Petr Gewiese po výhře nad mistrem: Vyhrálo se, i ten fík je super

Foto: Lukáš Filipec

Před rokem si jej poprvé vytáhly Vítkovice do extraligové sestavy a nyní se dočkal první trefy v nejvyšší soutěži. Obránce Petr Gewiese stál na úvodu překvapivého, ale zcela zaslouženého vítězství Ostravanů na ledě mistrovského a vedoucího Třince. Jeho gólová střela byla odpovědí na prvotní tlak Ocelářů a nasměrovala modr-bílé barvy ke třem zlatým bodům.

Petře, tři body z ledu mistrovského a vedoucího Třince. To je zajisté velký úspěch. Co vedlo k téhle slavné výhře?

My jsme věděli, že na nás od začátku skočí, takže jsme se snažili to především odrazit. Mít brejky, a to se nám dařilo.

Porazili jste Třinec, bodovali jste v devátém zápase v řadě, je to výsledkem nějaké speciální přípravy, nebo spíše vyústěním vaší současné formy?

Myslím, že je vidět, že jedeme poctivě to svoje a zúročuje se to.

Rychlá branka na úvod a pak brzké navýšení, bylo to, co zlomilo i tak zkušený tým, jakým je Třinec?

Třinec je hodně zkušený. Ale jak jsem říkal na začátku, věděli jsme, že pokud si budeme plnit ten náš cíl a ty naše úkoly, hlídat si zadek a ujíždět, což byl přesně ten gól na dva nula, tak se nám to povede a že to dovedeme do zdárného konce.

Za vedení tři nula jste si dobře hlídali soupeře, nikam jste se nehnali. Bylo i tohle důležité?

Bylo to tři nula a my jsme tady všichni od toho, aby se vyhrávalo. Snažili jsme se to hlídat. To, že jsme měli jen pár střel na bránu, na to se už výsledek neptá.

Vy jste vlastně Třinec ani nepustili hrát. Nedovolili jste jim žádnou kombinaci. To se moc často soupeřům nepodaří…

Známe se, víme, co hrají. O to větší máme radost, že to, co jsme si nastavili, fungovalo.

Tys otevřel skóre utkání a poslal Vítkovice do vedení. Už ve 4. minutě. Kudy ta tvá rána vlastně prošla, bylo to tečované, nebo čisté?

Podle toho, co jsem slyšel, by to mělo být čisté. Prostě takový padající list, který padl přesně tam, kam měl.

Věřil jsi té střele, kterou jsi na bránu vyslal?

Já věřím každému puku, který trefím na bránu. Ale přiznám, že jsem byl trochu překvapený, že to tam tak hezky prošlo. On mi tam přejel hráč, takže jsem to úplně dobře neviděl. A pak jsem vlastně tím pádem neměl ani takové emoce. Ale pak jsem si to užil v kabině s klukama, a to mi vlastně stačí.

Byl to tvůj premiérový gól, že ano?

Je to skvělé. Vyhrálo se, fík je super, jsem šťastný.

Je tohle vítězství odrazem toho, jak jdete jako mužstvo nahoru nejen ve vzájemných zápasech s Třincem, ale i v soutěži celkově?

Ta vítězství přicházejí, body přicházejí, každý si více věří. Na ledě je to vidět.

Devátý bodovaný zápas v řadě. O čem to svědčí?

Daří se nám, jedeme na nějaké vlně. Ale nikdo nijak nevystupuje, nehrajeme se na nic víc, než co jsme a na co máme. A to nám nese ovoce.

Není to tak dávno, co jste byli třináctí a teď jste pátí. Jak si užíváte tento posun?

Je to skvělé. Ale neznamená to, že bychom se o tom v kabině bavili denně. Vidíme to a je to fajn, že jsme v tabulce nahoře. Jdeme ale dál, zápas od zápasu a doufáme, že nám to vydrží.

Má pro tebe ten gól a tahle výhra ještě speciálnější nádech v tom, že jsi právě tady v Třinci před lety mohl odstartovat svou extraligovou kariéru, ale povedlo se to až nyní ve Vítkovicích?

To už je let, to je dávno. Takhle to neřeším. Od té doby jsem si prošel několik staveb, takže už to je za mnou (směje se).