Pozvánky do reprezentací pro Kocha a Bukartse

Prosincová reprezentační přestávka začíná. Český národní tým čeká ruský Pohár Prvního programu, ovšem bez vítkovických zástupců. I tak do mezinárodního dění hráči současného kádru Vítkovic zasáhnou. Na Švýcarském poháru se proti sobě v dresu Slovenska a Lotyšska postaví obránce Patrik Koch a útočník Roberts Bukarts.

Obránce Patrik Koch je momentálně jeden z nejlepších vítkovických beků, dokládá to jeho vítězství v listopadovém hodnocení Radegast Indexu, díky kterému nyní v prosinci nosí zelenou helmu vítěze RI. Kvalit rodáka z Malacek si všiml i trenérský štáb slovenské reprezentace a dodatečně jej nominoval pro prosincový Švýcarský pohár.

Do země helvétského kříže míří i útočník Roberts Bukarts, ten ovšem v rudém dresu jeho Lotyšska. Rodák z Jurmaly se po nemoci vrátil do zápasů ve výborné formě, pravidelně boduje, střílí góly, rozhoduje zápasy. A také proto nechybí v lotyšské nominaci.

Prosincová reprezentační pauza se týká samozřejmě i mládežnických výběrů. Vrchol sezony je před týmem do 20 let. Ve výběru trenéra Karla Mlejnka pro závěr přípravy a pro mistrovství světa v zámoří sice nefiguruje žádný z aktuálních hráčů Vítkovic, nicméně v nominaci je útočník Ivan Ivan, jenž momentálně hraje v kanadské juniorce za tým Cape Breton. Ivan se v létě připravoval s A-mužstvem Vítkovic a v předzávodním období dostal příležitost i v zápasech. Sluší se dodat, že asistentem kouče Mlejnka je hlavní trenér juniorů Vítkovic Pavel Trnka.

Reprezentační devatenáctka se nesešla, turnaj World Junior Challenge v Kanadě byl zrušen.

Na Evropském olympijském festivalu mládeže prověřuje svou formu česká reprezentace do 18 let. Do finského Vuokatti vzal s sebou trenér Jakub Petr kromě asistenta, jinak hlavního trenéra vítkovického dorostu, Darka Stránského také obránce Matěje Prčíka.

Tým do 17 let hraje Turnaj čtyř zemí v Hodoníně a Piešťanech. Z Vítkovic byl povolán jako náhradník Tomáš Tobola.