Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Poslední zkouška před extraligou. V pátek dorazí silná Dukla Trenčín

Datum publikování:

Předzávodní období končí. Hokejisty HC VÍTKOVICE RIDERA čeká týden před startem extraligové sezony poslední prověrka. Do Ostravy dorazí v pátek slovenská legenda Dukla Trenčín, plná zajímavých jmen. Utkání se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ od 17 hodin.

Poslední konfrontace před startem extraligového ročníku je tady. Vítkovičtí si ji naplánovali přesně týden před úvodním kolem české nejvyšší soutěže, navíc s týmem, se kterým se rozhodně potkat nemohou. Definitivní prověrkou před sezonou 2017/2018 jim bude střetnutí s Duklou Trenčín, slovenskou hokejovou legendou a také historicky jedním ze tří slovenských mistrů společně federální hokejové soutěže.

Porubu přehráli v plné síle

Ostravané po návratu ze Švýcarska nelenili. Kromě nabitého tréninkového programu už stihli odehrát přátelské městské derby s druholigovou Porubou. Kdo očekával, že modro-bílí proti o dvě úrovně nižšímu soupeři nasadí mladé hráče, ten by se zmýlil. Chyběli jen zdravotně indisponovaní obránci Baranka a Sloboda, jinak se Vítkovice představily v plné síle se všemi zvučnými jmény v sestavě. „K zúžení širšího kádru už došlo, takže v podstatě ani jsme jiné hráče nasadit nemohli, ale ani nechtěli. Chtěli jsme otestovat přístup našich hráčů, našeho týmu. Koncentrace a plnění herních pokynů, to byl cíl tohoto utkání a musím uznat, že jsme mohli být spokojení. Až na krátký výpadek ve třetí třetině naše hra klapala, i proti druholigovému soupeři jsme nastoupili s určitou pokorou a rozhodně jsme se nepředváděli, nebo vytvářeli kontraproduktivní věci,“ hodnotil spokojeně výkon týmu v Porubě trenér a GM Vítkovic Jakub Petr.

Hvězdné Dukle velí Peter Oremus

S příjezdem Dukly Trenčín do Ostravy ožijí nejen vzpomínky na velké bitvy společné československé soutěže, ale dojde i k jednomu zajímavému návratu. Po čase se totiž ve vítkovické aréně představí trenér Peter Oremus, který v letech 2012 až 2014 vedl vítkovický tým. Jenže koučem Oremusem rozhodně výčet zajímavých jmen v kádru Dukly nekončí. Návrat na vítkovický led zažijí kromě něj Peter Ölvecký, Ondrej Mikula a Juraj Cebák, kteří v minulosti krátce dres ostravského celku oblékali. Výčet dalších tahounů a lídrů Trenčína je také zajímavý: v bráně Michal Valent, v obraně Dominik Trška (bratr vítkovického obránce Petera Tršky), exhradecký Peter Frühauf, v útoku exliberečtí Tomáš Bulík a Branko Radivojevič, legenda Ján Pardavý a NHL i KHL ošlehaný Marcel Hossa. Dukla Trenčín přijede v hodně silné sestavě a bude Vítkovicím vším, jen ne slabým soupeřem.

Vítkovice znovu v plné sestavě?

Trenér Jakub Petr už před utkáním v Porubě avizoval, že sestava na poslední přípravné duely a zahajovací extraligové utkání nebude příliš odlišná. Lze tak soudit, že i proti Trenčínu nezůstanou na tribuně někteří ze zamýšlených lídrů týmu. „Ne, ne, sestava bude podobná, jako byla proti Porubě a obdobná, v jaké nastoupíme proti Zlínu. Tak to bylo předem naplánováno. Vše směřujeme k začátku soutěže, takže není, proč někoho nechat sedět. Hrajeme proti silnému a kvalitnímu soupeři a určitě bychom byli rádi, kdybychom ukončili přípravu vítězně, nicméně jak jsem říkal po celou přípravu, výsledkům ještě nyní nepřikláníme velkou váhu, důležitá je pro nás hra, plnění taktických a herních pokynů. Výsledky nás budou zajímat až v lize,“ prozradil trenér modro-bílých.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín, pátek 1. 9., 17:00, OSTRAVAR ARÉNA

Poslední přípravný duelmezi Vítkovicemi a Trenčínem hostí OSTRAVAR ARÉNA v pátek 1. září od 17 hodin. Vstupenky jsou v prodeji online v síti Ticketportal, nebo hodinu před utkáním na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY u vstupů od ulice Ruské a od hotelu Clarion. Cena vstupenky je 50 Kč. Majitelé již aktivovaných permic na novou sezonu mají samozřejmě vstup zdarma v rámci své karty. Děti do 14 let včetně mají vstup také zdarma.

POZOR NA UZAVŘENÝ HLAVNÍ VCHOD! Vstup do arény od Ruské a Clarionu

HC VÍTKOVICE RIDERA upozorňuje fanoušky a zároveň prosí o určitou dávku shovívavosti. Hlavní vstup od ulice závodní je z důvodu stavebních a rekonstrukčních prací stále ještě uzavřen. Vstupy do OSTRAVAR ARÉNY budou otevřeny od ulice Ruské a ve směru od hotelu Clarion. Na obou vstupech také bude v pokladnách probíhat prodej vstupenek. Současně s tím HC VÍTKOVICE RIDERA upozorňuje, že v útrobách OSTRAVAR ARÉNY – na chodbách – dochází k rekonstrukci bufetů, to ovšem neznamená, že na utkání s Trenčínem nebudou žádné bufety otevřeny. K dispozici budou občerstvovací stanoviště u vstupů do arény.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE52298510108
2HC VÍTKOVICE RIDERA522841010102
3HC Sparta Praha5228631599
4Mountfield HK5223751788
5Bílí Tygři Liberec521910101387
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >