Poděkování Janu Falterovi za bezmála 30 let věrných služeb

Dlouholetý funkcionář vítkovického hokejového klubu Jan Falter odchází v 67 letech do penze. V modro-bílé organizaci působil téměř 30 let a odvedl pro ostravský hokej neocenitelné služby. Děkujeme za vše.

Velké díky za loajalitu, věrné služby a pracovní nasazení v posledních bezmála 30 letech patří dosavadnímu sekretáři a někdejšímu výkonnému řediteli HC VÍTKOVICE RIDERA Janu Falterovi. Ten se ve svých sedmašedesáti letech rozhodl ukončit svou bohatou funkcionářskou kariéru a odejít na penzi.

Jan Falter začal ve vítkovickém hokeji působit v roce 1992. Po celou dobu své funkcionářské dráhy měl na starost administrativní stránku věci a vzhledem ke svému vzdělání působil i jako interní právní konzultant. V reálu to znamená technikálie spojené s hráčskými i trenérskými kontrakty, smlouvy s partnery i komunikaci s řídícími orgány Českého svazu ledního hokeje a řídícími orgány Extraligy ledního hokeje. Kromě pozice v managementu hokejového klubu Vítkovice byl Jan Falter na čas i akcionářem akciové společnosti HCV a zastával funkci v představenstvu HC Vítkovice, a. s. a je členem dozorčí rady HC VÍTKOVICE RIDERA, a. s.

„Honza Falter byl a je stálicí vítkovického klubu. Za těch bezmála třicet let odvedl pro Vítkovice výbornou práci, a to jak v časech dobrých, tak také krizových. Osobně i za klub mu chci velice poděkovat za loajalitu, pracovní nasazení i výdrž, se kterými u nás v klubu působil a nesmazatelně se tím zapsal do historie vítkovického hokeje. Pevně také věřím, že neodchází do důchodu úplně a že přijme nabídku pokračovat v dozorčí radě akciové společnosti HC VÍTKOVICE RIDERA,“ vysekl poklonu zkušenému hokejovému bafuňáři šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

Kromě kvanta práce pro organizaci jako takovou vychoval Jan Falter pro vítkovický hokej dva syny. Starší Martin Falter se stal brankářem a kromě startů ve vítkovickém extraligovém A-mužstvu působil mimo jiné ve Spartě, Kometě Brno či Olomouci. Mladší Adam Falter se do Extraligy neprobojoval, ale zahrál si i v první lize, pak se naplno začal věnovat studiu na vysoké škole a rozjel kariéru v právním oboru.

„Ještě jednou bych chtěl Honzovi Falterovi poděkovat. Přeji mu jménem všech z organizace HC VÍTKOVICE RIDERA hodně zdraví do dalších let a jak už jsem zmínil, věřím, že nám zůstane věrný a bude s námi i nadále spolupracovat,“ uzavřel Aleš Pavlík.

V organizaci HC VÍTKOVICE RIDERA přebere kompetence funkce odcházejícího Jana Faltera nový manažer klubu Patrik Rimmel.