Peter Trška podepsal nový víceletý kontrakt

Slovenský reprezentační obránce Peter Trška prodlouží své působení ve Vítkovicích. Sedmadvacetiletý rodák z Dubnice, klubový mistr Česka i Slovenska, podepsal s ostravským celkem nový tříletý kontrakt.

Vítkovičtí si pojistili služby jednoho ze svých nejvytíženějších hráčů. Slovenský obránce Peter Trška podepsal ve čtvrtek nový víceletý kontrakt, konkrétně tříletý. Reprezentant a mistr Česka s Kometou z roku 2017 a mistr Slovenska se Slovanem Bratislava z roku 2012 tak pokračuje ve svém ostravském angažmá.

Proč se sedmadvacetiletý rodák z Dubnice rozhodl přijmout dlouholetou nabídku Vítkovic? „Protože to tady mám rád, klub mi přirostl k srdci a hlavně bych tady rád něco dokázal a vyhrál, chci pomoci Vítkovicím k úspěchům. Jednání byla rychlá, férová. Sedli jsme si s trenéry i s majitelem panem Pavlíkem a domluvili jsme se. Jsem rád, že v Ostravě můžu pokračovat, protože věřím, že překonáme tuhle špatnou sezonu a v budoucnu budeme bojovat o úplně jiné příčky a já tomu chci pomoci,“ podělil se o své dojmy krátce po podpisu nového kontraktu Trška.

V této sezoně odehrál ve vítkovickém dresu 35 zápasů a jako obránce si v nich připsal 17 bodů za 3 góly a 14 asistencí, především ovšem patří k nejvytíženějším hráčům ostravského mužstva a jeho průměrný čas strávený na ledě dosahuje téměř 21 minut za zápas.

Trška je druhým z hráčů současného kádru, kterým končí v tomto roce smlouva a kterého klub oslovili s nabídkou prodloužení angažmá. Ve středu, tedy den před jeho podpisem, prodloužil kontrakt formou oboustranného uplatnění opce útočník Jan Schleiss.

13HC VÍTKOVICE RIDERA12320713