Play off dorostu: Derby s Třincem a bitva s Kladnem

Do vyřazovacích bojů vstoupily oba dorostenecké týmy Vítkovic. Mladší dorost hraje derby s Třincem a v sérii na dvě vítězství bude věřit ve dvojitý domácí úspěch. Starší dorostenci rozehráli osmifinále na tři vítězství na Kladně a za stavu 1:1 se série přesouvá do Ostravy.

Play off rozehrály i mládežnické týmy HC VÍTKOVICE RIDERA. Do bojů o účast na finálovém turnaji mistrovství republiky se zapojili jak mladší, tak starší dorostenci. A motivaci mají hned dvojitou. Kromě úspěchu jde také o to, že finálová soutěž se hraje v příštím týdnu v Ostravě a tedy Vítkovičtí mohou hrát o titul doma.

Mladší dorost bojuje s Třincem, v Ostravě potřebuje dvě výhry

Čtvrtfinále extraligy mladšího dorostu se hraje na dvě vítězná utkání, v netradičním systému tak výhodu úvodního zápasu na domácím ledě mají hráči hůře umístěného týmu po základní části. Proto Vítkovičtí cestoval v play off derby v neděli do Třince. Bohužel ve Slezsku neuspěli a padli 6:3. Oceláři tak vedou v sérii 1:0, ale boj se přesouvá na vítkovickou půdu. Druhé utkání se hraje v úterý 20. března, a pokud se Ostravanům podaří vyrovnat sérii, tak rozhodující třetí duel přijde na řadu hned ve středu 21. března.

PLAY OFF ELIOD ELMD – čtvrtfinále

1. zápas

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Branky: 5. Matěj (Ramík, Geidl), 18. Matěj (Geidl), 21. Geidl (Matěj), 52. Geidl (Ramík), 58. Geidl, 60. Ramik – 8. Pastor (Gebauer), 25. Ivan, 43. Ivan (Cubo, Tvrdý). Rozhodčí: Dufka – Gebauer, Lukš. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 1:2. Diváci: 310. Střely na branku: 34:19.

HC Oceláři Třinec: Švančara – S. Cienciala, Hrůzek, Kyselý, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Králík, Wardas, Jurzyca, Matěj, Kašpárek, Petrovský, Geidl, Ramík, Macháček

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolíška – Smolka, Kocián, Bystroň, Cubo, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Kotásek, Ivan, Krejsa, Schauer, Pastor, Krška, Brada

Stav série: 1:0

Další program série

2. zápas: Úterý 20. 3., Vítkovice – Třinec, 18:00, MFH Ostrava

Případný 3. zápas: Středa 21. 3., Vítkovice – Třinec, 15:00, MFH Ostrava

Starší dorost veze z Kladna nadějnou remízu 1:1

Osmifinále extraligy staršího dorostu se hraje na tři vítězná utkání, tudíž systém je klasický – dvě utkání na ledě lépe postaveného týmu, jedno a případné čtvrté na půdě hůře postaveného a potenciální rozhodující zápas opět u lepšího. Vítkovice se postavily Kladnu a na ledě soupeře bojovaly statečně. První zápas v sobotu skončil těsnou výhrou domácích 5:4, ve druhém to ovšem byli hosté, kdo se radoval z výhry 3:1. Za stavu 1:1 se tak série přesouvá do Ostravy, kde na ledě OSTRAVAR ARÉNY budou svěřenci trenéra Jana Vavrečky v úterý a ve středu bojovat o případné ukončení série.

PLAY OFF ELSD – osmifinále

1. zápas

Rytíři Kladno – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:4 (3:1, 1:0, 1:3)

Branky: 9. Filip (M. Bláha, O. Bláha), 11. O. Bláha (Filip), 18. Filip (O. Bláha, M. Bláha), 22. Routa (Zich), 45. O. Bláha (Funk) – 17. Konečný (Bernovský), 53. Lewandowski (Lednický), 58. Fridrich (Konečný, Lewandowski), 60. Fridrich (Konečný, Bernovský). Rozhodčí: Knapík – Michajličenko, Sýkora. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 32:35. Diváci: 110.

Rytíři Kladno: Jiroušek – Funk, Zich, Volráb, Šmatlák – M. Bláha, Tržil, O. Bláha, Hašek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Rendla, Čermák, Filip.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Malik – Bílý, Zapletal, Raška, Smička, Vacula, Kunc – Lednický, Fridrich, Kadula, Beránek, Mrva, Bernovský, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski, Potočný.

2. zápas

Rytíři Kladno – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 1. O. Bláha (Filip, Funk) – 35. Lednický (Potočný), 46. Bernovský (Fridrich), 60. Potočný. Rozhodčí: Jaroš – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:4. Bez využití.  Střely na branku: 26:27. Diváci: 120.

Rytíři Kladno: Jiroušek – Funk, Zich, Volráb, Šmatlák – M. Bláha, Tržil, O. Bláha, Hašek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Rendla, Čermák, Filip.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Malík – Bílý, Zapletal, Raška, Smička, Vacula, Kunc – Lednický, Fridrich, Beránek, Mrva, Bernovský, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski, Potočný.

Stav série: 1:1

Další program série