým kontaktům ve frankofonním okruhu pomáhal švýcarsko-francouzské turné Vítkovic zprostředkovat.

Právě do městečka Vallée de Joux, do místního Centre Sportif dorazí za Vítkovickými švýcarští soupeři – legendární Servette Geneve HC (dvojnásobný vítěz Spengler Cupu, devíti násobný vicemistr Švýcarska a historicky nejúspěšnější švýcarský klub z frankofonních kantonů země helvétského kříže) a HC Lausanne (tradiční účastník nejvyšší švýcarské soutěže, elitní klub).

Ostravané stráví ve Vallée de Joux tři dny, poté vyrazí přes hranice do Francie. Přijali pozvání letošního mistra francouzské Ligue Magnus a představí se v Grenoble proti místním Bruleurs de Loups. „Grenoble je aktuální mistr Francie. V bráně nastupuje Jakub Štěpánek, kterého ve Vítkovicích velice dobře známe. Je to elitní klub, který se i zápasem proti Vítkovicím chce co nejlépe připravit na účast v Champions Hockey League, ve které letos narazí například i na Hradec Králové,“ potvrzuje Kysela, který sám šest sezon působil ve Francii, takže o místním hokeji má dobrý přehled, důkazem je například vytipování a získání bratrů Treille do klubů české extraligy.

Ještě před tím, než se Ostravané postaví v Grenoble francouzskému šampionu, čeká je ještě zastávka k utkání v Chamonix. V krásném prostředí pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc se začala v roce 1909 psát historie moderního českého hokeje, konaly se zde také olympijské hry v roce 1924. Na tomto historickém místě se Vítkovičtí utkají s domácími Pionniers de Chamonix. „Máme radost, že se nám podařilo zajistit takový prestižní zahraniční program v rámci přípravy na novou sezonu. Díky patří Danu Kyselovi, který nám s realizací hodně pomohl,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček a okamžitě navazuje. „Původně byly v plánu jen tři zápasy. S Ženevou, Lausanne a v Grenoble, ale jakmile se zpráva o turné Vítkovic po Švýcarsku a Francii dostala ven, zaznamenali jsme opravdu seriózní a velký zájem ze strany Chamonix. A vzhledem k tomu, že to je teoreticky po cestě do Grenoble, rozhodli jsme se i tuto nabídku přijmout,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Pro leckterého fanouška může především francouzský hokej evokovat předsudky o nižší kvalitě. Nicméně vítkovické turné po frankofonním okruhu severozápadních Alp bude mít pro přípravné období náležitou úroveň. „Švýcarské týmy mají svou špičkovou kvalitu, o tom není třeba diskutovat. Zápasy s francouzskými týmy, především s mistrovským Grenoble, ale i s Chamonix budou mít svou úroveň. Vítkovice mají stále v západní Evropě velice dobrý zvuk, platí za tradiční a kvalitní klub. Nejen ve Švýcarsku, ale i s přesahem do Francie. Francouzský hokej se hodně zvednul, je to vidět na mistrovství světa mužů i juniorů. Na klubové scéně hodně pomáhá i platforma Ligy mistrů, díky které se špičkové francouzské týmy mohou střetávat s nejlepšími evropskými celky vůbec. Motivace u těchto týmů bude veliká, protože půjde o hodně prestižní záležitost. Předsudky stranou, třeba právě Grenoble před třemi lety porazil v Lize mistrů švédský tým Skelleftea,“ míní Šimíček. Jeho slova potvrzuje i fakt, že loňský mistr Francie Rouen postoupil v uplynulém ročníku Champions Hockey League do čtvrtfinále.

„Nám tohle turné dává smysl. Vyjedeme za hranice a dostaneme se ze stereotypu. Tým čeká herní soustředění v nadmořské výšce, s kvalitními soupeři. Když to řeknu upřímně, je to i opuštění určitého stereotypu. Takže když se naskytla možnost vyrazit do Švýcarska a Francie, byli jsme i s trenéry za jedno, že toho využijeme,“ dodává vítkovický sportovní ředitel.

Turné po Švýcarsku a Francii je součástí předzávodního období, kromě něj budou Ostravané hrát i přípravné zápasy v Česku – program duelů vedení klubu a týmu finalizuje.

Vítkovice vyrazí do Švýcarska 14. srpna. V úterý 16. srpna je čeká ve Vallée de Joux zápas se Servette Geneve (19:00), hned následující den – ve středu 17. srpna – se utkají s HC Lausanne (19:00). Následovat bude den volna s tréninkem ve Vallée de Joux. V pátek 19. srpna se Ostravané představí na ledě Pionniers de Chamonix (18:30). Celé turné pak skončí na ledě mistra francouzské nejvyšší soutěže Bruleurs de Loups v Grenoble 20. srpna (18:00).

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC VÍTKOVICE RIDERA11612222
2HC DYNAMO PARDUBICE11433121
3HC Olomouc10520319
4BK Mladá Boleslav11520419
5Bílí Tygři Liberec10244018
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >