Petr Fridrich snížil, na body to však nestačilo

Útočník Petr Fridrich byl v domácí premiéře jediným střelcem Vítkovic. Výbornou nahrávkou jej našel křížně Kanaďan Flick. Za stavu 0:3 pro Litvínov to ale byla jen snaha o dramatizaci.

Petře, jak byste zhodnotil dnešní utkání?

Byl to určitě těžký zápas, jako každý. Měli jsme moc dobrý vstup do zápasu, nedařilo se nám jim brát puky, dobře napadat, dělali jsme chyby při rozehrávce a nevstoupili jsme do toho dneska dobře.

Jaká byla příčina toho, že to gólově tak trvalo?

Nedokážu říct. První třetinu jsme se do toho dostávali, ale pak jsme postupně přebírali otěže. Myslím si, že jsme nakonec byli i lepším týmem, ale nevím. Nedokážu říct, prostě jsme nedali góly.

Dali jste jeden, jak ta situace vznikla?

Dostal jsem tam super nahrávku na pravou stranu. Měl jsem tam chvíli čas, chtěl jsem to vystřelit na pravou stranu. Puk mi sice trochu skákal, ale nějak to tam propadlo. Chce to asi více se tlačit do branky. Možná ani nic neměnit, já si myslím, že to tam začne padat, že to není úplně, že bychom před tu branku nechodili, nebo že bychom nechtěli střílet. Prostě to tam dneska nespadlo.

Dnes se naopak dařilo dvěma ex-vítkovickým hráčům.

Já bych řekl, že to tak bývá. Nevím, jestli je to motivací, nebo i štěstím, když člověk hraje proti svému bývalému týmu. Dneska jim to vyšlo.

Po více než roce jste hráli doma před svými diváky. Splnilo to vaše očekávání?

Určitě to bylo něco jiného. Já jsem dnes hrál vlastně doma před více lidmi úplně poprvé. Určitě jsem si to v tomhle ohledu užil. Lidi byli super a já doufám, že přijdou taky příště.