Banner Promo

Petr Handl: O permanentky je zájem, a to nás moc těší!

Datum publikování:

Extraligové Vítkovice zahájily v pondělí 29. června prodej permanentek na sezonu 2020/2021 a hned první den ukázal, že o celosezonní místa v hledišti je mezi fanoušky zájem. Ostravský klub se vydal cestou zjednodušení systému, ovšem s ohledem na současná vládní nařízení a epidemiologická opatření se ani ve Vítkovicích neubrání určitým omezením. Vše podrobně vysvětluje člen představenstva klubu Petr Handl.

Prodej permic odstartoval letos až koncem června. Proč to zpoždění?

Myslím, že není potřeba nikomu nijak zvlášť připomínat, v jak těžké a překotné době se nacházíme. Prakticky každý den či týden se s ohledem na epidemiologickou situaci mění opatření a nařízení spojená s eliminací šíření koronaviru. Proto jsme se spuštěním prodeje čekali do doby, než budeme mít alespoň nějaké relevantní informace týkající se příští sezony. Když to řeknu jednoduše, v těchto dnech už alespoň víme, na čem jsme, a podle toho jsme mohli prodej zahájit.

 

V čem je ten letošní prodej permanentek jiný oproti předchozím letům?

Zásadní rozdíl je v tom, že i když máme jednu z největších hal v republice, museli jsme momentálně omezit počet permanentek, které uvolňujeme do prodeje, a to na 2000 kusů. V těchto dnech jsou v platnosti nařízení, která sice povolují účast fanoušků na velkých sportovních akcích, ale ne s maximálním využitím kapacity stadionu. Jsou na to celkem složitá pravidla a u každého klubu se to v návaznosti na počet míst v hledišti stadionu liší. Maximální povolený počet účastníků akce přitom neznamená počet diváků, ale všech, kdo se v době akce nacházejí v místě jejího konání – tedy včetně hráčů, rozhodčích, pořadatelů, pracovníků bezpečnosti, prodavačů v bufetech, technického personálu haly a tak dále, a tak dále. Při těchto současných opatřeních jsme si spočítali, že jsme schopni garantovat maximálně 2 000 míst pro permanentkáře. Do zbytku divácké kapacity pak musíme počítat také s partnery a sponzory klubu, se smluvními organizacemi, se zástupci médií apod.

 

Dva tisíce permanentkářů je tedy garantovaný počet…

Ano, alespoň tedy podle aktuálně platných nařízení. Necháváme si samozřejmě i určitou rezervu pro prodej zápasových vstupenek, ale kolik přesně jich na jednotlivá utkání budeme moci nabídnout, to zatím úplně přesně říct nedokážeme. Když to tedy shrnu, tak permice na Vítkovice v současné chvíli a za současných pravidel znamená především jistotu místa v hledišti – samozřejmě pokud se vládní nařízení nezmění.

 

Nemáte obavu, že právě nejistota ohledně možných změn protipandemických nařízení a v době značné ekonomické nejistoty může některé fanoušky od nákupu permanentky odradit?

Tu obavu jsme při nastavování podmínek samozřejmě měli.

Vždyť příjem ze vstupného je pro mnoho klubů jedním z nejzásadnějších zdrojů financování. Proto jsem moc rád, že toto si čím dál více začínají uvědomovat i fanoušci vítkovického hokeje. Ne nadarmo se říká, že v nouzi poznáš přítele. To, že žijeme v regionu se stále se snižujícím počtem silných firem schopných a ochotných podporovat jakékoli sportovní a kulturní akce, je bohužel dlouhodobá skutečnost. Teď navíc do toho přišlo to koronavirové šílenství, což může situaci ještě významně zhoršit. A pokud právě v této chvíli jsou naši fanoušci ochotní podpořit svůj klub koupí permanentky, je to jednoznačný signál, že jim na jejich klubu záleží a sdílí jeho zájem bojovat o příčky nejvyšší.

 

 Po prvních hodinách prodeje permanentek jste tedy optimista?

