POHÁR: Hokej se vrací i do Ostravy. Ve čtvrtek Vítkovice vyzvou Třinec

Hokej se vrací i do Ostravy. Sice jen 400 diváků, ale v současné situaci s ohledem na nařízení krajské hygieny alespoň nějací fandové budou moci na tribunách OSTRAVAR ARÉNY přivítat modro-bílé borce. Na domácí premiéru v rámci domácího poháru přitom přijede nejatraktivnější soupeř. Zápas 2. kola Generali Česká Cupu mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Oceláři Třinec se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ ve čtvrtek 6. srpna od 17:30 hodin.

První kolo rozehrálo letní pohár. Na úvod Vítkovice vyrazily do Zlína. V kombinované sestavě čelily domácím, kteří nastoupili vlastně v kompletním složení a navíc s téměř týdenním náskokem tréninků na ledě. Ostravané si vedli obstojně, v utkání vedli, drželi se soupeřem krok. Zlín si ale o výhru řekl lepším zakončením ve střelecké přetahované úvodu třetí třetiny. Vítkovičtí nesložili zbraně, v čase 59:59 se dočkali snížení na 3:4, ale na tři body nedosáhli.

Trenér Mojmír Trličík týmu vytknul nevyužité šance, na druhé straně ocenil výkon brankáře Daniela Dolejše a také zmínil sedmnáctiletého obránce Tomáše Machů, který se obstojně popral s postem v první obraně a dokonce při své premiéře vstřelil gól. Vítkovický lodivod ale už logicky vyhlíží čtvrteční měření sil s Třincem. „Derby, Třinec, regionální souboj. Těšíme se na to a těšíme se na zápas s velice kvalitním soupeřem, který se uvedl do soutěže vysokou výhrou. Za nás, oproti úterý ve Zlíně, musíme jít za vítězstvím, a to nejen výsledkovým, ale v každém bruslařském souboji, v každém souboji o puk, souboji u mantinelu, před bránou a tak podobně. Prostě je sice léto, ale není to letní hokej, a i když máme v nohách momentálně těžké tréninky ostrého startu na ledě, tak musíme hlavu nastavit vlastně tak, že už nyní začal boj o play off,“ říká bojovně.

Oceláři na úvod vyprovodili Přerov sedmi fíky

Sedm kulí, jako v Sarajevu. Slovy klasika by se dal uvést zápas Třince s Přerovem v prvním kole Generali Česká Cupu. Oceláři doma deklasovali účastníka Chance Ligy 7:2. Kraloval především Polák Aron Chmielewski, který se blýsknul 5 kanadskými body. Třinec je zbytečné představovat. Tým vedený koučem Václavem Varaďou má jednoduše jen ty nejvyšší cíle, čemuž odpovídá i síla kádru. Pro řadu hráčů z kabiny Slezanů bude mít navíc utkání v Ostravě emotivní nádech. Tak třeba Matěj Stránský se postaví svému otci na střídačce Vítkovic. V kádru Ocelářů jsou od léta nově dva někdejší vítkovičtí útočníci – Daniel Kurovský a Radek Veselý. O minulosti brankáře Jakuba Štěpánka, či útočníka Petra Vrány netřeba mluvit vůbec.

Vítkovičtí se těší na domácí prostředí

Ovšem i v modro-bílém dresu nyní působí hráč, který je historicky více spjatý s Třincem. Forvard Rostislav Marosz je teď vítkovickou akvizicí a při své vítkovické premiéře na ledě Zlína se rovněž uvedl gólem! Je samozřejmě otázkou, jak trenéři ostravského celku poskládají kádr na čtvrteční zápas. „V sestavě tentokrát dostanou prostor hráči, kteří nehráli v úterý ve Zlíně. Jen s výjimkou Romana Poláka, se kterým jsme domluvení, že do zápasů naskočí později. Jinak to bude obdobně kombinovaná sestava, jako ve Zlíně,“ připomíná kouč Trličík.

Primárním hnacím motorem Ostravanů ale bude zápas v domácím prostředí, naposledy se na ledě OSTRAVAR ARÉNY předvedli 3. března. „Hrajeme doma, po více než půl roce. Těšíme se na to! Na domácí prostředí. V současné době jsme rádi alespoň za těch pár fanoušků, kteří nás budou moci přijít do haly podpořit, takže i na ně se těšíme a za nás za všechny říkám, že se chceme do domácího prostředí vrátit výhrou,“ přiznává vítkovický trenér.

Kapacita omezena jen na 500 účastníků, diváci povinně v rouškách

Současnost ve stínu nákazy koronavirem se dotýká i hokeje a přímo také domácích zápasů Vítkovic. V souladu s dosud platnými nařízeními Krajské hygienické správy Ostrava, která jsou nadřazená všem vyhláškám a pravidlům, může veřejnou akci v uzavřeném prostoru v Moravskoslezském kraji navštívit maximálně 500 účastníků (včetně hráčů, trenérů, organizátorů, novinářů apod.). To reálně znamená, že do ochozů OSTRAVAR ARÉNY bude moci být vpuštěno maximálně 400 diváků, navíc rozdělených do sektorů po 100 lidech a tak, aby seděli vždy ob sedadlo a každá druhá řada zůstala kompletně volná, aby došlo k udržení bezpečnostních rozestupů. Vítkovický klub je rovněž povinen mít vyblokovánu čtvrtinu kapacity pro své partnery a partnery extraligy.

ČTĚTE TAKÉ

Fandové se ale přesto, byť v omezeném počtu, dostanou. Klub uvolnil do distribuce 300 míst v hledišti pro fanoušky. Přednost mají logicky permanentkáři, kteří si již zakoupili / aktivovali permici na novou sezonu. Vzhledem k nízké kapacitě je ale nutné, aby si permanentkáři své místo zajistili prostřednictvím online rezervace přes server Ticketportal.cz. Rezervace je bezplatná. Permanentkář poté dostane vstupenku, která poslouží jako vstup do arény na dané utkání a také jako vodítko, na které místo si má v hale na utkání sednout.

Rezervace pro permanentkáře končí v den utkání ve 12:00 hodin. V případě, že by do té doby nedošlo k naplnění maximální kapacity míst, budou zbylá místa od 12:00 hodin nabídnuta do volného prodeje – pouze online přes Ticketportal.cz. Cena vstupenky je 100 Kč.

Povinností všech návštěvníků utkání je během celého pobytu v Aréně nosit nasazenu ochranu úst a nosu, stejně jako dodržovat všechna další opatření a pokyny pořadatelské služby.

Generali Česká Cup 2020

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec