Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

POTVRZENO: Mojmír Trličík povede Vítkovice i v sezoně 2020/21. Asistentem mu bude Ladislav Svozil

Datum publikování:

A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA povede v extraligové sezoně 2020/2021 trenérský tandem Mojmír Trličík – Ladislav Svozil. Oba zkušení trenéři tak budou pokračovat v práci, kterou zahájili úspěšně zvládnutou záchranou v nedávno ukončeném ročníku.

Rozhodnuto a potvrzeno, také v nadcházející extraligové sezoně povede A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA z pozice hlavního trenéra Mojmír Trličík.

Kouč, který se podepsal především pod stříbro z roku 2011 a v neposlední řadě také pod záchranu Vítkovic v nejvyšší soutěži v nedávno uplynulém ročníku, si k sobě jako asistenta znovu přizval Ladislava Svozila, se kterým spolupracoval už v minulé sezoně. Původní trenérský triumvirát opustil Rostislav Klesla, který se rozhodl nepokračovat u A-týmu na vlastní žádost z toho důvodu, že necítil být zcela připraven na kompletní oficiální sezonu v roli asistenta trenéra extraligového A-mužstva.

„Probírali jsme všechny možnosti, bavili jsme se mezi sebou jak s trenéry, tak s novým sportovním šéfem Romanem Šimíčkem. Ze všech variant jsme nakonec vybrali tu, která je pokračováním cesty, kterou jsme nastoupili v minulé sezoně. Post hlavního trenéra jsme znovu nabídli Mojmíru Trličíkovi. Já jsem osobně rád, že on sám tuto nabídku opět přijal. Mojmír Trličík je zkušený a kvalitní trenér, což dokázal už v minulosti. Společně s ním pokračuje u A-týmu jako trenér i Ladislav Svozil, který má rovněž bohaté zkušenosti jak z hráčského působení, tak z pozice trenéra i z manažerského postu. Věřím, že tato volba je v současnosti tou nejlepší, a to i s přihlédnutím k hráčům, kteří v A-týmu budou pokračovat,“ řekl k potvrzení dosavadní trenérské dvojice pro nadcházející sezonu šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

„Já s volbou Mojmíra Trličíka a Ladislava Svozila souhlasím. Šéf klubu Aleš Pavlík toto rozhodnutí provedl po zralé a delší úvaze. Já jsem už s trenéry mluvil a jsem připravený jim vytvořit maximální komfort a být jim maximálně nápomocný k tomu, aby měli odpovídající podmínky pro svou práci a také k tomu, abychom společně vrátili Vítkovice do vyšších pater a neopakoval se záchranářský boj minulé sezony,“ zmínil sportovní šéf klubu Roman Šimíček, který navzdory avizování, že do funkce ve Vítkovicích nastoupí až od května, začal naplno i oficiálně vykonávat svou roli už 1. dubna.

Mojmír Trličík zahájí z postu hlavního trenéra Vítkovic teprve čtvrtou sezonu, nicméně na trenérské lavici modro-bílého klubu je to již jeho jedenácté vystoupení. Kromě stříbrného ročníku 2010/2011 vedl Ostravany jako hlavní trenér v sezonách 2011/2012 a 2012/2013. Jako asistent trenéra stál na střídačce v ročnících 1999/2000, 2000/2001, 2001/2002 a 2006/2007 a v sezonách 2004/2005 a 2007/2008 vedl A-mužstvo dočasně při výměnách někdejších trenérů. Naposledy vedl vítkovický tým v uplynulé sezoně poté, co jej převzal po odvolaném Jakubu Petrovi. Společně s Rostislavem Kleslou a také Ladislavem Svozilem pak dokázal extraligovou příslušnost pro ostravský klub udržet. Kromě toho samozřejmě v minulosti dlouhá léta vedl vítkovickou mládež a působil jak u mládežnických, tak u seniorské české reprezentace, se kterou v roce 2006 byl v roli asistenta u stříbrného úspěchu na MS a bronzu na olympijských hrách.

„Jsem rád, že můžu pokračovat. Ty emoce, které jsem zažíval po zbytek minulé sezony a které mi s sebou extraligový zápřah přinášel, byly pro mě obrovskou motivací. V rozhovoru po sezoně jsem zmínil, že bych rád pokračoval a jsem rád, že jsem tu možnost od majitele Aleše Pavlíka dostal. Vítkovice jsou mým mateřským klubem a já se vždy pro ně snažil odvádět absolutní maximum možného, což budu chtít i nadále,“ líčil po svém potvrzení ve funkci hlavního trenéra Mojmír Trličík. „Samozřejmě mám radost, že můžu nadále spolupracovat i s Ladislavem Svozilem. Už jsem v minulosti několikrát zmínil, že jsme spolu ve Vítkovicích spolupracovali už dříve dlouhodobě a velice úzce. I on se podepsal svými konzultacemi pod stříbro v sezoně 2010/2011 a jsem za něj jako za kolegu na střídačce rád nejen kvůli jeho odborným kvalitám, ale i kvůli jeho nadhledu.“

Ladislav Svozil rovněž není na střídačce Vítkovic nováčkem. Kromě záskoku po odvolání trenérů v roce 1995 vedl ostravský tým z pozice asistenta v sezonách 1995/1996, 1996/1997 a 1997/1998, během kterých dosáhl na extraligové stříbro i bronz. Asistoval také částečně v ročníku 2012/2013 a v sezoně 2013/2014. V sezonách 2002/2003, 2003/2004, 2015/2016 a částech sezon 2004/2005 a 2014/2015 vedl vítkovické mužstvo jako hlavní trenér. Od roku 2008 působil ve Vítkovicích, s drobnou přestávkou v sezoně 2011/2012, na pozici sportovního manažera. Úspěšně také trénoval na Slovensku, s Popradem v roce 2006 získal extraligové stříbro.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >