Banner Promo

Pojď hrát hokej ve Vítkovicích – tři desítky nových adeptů

Datum publikování:

Tři desítky nových hokejových adeptů přivítaly Vítkovice v rámci náborové akce projektu Týden hokeje.

HC Vítkovice RideraPrvní krůčky na ledě, první seznámení se s hokejkou, slalom, první vedení kotouče, první gólová oslava. Pondělní odpoledne v Multifunkční hale OSTRAVAR ARÉNY mělo pro tři desítky dětí příchuť velkých premiér.

V rámci projektu Pojď hrát hokej se ve Vítkovicích konala náborová akce pod patronací Českého hokeje a podniku Týden hokeje. Prezentaci a zkoušení nových malých hokejových adeptů si vzali na starost žákovští trenéři HC VÍTKOVICE RIDERA. Po nenáročné a především bezplatné rezervaci se malí hokejisté poprvé doopravdy seznámili s českým národním sportem. Během hodinového modelového tréninku si noví zájemci o lední sport vyzkoušeli vše možné. Na šesti stanovištích mohli dělat své vůbec první hokejové krůčky, zdatnější z nich už si vyzkoušeli své bruslařské dovednosti, hru s hokejkou, střelbu na bránu, prostě vše, co je v hokeji zapotřebí a především zábavnou formou.

„Přivítali jsme tři desítky nových dětí. Pro ně to bylo samozřejmě první seznámení s hokejem a s tím, jak tréninky vypadají a co vše je možné během nich zažít. Rodiče dětí mají kontakty, dostali detailní informace, takže věříme, že pro většinu těchhle malých hokejových adeptů to nebyl první a zároveň poslední trénink, ale že přijdou i na pravidelné tréninky přípravky. Třeba právě mezi těmito dětmi bude nová hvězda vítkovického i českého hokeje budoucnosti,“ zmínil Libor Pavliš, hlavní trenér vítkovické přípravky.

Tři desítky dětí je průměrný počet. V rámci předešlých akcí Pojď hrát hokej už ve Vítkovicích měli i dvojnásobně vyšší účast, ale je potřeba vzít v úvahu i objektivní okolnosti, kterými jsou například brzký zářijový termín, hezké počasí a v neposlední řadě také kolize s fotbalovým utkáním Baníku Ostrava se Spartou Praha.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761