Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Pozvánky do reprezentací pro Kocha a Bukartse

Datum publikování:

Prosincová reprezentační přestávka začíná. Český národní tým čeká ruský Pohár Prvního programu, ovšem bez vítkovických zástupců. I tak do mezinárodního dění hráči současného kádru Vítkovic zasáhnou. Na Švýcarském poháru se proti sobě v dresu Slovenska a Lotyšska postaví obránce Patrik Koch a útočník Roberts Bukarts.

Obránce Patrik Koch je momentálně jeden z nejlepších vítkovických beků, dokládá to jeho vítězství v listopadovém hodnocení Radegast Indexu, díky kterému nyní v prosinci nosí zelenou helmu vítěze RI. Kvalit rodáka z Malacek si všiml i trenérský štáb slovenské reprezentace a dodatečně jej nominoval pro prosincový Švýcarský pohár.

Do země helvétského kříže míří i útočník Roberts Bukarts, ten ovšem v rudém dresu jeho Lotyšska. Rodák z Jurmaly se po nemoci vrátil do zápasů ve výborné formě, pravidelně boduje, střílí góly, rozhoduje zápasy. A také proto nechybí v lotyšské nominaci.

 

Prosincová reprezentační pauza se týká samozřejmě i mládežnických výběrů. Vrchol sezony je před týmem do 20 let. Ve výběru trenéra Karla Mlejnka pro závěr přípravy a pro mistrovství světa v zámoří sice nefiguruje žádný z aktuálních hráčů Vítkovic, nicméně v nominaci je útočník Ivan Ivan, jenž momentálně hraje v kanadské juniorce za tým Cape Breton. Ivan se v létě připravoval s A-mužstvem Vítkovic a v předzávodním období dostal příležitost i v zápasech. Sluší se dodat, že asistentem kouče Mlejnka je hlavní trenér juniorů Vítkovic Pavel Trnka.

Reprezentační devatenáctka se nesešla, turnaj World Junior Challenge v Kanadě byl zrušen.

Na Evropském olympijském festivalu mládeže prověřuje svou formu česká reprezentace do 18 let. Do finského Vuokatti vzal s sebou trenér Jakub Petr kromě asistenta, jinak hlavního trenéra vítkovického dorostu, Darka Stránského také obránce Matěje Prčíka.

Tým do 17 let hraje Turnaj čtyř zemí v Hodoníně a Piešťanech. Z Vítkovic byl povolán jako náhradník Tomáš Tobola.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE201243147
2HC VÍTKOVICE RIDERA191024338
3HC Olomouc18930633
4HC KOMETA BRNO17840532
5HC Oceláři Třinec17814430
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >