Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Porveme se o to, abychom udrželi Extraligu! Burcuje Miroslav Svoboda

Po vyrovnávací vítkovické brance na 2:2 devět minut před koncem třetí části mohlo být rázem pro Ostravany zle. Boleslavský Zbořil už posílal kotouč do odkryté klece, ale vítkovický Miroslav Svoboda vytáhl zákrok večera. Příložníkem své hokejky neuvěřitelně vytáhl puk z brány zející prázdnotou a udržel naději na zisk důležitých bodů.

Mirku, jeden z nejdůležitějších zákroků zápasu jsi předvedl v 51.minutě. Střelu do odkryté branky jsi fantasticky chytil hokejkou. Byla tam velká dávka štěstí?

Jo, jako bylo to štěstí. Natáhl jsem se tam, ale na druhou stranu si myslím, že tomu jdu celou sezonu naproti. A je to přirozený vývoj. Teďka jsem měl několikrát hodně smůly a konečně jsem měl i štěstí. Je to super a jsem za to rád.

Jak to týmu pomohlo? Nebylo už moc času do konce a možná díky tomu jste brali alespoň bod…

Samozřejmě, bylo to důležité. Ale úplně stejně důležitý byl ten gól Lakyho na 2:2. Týmový výkon a zaplaťpánbůh za ten bod. Porveme se ještě o to abychom udrželi Extraligu. A já věřím, že se nám to konečně povede.

Když ses pak podíval na kostku, řekl sis: jo, to byl super zákrok? Nebo ho bereš jako každý jiný?

Jako když jsem to viděl na té kostce, bylo to pěkné. Zahřálo mě to (úsměv)

Co vlastně brankáři letí hlavou při takové šanci a zákroku? Jak dát hokejku a jak se správně vrhnout po puku?

Člověk se natáhne a buď ho to trefí nebo ne. Jako fakt, je to o štěstí podle mě. Tak jako některé góly jsou vyloženě smůla, že tam jste dobře a padne to. Tak teď jsem se jen natáhl a trefilo mě to. Spíše to byla zbrklost útočníka, který to trošku podcenil. Tam nic jiného k tomu asi říct nejde.

Dá se říct, že střelec se snaží dát tu střelu na jistotu více po ledě a to je pak výhoda gólmana?

Těžko říct, nevím, nikdy jsem v takové šanci nebyl. (smích) Takže fakt netuším.

Nemáš ambici získat za ten zákrok nějakou cenu? Petr Mrázek v NHL dostal nějaké ocenění za podobný zákrok…

Nevím, tuhle anketu by spíše ovládli hráči Brna, ne? Myslím, že mají více fanoušků na hlasování do anket… Ale ne, mě je to upřímně fuk. Když tady budu příští rok v Extralize, tak to bude dobré.

Vraťme se k zápasu. Jak moc byl duel s Mladou Boleslaví těžký?

Těžké je teď každé utkání. Já nevím jestli už snad od Vánoc? Ale je to fakt na hlavu. Každý den je v podstatě těžký kdy chodíme na zimák. Ale musíme se s tím poprat, je to jak to je. Zatím se nám to daří, takže ještě to chvíli nervy budou.

U samostatných nájezdů jsi pustil jediný gól, přesto druhý bod neberete. Nemrzí to?

Tak to jsem docela naštvaný na ty nájezdy. Dělali jsme to teď dost na tréninku, ty nájezdy. Moc nerad to trénuju a říkali nám ať to trénujeme, že v zápase dáme góla. A nedali jsme, asi to přestaneme trénovat (smích)

V první třetině tam za tebou zvonily i tyčky. Takže další porce štěstí?

Říkal jsem Danu Dolejšovi, aby mi tam vypnul ten zvonek. Jak říkám, patří to k tomu. V předchozích zápasech jsem dostával blbé góly, teď bylo štěstí na mé straně. Jsem za to fakt rád.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
11HC VERVA Litvínov14412716
12Bílí Tygři Liberec14404616
13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613
14Rytíři Kladno14132811
15PSG Berani Zlín14013105
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >