Před 39 lety získaly Vítkovice svůj druhý mistrovský titul

V neděli 15. března výhrou 4:2 v tehdejším Gottwaldově potvrdili hokejisté Vítkovic zisk mistrovského titulu, druhého v klubové historii. Připomeňte si devětatřicetiletý triumf v dobových záběrech i současných výpovědích a vzpomínkách tehdejších hráčů, a to prostřednictvím unikátního dokumentu České televize VÍTKOVICE 1981.

Připomeňte si na den přesně po 39 letech zisk druhého mistrovského titulu Vítkovic i celou jedinečnou mistrovskou sezonu 1980/1981, ve které ostravští hokejisté dokázali zvládnout nervy drásající 44 kolový souboj s Českými Budějovicemi. Jak tehdejší ligový ročník i boj o československý mistrovský titul probíhal a jak jej prožívali jeho účastníci a co vše se dělo ve vítkovické kabině v jeho průběhu ukazuje unikátní dokument České televize z dílny redaktora a hlasatele Roberta Záruby, nazvaný jednoduše VÍTKOVICE 1981. Nechte se přenést do hokejového dění u nás na začátku 80. let i do dnes již neopakovatelného prostředí legendárním Ostravského zimního stadionu Josefa Kotase.

Miloš Říha slaví v obětí Jaroslava Vlka vyrovnávací gól na 1:1 v zápase Gottwaldov – Vítkovice (15. 3. 1981)

Společná fotografie hráčů TJ Vítkovice bezprostředně po posledním zápase v Gottwaldově 15. 3. 1981

Radost fanoušků Vítkovic přímo na ledě Gottwaldova 15. 3. 1981

Brankář Jaromír „Česťa“ Šindel s pohárem pro mistra ČSSR při slavnostním banketu na oslavu mistrovského titulu v květnu 1981