Banner Promo

Plzeň měla štěstí na své straně, míní Patrik Koch

Datum publikování:

Foto: Petr Kotala

Svou povedenou ranou ke vzdálenější tyči v závěru utkání v Plzni vybojoval pro Vítkovice bod. Obránce Patrik Koch se trefil parádně. Po utkání byl s bodem spokojený, ale na druhou stranu jej mrzelo, že se nepodařilo ze západu Čech odvézt více.

Patriku, Vítkovice z Plzně moc často body nevozí. Máte radost alespoň z toho jednoho, který jste doslova vyrvali z ledu Indiánů?

Určitě se neradujeme nějak přehnaně. Každý bod je cenný, to je bez debat. Ale tři body by byly lepší.

 

Dostali jste se do vedení, Plzeň otočila skóre, pak jste dotahovali. Jaký to byl podle tebe zápas?

Já myslím, že skóre hovoří samo za sebe. Byl to vyrovnaný zápas. Plzeň měla štěstí na své straně. Nám chyběl gól, dva. Šance jsme si vypracovali, ale bohužel jsme je neproměnili. Tohle už musíme konečně zlomit, a jakmile se nám to povede, bude se nám dařit a půjdeme tabulkou nahoru.

 

S Plzní jste hráli už ve středu, doma, v neděli pak na jejím ledě. Byly podle tebe ty zápasy obdobné, navazovaly na sebe, nebo naopak se jednalo o úplně jiná utkání?

Neřekl bych, že byly stejné. My se soustředíme na každý zápas zvlášť. A hlavně se každý snažíme vyhrát. Nedíváme se zpět, nedíváme se ani zbytečně moc před sebe. I do zápasu v Plzni jsme šli s tím, že ho chceme zvládnout, vyhrát. Máme bod, škoda, že nemáme více, ale bereme to.

 

Na západě Čech to bylo mnohem nervóznější utkání, více vyloučených, především na vaší straně. Čím si to vysvětluješ?

Dělali jsme fauly. To prostě dělat nemůžeme. A bylo jich strašně moc. Jo, dost jsme toho ubránili, třeba oslabení tři proti pěti, ale bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce. Ale určitě musíme tu disciplínu zlepšit.

 

Za stavu 1:2 a s vidinou dlouhého oslabení na začátku třetí třetiny, co jste si řekli v kabině?

Neexistovala pro nás jiná možnost, než to oslabení ustát a ten zápas alespoň srovnat. Ne se o to jen pokusit, ale udělat to.

 

A to vyrovnání přišlo z tvé hole. Dovol parafrázi podcastu Bomby k tyči – vikejř jako kráva…

No, on to vlastně asi vikejř nebyl, to byla střední výška. Tam se puk odrazil po nastřelení od gólmana, tuším od betonu, já jsem v podstatě střelou dorážel. A myslím, že i snad někdo z jejich hráčů tam clonil gólmanovi, takže mi to vyšlo a padlo to tam.

 

Vezměme celý víkend – Sparta doma, Plzeň venku. Čtyři body z šesti možných. Brali byste to, kdyby vám to před zápasy někdo řekl?

Každý bod je výborný, každý bod se počítá. Ale my do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát a ideálně za tři body. Takže i když zůstáváme pokorní a tyhle čtyři body bereme, šest by bylo samozřejmě lepší. Z každého zápasu chceme vybojovat maximum.

 

Po cestě do Plzně se vracíte opět domů. Ve středu a v pátek hrajete na vlastním ledě, a to se soupeři regionálně i tabulkově celkem blízko. Co očekáváš od zápasů s Olomoucí a Kometou?

Určitě do toho dáme maximum a budeme z nich také chtít maximum. Budeme se snažit vyhrát.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE52298510108
2HC VÍTKOVICE RIDERA522841010102
3HC Sparta Praha5228631599
4Mountfield HK5223751788
5Bílí Tygři Liberec521910101387