Poslední zkouška před extraligou. V pátek dorazí silná Dukla Trenčín

Předzávodní období končí. Hokejisty HC VÍTKOVICE RIDERA čeká týden před startem extraligové sezony poslední prověrka. Do Ostravy dorazí v pátek slovenská legenda Dukla Trenčín, plná zajímavých jmen. Utkání se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ od 17 hodin.

Poslední konfrontace před startem extraligového ročníku je tady. Vítkovičtí si ji naplánovali přesně týden před úvodním kolem české nejvyšší soutěže, navíc s týmem, se kterým se rozhodně potkat nemohou. Definitivní prověrkou před sezonou 2017/2018 jim bude střetnutí s Duklou Trenčín, slovenskou hokejovou legendou a také historicky jedním ze tří slovenských mistrů společně federální hokejové soutěže.

Porubu přehráli v plné síle

Ostravané po návratu ze Švýcarska nelenili. Kromě nabitého tréninkového programu už stihli odehrát přátelské městské derby s druholigovou Porubou. Kdo očekával, že modro-bílí proti o dvě úrovně nižšímu soupeři nasadí mladé hráče, ten by se zmýlil. Chyběli jen zdravotně indisponovaní obránci Baranka a Sloboda, jinak se Vítkovice představily v plné síle se všemi zvučnými jmény v sestavě. „K zúžení širšího kádru už došlo, takže v podstatě ani jsme jiné hráče nasadit nemohli, ale ani nechtěli. Chtěli jsme otestovat přístup našich hráčů, našeho týmu. Koncentrace a plnění herních pokynů, to byl cíl tohoto utkání a musím uznat, že jsme mohli být spokojení. Až na krátký výpadek ve třetí třetině naše hra klapala, i proti druholigovému soupeři jsme nastoupili s určitou pokorou a rozhodně jsme se nepředváděli, nebo vytvářeli kontraproduktivní věci,“ hodnotil spokojeně výkon týmu v Porubě trenér a GM Vítkovic Jakub Petr.

Hvězdné Dukle velí Peter Oremus

S příjezdem Dukly Trenčín do Ostravy ožijí nejen vzpomínky na velké bitvy společné československé soutěže, ale dojde i k jednomu zajímavému návratu. Po čase se totiž ve vítkovické aréně představí trenér Peter Oremus, který v letech 2012 až 2014 vedl vítkovický tým. Jenže koučem Oremusem rozhodně výčet zajímavých jmen v kádru Dukly nekončí. Návrat na vítkovický led zažijí kromě něj Peter Ölvecký, Ondrej Mikula a Juraj Cebák, kteří v minulosti krátce dres ostravského celku oblékali. Výčet dalších tahounů a lídrů Trenčína je také zajímavý: v bráně Michal Valent, v obraně Dominik Trška (bratr vítkovického obránce Petera Tršky), exhradecký Peter Frühauf, v útoku exliberečtí Tomáš Bulík a Branko Radivojevič, legenda Ján Pardavý a NHL i KHL ošlehaný Marcel Hossa. Dukla Trenčín přijede v hodně silné sestavě a bude Vítkovicím vším, jen ne slabým soupeřem.

Vítkovice znovu v plné sestavě?

Trenér Jakub Petr už před utkáním v Porubě avizoval, že sestava na poslední přípravné duely a zahajovací extraligové utkání nebude příliš odlišná. Lze tak soudit, že i proti Trenčínu nezůstanou na tribuně někteří ze zamýšlených lídrů týmu. „Ne, ne, sestava bude podobná, jako byla proti Porubě a obdobná, v jaké nastoupíme proti Zlínu. Tak to bylo předem naplánováno. Vše směřujeme k začátku soutěže, takže není, proč někoho nechat sedět. Hrajeme proti silnému a kvalitnímu soupeři a určitě bychom byli rádi, kdybychom ukončili přípravu vítězně, nicméně jak jsem říkal po celou přípravu, výsledkům ještě nyní nepřikláníme velkou váhu, důležitá je pro nás hra, plnění taktických a herních pokynů. Výsledky nás budou zajímat až v lize,“ prozradil trenér modro-bílých.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín, pátek 1. 9., 17:00, OSTRAVAR ARÉNA

Poslední přípravný duelmezi Vítkovicemi a Trenčínem hostí OSTRAVAR ARÉNA v pátek 1. září od 17 hodin. Vstupenky jsou v prodeji online v síti Ticketportal, nebo hodinu před utkáním na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY u vstupů od ulice Ruské a od hotelu Clarion. Cena vstupenky je 50 Kč. Majitelé již aktivovaných permic na novou sezonu mají samozřejmě vstup zdarma v rámci své karty. Děti do 14 let včetně mají vstup také zdarma.

POZOR NA UZAVŘENÝ HLAVNÍ VCHOD! Vstup do arény od Ruské a Clarionu

HC VÍTKOVICE RIDERA upozorňuje fanoušky a zároveň prosí o určitou dávku shovívavosti. Hlavní vstup od ulice závodní je z důvodu stavebních a rekonstrukčních prací stále ještě uzavřen. Vstupy do OSTRAVAR ARÉNY budou otevřeny od ulice Ruské a ve směru od hotelu Clarion. Na obou vstupech také bude v pokladnách probíhat prodej vstupenek. Současně s tím HC VÍTKOVICE RIDERA upozorňuje, že v útrobách OSTRAVAR ARÉNY – na chodbách – dochází k rekonstrukci bufetů, to ovšem neznamená, že na utkání s Trenčínem nebudou žádné bufety otevřeny. K dispozici budou občerstvovací stanoviště u vstupů do arény.