Petr Šidlík: Od druhé třetiny jsme hráli, co jsme měli

Obránce Petr Šidlík v zápase na ledě Pardubic vstřelil vítěznou branku Vítkovic. Obrat v cestě za třemi body viděl v lepším dodržování herního plánu. Nyní už se spolu s celou kabinou připravuje na čtvrteční derby s Třincem a věří i doufá, že do OSTRAVAR ARÉNY přijde návštěva hodná derby s úřadujícím mistrem.

Tři body z ledu Pardubic máte, ale jaký to byl zápas po herní stránce?

Těžký. Hráli jsme stejný hokej, jednoduchý. Oba týmy jednoduše z pásma. Oni sázeli na brejky, zajížděli za nás, o čemž jsme věděli, snažili jsme si na to dávat pozor, ale hlavně v první třetině nám tam občas ujeli. Pak jsme si ale o přestávce před druhou třetinou řekli něco v kabině. Naše hra se zvedla, měli jsme více ze hry. Svobiš (Miroslav Svoboda, pozn. red.) to tam zavřel, čímž nám hodně pomohl. Byl to jednoduchý hokej, nahoru, dolů. My dali o branku více.

O branku více jste byli lepší, ale co ve výkonu, v čem byla ta změna od druhé třetiny?

Začali jsme více hrát to, co jsme měli. Žádné ztráty okolo jejich modré a pak krátké přihrávky za modrou. Nahazovali jsme to do hloubky do pásma, náš pohyb se zlepšil a oni s tím měli problém. Vytvořili jsme si i větší tlak, unavili jsme je. Plnili jsme si, co jsme měli.

Dva ze tří gólů jste dali v nerovnovážných stavech, jeden v oslabení, jeden v přesilovce, byla právě tato hra důležitá?

Určitě ano. V pět na pět to bylo vyrovnané. Když dostanete gól ve vlastní přesilovce, tak vás to přece jen poznamená. Pak byli v závěru pod tlakem a stálo je to síly. Gól v oslabení byl pro nás hodně důležitý.

Vstřelil jsi vítězný gól…

Jo, tak člověku se vždy hraje líp, když dá gól. Že jsem to byl já, super, ale na to nekoukám. Jsem rád za tři body a že nám to šlape tak, jak nám to šlape. Jsme dobrá parta a máme větší klid na práci.

Start sezony se vám daří, je to tak?

Já bych řekl, že se vydařil. Kdyby před sezonou někdo přišel a řekl, že budeme mít po sedmi zápasech třináct bodů, tak by se leckdo zasmál a my by to brali všema deseti. Určitě je to lepší, než se trápit někde u dna a pomalu se dostávat do paniky. Je to začátek, samozřejmě pokračujeme dál, ale jsme rádi za takový úvod sezony. Máme mladý tým, méně zkušeností a díky tomu, co jsme si nahráli, se můžeme soustředit na naši práci a být v relativním klidu, než se strachovat, co je a co bude a chodit domů naštvaní a hloubat, proč a co se nedaří.

Nejbližší zápas pro vás je ve čtvrtek a opět domácí derby s Třincem. Jak vidíš vaše šance, můžete znovu zopakovat ani ne tři týdny starý triumf nad mistrem?

Tohle je jiný zápas. Extraliga je už rozběhlá, týmy jsou víc a víc sehrané. Očekávám jiný zápas. Podle mě Třinec přijede více připravený.

Myslíš, že si na vás nyní dají větší pozor?

Určitě. Existuje i video, že jo (pousměje se), určitě si rozebrali to, co vedlo k našemu prvnímu vítězství nad nimi. Nebude to lehké. Teda lehké to nebylo ani před tím, ale teď po nás myslím více půjdou a budou na nás lépe připravení. Tím ale netvrdím, že je nemůžeme znovu porazit, ale čekám jiný zápas, než ten na samotném začátku sezony.

Derby bývá atraktivní i pro fanoušky, ale na letošní první zápas přišlo za poslední roky nejméně diváků, jen něco okolo pěti a půl tisíce díváků. Myslíš, že se to i díky vašim sympatickým výkonům může ve čtvrtek změnit a přijít více fanoušků?

Určitě bychom si to přáli. Čím více lidí, tím líp. Upřímně, nemůžu to sledovat, hrajeme pořád stejně, jestli je plná nebo poloprázdná hala. Musíme hrát pořád stejně, protože jde o body. Znovu, za mě čím více lidí, tím líp, ale to si musejí fanoušci a diváci rozhodnout a uvědomit sami, jestli na nás chtějí chodit, nebo ne. Je to na nich, my se pro to snažíme dělat maximum, aby přišli.