POTVRZENO: Mojmír Trličík povede Vítkovice i v sezoně 2020/21. Asistentem mu bude Ladislav Svozil

A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA povede v extraligové sezoně 2020/2021 trenérský tandem Mojmír Trličík – Ladislav Svozil. Oba zkušení trenéři tak budou pokračovat v práci, kterou zahájili úspěšně zvládnutou záchranou v nedávno ukončeném ročníku.

Rozhodnuto a potvrzeno, také v nadcházející extraligové sezoně povede A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA z pozice hlavního trenéra Mojmír Trličík.

Kouč, který se podepsal především pod stříbro z roku 2011 a v neposlední řadě také pod záchranu Vítkovic v nejvyšší soutěži v nedávno uplynulém ročníku, si k sobě jako asistenta znovu přizval Ladislava Svozila, se kterým spolupracoval už v minulé sezoně. Původní trenérský triumvirát opustil Rostislav Klesla, který se rozhodl nepokračovat u A-týmu na vlastní žádost z toho důvodu, že necítil být zcela připraven na kompletní oficiální sezonu v roli asistenta trenéra extraligového A-mužstva.

„Probírali jsme všechny možnosti, bavili jsme se mezi sebou jak s trenéry, tak s novým sportovním šéfem Romanem Šimíčkem. Ze všech variant jsme nakonec vybrali tu, která je pokračováním cesty, kterou jsme nastoupili v minulé sezoně. Post hlavního trenéra jsme znovu nabídli Mojmíru Trličíkovi. Já jsem osobně rád, že on sám tuto nabídku opět přijal. Mojmír Trličík je zkušený a kvalitní trenér, což dokázal už v minulosti. Společně s ním pokračuje u A-týmu jako trenér i Ladislav Svozil, který má rovněž bohaté zkušenosti jak z hráčského působení, tak z pozice trenéra i z manažerského postu. Věřím, že tato volba je v současnosti tou nejlepší, a to i s přihlédnutím k hráčům, kteří v A-týmu budou pokračovat,“ řekl k potvrzení dosavadní trenérské dvojice pro nadcházející sezonu šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

„Já s volbou Mojmíra Trličíka a Ladislava Svozila souhlasím. Šéf klubu Aleš Pavlík toto rozhodnutí provedl po zralé a delší úvaze. Já jsem už s trenéry mluvil a jsem připravený jim vytvořit maximální komfort a být jim maximálně nápomocný k tomu, aby měli odpovídající podmínky pro svou práci a také k tomu, abychom společně vrátili Vítkovice do vyšších pater a neopakoval se záchranářský boj minulé sezony,“ zmínil sportovní šéf klubu Roman Šimíček, který navzdory avizování, že do funkce ve Vítkovicích nastoupí až od května, začal naplno i oficiálně vykonávat svou roli už 1. dubna.

Mojmír Trličík zahájí z postu hlavního trenéra Vítkovic teprve čtvrtou sezonu, nicméně na trenérské lavici modro-bílého klubu je to již jeho jedenácté vystoupení. Kromě stříbrného ročníku 2010/2011 vedl Ostravany jako hlavní trenér v sezonách 2011/2012 a 2012/2013. Jako asistent trenéra stál na střídačce v ročnících 1999/2000, 2000/2001, 2001/2002 a 2006/2007 a v sezonách 2004/2005 a 2007/2008 vedl A-mužstvo dočasně při výměnách někdejších trenérů. Naposledy vedl vítkovický tým v uplynulé sezoně poté, co jej převzal po odvolaném Jakubu Petrovi. Společně s Rostislavem Kleslou a také Ladislavem Svozilem pak dokázal extraligovou příslušnost pro ostravský klub udržet. Kromě toho samozřejmě v minulosti dlouhá léta vedl vítkovickou mládež a působil jak u mládežnických, tak u seniorské české reprezentace, se kterou v roce 2006 byl v roli asistenta u stříbrného úspěchu na MS a bronzu na olympijských hrách.

„Jsem rád, že můžu pokračovat. Ty emoce, které jsem zažíval po zbytek minulé sezony a které mi s sebou extraligový zápřah přinášel, byly pro mě obrovskou motivací. V rozhovoru po sezoně jsem zmínil, že bych rád pokračoval a jsem rád, že jsem tu možnost od majitele Aleše Pavlíka dostal. Vítkovice jsou mým mateřským klubem a já se vždy pro ně snažil odvádět absolutní maximum možného, což budu chtít i nadále,“ líčil po svém potvrzení ve funkci hlavního trenéra Mojmír Trličík. „Samozřejmě mám radost, že můžu nadále spolupracovat i s Ladislavem Svozilem. Už jsem v minulosti několikrát zmínil, že jsme spolu ve Vítkovicích spolupracovali už dříve dlouhodobě a velice úzce. I on se podepsal svými konzultacemi pod stříbro v sezoně 2010/2011 a jsem za něj jako za kolegu na střídačce rád nejen kvůli jeho odborným kvalitám, ale i kvůli jeho nadhledu.“

Ladislav Svozil rovněž není na střídačce Vítkovic nováčkem. Kromě záskoku po odvolání trenérů v roce 1995 vedl ostravský tým z pozice asistenta v sezonách 1995/1996, 1996/1997 a 1997/1998, během kterých dosáhl na extraligové stříbro i bronz. Asistoval také částečně v ročníku 2012/2013 a v sezoně 2013/2014. V sezonách 2002/2003, 2003/2004, 2015/2016 a částech sezon 2004/2005 a 2014/2015 vedl vítkovické mužstvo jako hlavní trenér. Od roku 2008 působil ve Vítkovicích, s drobnou přestávkou v sezoně 2011/2012, na pozici sportovního manažera. Úspěšně také trénoval na Slovensku, s Popradem v roce 2006 získal extraligové stříbro.

11HC Energie Karlovy Vary17602920
13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719