Ano, jsem. Hned první den prodeje naznačil, že mnoho našich fanoušků vnímá koupi permanentky nejen jako cestu k zajištění si místa v hledišti, ale především jako významnou pomoc svému klubu. Vždyť v porovnání s předchozími lety si hned během prvního dne prodeje koupilo permanentku téměř pětkrát více fanoušků než obvykle. Pokud bude tento trend pokračovat, v což pevně doufám, tak bude ta naše aktuální dvoutisícová kvóta brzy vyčerpaná. 

 

Není ten zvýšený zájem způsoben také zvučnými jmény hráčů, kteří se vrací do Ostravy, aby v nadcházející sezoně bojovali znovu za Vítkovice?

I to je jistě jeden z důvodů, proč si chce řada fanoušků své místo v hledišti na nadcházející sezonu pojistit. Už když jsme oznámili návrat takových borců, jako jsou Zbyněk Irgl nebo Lukáš Krenželok, tak se podle ohlasů fanoušků mnozí začali na novou sezonu těšit. K tomu se doslova před pár dny podařila dotáhnout jednání s Romanem Polákem, který zamíří do rodné Ostravy přímo z NHL, takže věřím, že spolu s ostatními hráči nabídnou fanouškům vskutku atraktivní podívanou a odměnou jim bude bouřlivá atmosféra, třebaže v kapacitně omezeném hledišti.

 

Pojďme si tedy zrekapitulovat, jaké permanentky, a především za kolik na sezonu 2020/2021 nabízíte. Budou oproti loňsku dražší, či levnější?

Pokud bych to měl shrnout jednou větou, tak fanoušek-permanentkář dostane v nadcházející sezoně za méně peněz více muziky. Nejen, že jsou permanentky jednoznačně levnější, než byly loni, ale navíc jsme se rozhodli celý systém permanentek zjednodušit. Všechny permice proto budou platit na celou sezonu, tedy počínaje přípravnými a pohárovými utkáními přes základní část až po play off. Takže zatímco v minulé sezoně stála permanentka pro nového zájemce i s play off 5 190 korun, letos nový zájemce zaplatí za permici 4 490 Kč, a to už je znatelný rozdíl. Navíc ti, kdo měli permanentku již v minulé sezoně a využijí slevový kupon, o který si mohli požádat v prosinci loňského roku po úpravě cen vstupného, ušetří dalších 500 korun a celosezonní permanentku pořídí za pouhých 3 990 Kč. Tím se náš klub dostává opět na jedny z nejnižších cen permanentek v celé extralize.

 

Mnozí permanentkáři ocenili v předchozích několika sezonách i možnost přikoupit si ke své permici také celosezonní parkovenku. Tuto možnost ale nyní nenabízíte. Proč ta změna?

Tato změna souvisí s aktuálně probíhající dlouhodobou rekonstrukcí jednoho z parkovišť, kterou provádí provozovatel Ostravar Arény i parkovišť společnost Vítkovice Aréna, a. s., která bohužel není schopna za stávající situace garantovat hokejovému klubu dostatek parkovacích míst pro předprodej.

 

A jak to bude s permanentkou pro děti?

U té se nic nemění, stojí 949 Kč, platí po celou sezonu a je určená pro děti do 15 let.

 

Loni se fandové mohli radovat z dárkového balíčku, který obdrželi ke každé zakoupené permanentce. Na tom se při snížení cen permanentek něco změnilo?

Rozhodně ne. Našich permanentkářů si jako těch nejvěrnějších fanoušků moc vážíme, a proto pro ně máme i letos celou řadu odměn. Ať už jde o slevové kupony a různá zvýhodnění na sportovištích a v areálech našeho generálního partnera, skupiny Ridera, nebo o slevy v našem fanshopu. Věřím, že fandové ocení například i termohrnek s naším logem nebo balíček sladkých dobrot k dětské permanentce. Při každém domácím utkání pak budeme navíc stejně jako v loňské sezoně losovat z přítomných permanentkářů ty, kteří si odnesou další ceny v celkové hodnotě v řádu statisíců korun. Takže si troufám říci, že permice na Vítkovice se opravdu vyplatí. A všem, kdo si ji koupí a tím dají najevo důvěru a podporu svému klubu, chci za nás za všechny moc a moc poděkovat.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718