Banner Promo

Petr Fridrich: Nebyl to špatný výkon, ale škoda výsledku

Datum publikování:

Vítkovičtí byli v zápase se švýcarským Ajoie lepším týmem po většinu času. Útočník Petr Fridrich zvyšoval ve druhé třetině už na 3:1 a vše nasvědčovalo tomu, že Ostravané míří za vítězstvím. Zbytečná vyloučení a především tři vlastní góly však hrály do karet černo-žlutým. Jak hodnotil utkání ostravský odchovanec?

 

Petře, zápas s Ajoie jste měli dobře rozehraný, ale nakonec se raduje soupeř. Co se přihodilo?

Udělali jsme několik faulů, které soupeř využil. Měli i trochu štěstí, protože jsme si dali snad tři vlastní góly. Napadalo jim to tam v pro nás tu nejhorší chvíli – na začátku třetí třetiny, kdy to otočili. Byla to škoda, protože jsme vedli 3:1, byli jsme lepším týmem. Ale… Otočili to v pravý čas a pak se z toho stal vyrovnaný zápas. Nakonec prodloužení bylo o jedné chybě, o jednom odrazu, který byl zase smolný pro nás a rozhodl.

 

Ajoie otočilo vývoj skóre během krátkého úseku v úvodu třetí třetiny dvěma góly ve dvojnásobné přesilovce a pak pokračující klasické přesilovce. Bylo těžké se po takovém úderu zvednout?

Asi jsme se to snažili neřešit. Jim to samozřejmě pomohlo, protože hráli jistěji, párkrát nás zavřeli v pásmu. Ale my jsme věděli, že na ně máme a že jsme byli lepší, takže jsme hráli trpělivě. A pak jsme se v přesilovce dostali k šanci, kterou jsme využili a vyrovnali zpátky.

 

V tomto utkání jste působili důrazněji, agresivněji, možná i hokejověji. Bylo to zdání z tribuny, nebo to tak připadalo i tobě?

Asi to tak bylo. Myslím, že to bylo dáno kombinací několika faktorů. Jednak jsme byli v kompletnější sestavě, jednak jsme už byli rozehranější. Už jsme se tady ve Vallée de Joux více aklimatizovali, zvykli si na zdejší led, větší kluziště. Zase jsme hráli o jeden zápas více. Byli jsme o něco sehranější, jistější. Myslím, že to nebyl špatný výkon, škoda výsledku.

 

V úterý jste hráli s Fribourgem, ve středu s Ajoie. Jak bys srovnal tyto dva týmy?

Řekl bych, že Fribourg byl zkušenější, pod tlakem nedělali tolik chyb. Ale oba to jsou velice kvalitní týmy. Mi osobně se švýcarský hokej, jaký je, líbí. Hrají hodně na puku, dobrý hokej.

 

Zápas s Ajoie následoval pouhých 21 hodin po zápase s Fribourgem. Bylo to znát na ledě?

Úplně nedokážu říct, jestli jsme měli více nebo méně sil. Nicméně zápas s Fribourgem byl hodně fyzicky náročný. Nechci to nějak házet na dlouhou cestu, ale i to se na tom mohlo podepsat v kombinaci s takto výborným soupeřem, bruslícím, neustále v pohybu. Proti Ajoie to teoreticky mohlo hrát roli, ale nemyslím, že nějak podstatnou. Určitě to nebylo tak, že jsme nestíhali nebo nemohli.

 

Je to sice příprava, ale hráče vždy potěší vstřelení branky. Ty jsi zvyšoval na 3:1…

Jsem rád, že jsem dal gól. Šance mívám, takže jsem rád, že jsem ji využil a získal jistotu, že umím dávat góly i v nové sezoně. Dostal jsem puk na levé křídlo, zrychlil jsem kolem obránce a trefil jsem to na první tyč. Jsem za ten gól rád a doufám, že si to přenesu do dalších zápasů.

 

Tím dalším zápasem je v pátek konfrontace se švýcarským mistrem, s Ženevou, to bude opravdu velké vyvrcholení tohoto soustředění, souhlasíš?

Já bych chtěl především pořádně zregenerovat, protože ty dva zápasy byly opravdu hodně náročné. Den volna proto bude určitě vhodný. Na ten zápas se moc těším. Věřím, že se připravíme poctivě a budeme chtít urvat alespoň jedno vítězství, i když jde o švýcarského mistra.

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761