Podepsáno! Objev sezony Peter Krieger má nový víceletý kontrakt

HC VÍTKOVICE RIDERA si s předstihem pojistil služby klíčového centra. Američan Peter Krieger se v ostravském celku zabydlel a v posledních dnech roku 2022 se s vedením modro-bílého klubu dohodl na nové dlouhodobé smlouvě.

Práce na skladbě týmu na příští extraligový ročník ve Vítkovicích neutichají ani v období Vánoc a přelomu roku. Vedení HC VÍTKOVICE RIDERA svým fanouškům nadělilo povánoční, nebo lépe řečeno novoroční dárek v podobě podpisu nové smlouvy s klíčovým centrem a doslova objevem letošní sezony.

Vítkovický modro-bílý dres bude nadále, a to nejen v sezoně 2023/2024, oblékat americký útočník Peter Krieger. Devětadvacetiletý rodák z Minnesoty je asi nejpříjemnějším překvapením letního posílení kádru. Přišel ze Slovenska, ale i v české Extralize patří od prvního zápasu k nejlepším hráčům. Ve 31 zápasech nasbíral 27 bodů za 13 gólů a 14 asistencí. Z pozice středního útočníka vede dosud nejproduktivnější formaci Vítkovic s Peterem Muellerem a Robertsem Bukartsem. Pro Vítkovice je udržení klíčového centra velkým pozitivem, a to i s ohledem na zájem jiných extraligových celků o služby amerického centra. „Já jsem ve Vítkovicích nesmírně spokojený. Daří se nám jako týmu, je tady výborná atmosféra. S manželkou jsme se už v Ostravě zabydleli, ona zde našla zaměstnání. Jsme tady šťastní. Proto jsem neviděl důvod cokoli měnit a nabídku Vítkovic na nový kontrakt jsem okamžitě přijal,“ říká Peter Krieger.

„Peter je výborný hráč, klíčový centr. Má přehled ve hře, umí být produktivní. Navíc výborně zapadl do týmu a sám je tady v Ostravě spokojený. Pro nás bylo prioritou se s ním dohodnout na pokračování angažmá ve Vítkovicích a jsem opravdu hodně rád, že jsme se dohodli,“ míní sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101