Petr Mrázek pomáhá malým hokejistům: Vítkovicím věnoval 25 výstrojí

V rámci projektu hráčské asociace NHLPA poslal brankář Caroliny Hurricanes přes oceán do svého mateřského klubu HC VÍTKOVICE RIDERA 25 nových výstrojí pro nejmenší hokejisty.

Hokejový gólman Caroliny Hurricanes Petr Mrázek zařídil ve spolupráci s NHL hráčskou asociací 25 výstrojí pro mladé začínající hokejisty. Ty půjdou do jeho mateřského vítkovického celku.

Výstroje ostravskému klubu slavnostně předá Petrův otec Karel Mrázek v neděli 21. října v 17:00 v OSTRAVAR ARÉNĚ před úvodním buly extraligového zápasu HC VÍTKOVICE RIDERA – Bílí Tygři Liberec. Symbolicky na místě, kde Petr Mrázek dělal své první hokejové krůčky a odkud později odešel do severní ameriky a probojoval se do nejlepší ligy světa NHL.

„Když se naskytla šance získat výzbroje pro malé hokejisty, neváhal jsem ani minutu a pustil se do toho. Není to tak dávno, co jsem i já byl malý hokejový fanatik, který doma nemluvil o ničem jiném než o hokeji. Mám velikou radost, že se to povedlo dotáhnout a můžu tak aspoň trošku něco vrátit hokeji a klubu, ve kterém jsem vyrostl,” vzkazuje spokojený Petr Mrázek z Caroliny, které se vstup do sezony vydařil náramně a vede Metropolitní divizi.

Petr Mrázek se momentálně připravuje na sobotní zápas s Colaradem, a tak fanouškům natočil video a přímo na místě ve Vítkovicích ho zastoupí otec Karel Mrázek. Tomu syn dělá radost nejen svými výkony v NHL či reprezentaci. „Za to co, co se Petrovi již povedlo v hokeji dokázat, jsem samozřejmě moc rád. Ale minimálně stejně mě těší, že nemyslí jen na sebe. Ví, kde začal a že začátky nebyly jednoduché ani pro rodiče. Takto dostanou šanci plnit si své hokejové sny další děti.“

Pomoci malým hokejistům si váží i klub, a za ten se vyjádřil prezident HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl: „Jsme rádi, že ani v nejlepší lize světa nezapomíná Petr Mrázek na to, kde hokejově vyrůstal a snaží se v rámci projektu NHLPA podporovat své nové následovníky, malé hráče našeho HC VÍTKOVICE RIDERA. Velice si vážíme ochoty a pomoci Petra Mrázka a i jménem našich nejmenších hokejistů mu děkujeme. Výstroje z projektu NHLPA budou k dispozici našim malým hokejistům, jejichž rodinné poměry nedovolují pořídit kompletní novou výstroj. I díky tomu můžeme bořit mýtus o tom, že hokej je sportem dostupným pouze pro bohaté. U nás ve Vítkovicích mají díky podpoře statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje a nyní i díky pomoci Petra Mrázka a NHLPA šanci všichni.“

Oficiální předání výstrojí pro malé hokejisty HC VÍTKOVICE RIDERA v rámci projektu NHLPA a podpory Petra Mrázka se uskuteční před úvodním buly nedělního zápasu HC VÍTKOVICE RIDERA – Bílí Tygři Liberec přímo na ledové ploše OSTRAVAR ARÉNY.