Peter Oremus: Výkony byly dobré, ale nemáme nic jisté. Stále sledujeme desítku

Slovenský trenér ve službách Vítkovic Peter Oremus se ohlédl za veleúspěšným lednem, ve kterém jeho tým nasbíral čtyřiadvacet z celkově možných sedmadvaceti bodů. Nyní si mužstvo vybírá krátkou pauzu kvůli zápasům Davis Cupu v ČEZ ARÉNĚ. Do únorových bojů už Ostravané na čas půjdou bez svého lodivoda, který se společně se slovenskou reprezentací představí na olympijských hrách v Soči.

Během lednových zápasů jste předváděli skvělé výkony. V devíti zápasech jste devětkrát bodovali, osmkrát vyhráli. Jak se nyní zpětně na první měsíc nového roku díváte?

Už koncem minulého roku byly naše výkony na vysoké úrovni. V prosinci jsme vyhráli čtyři z šesti zápasů. Potom jsme hráli na velice kvalitní zápasy na Spengler Cupu. Chlapci tam předvedli výborné výkony a skvělý přístup, a to si udrželi i po návratu ze Švýcarska.

Získali jste čtyřiadvacet bodů a z devátého místa jste se posunuli na čtvrté…

To je vše pravda, ale já znovu připomínám, že je potřeba zůstat na zemi a být skromný. Máme samozřejmě velkou radost z toho, že se nám dařilo a že jsme si bodově hodně pomohli, ale ještě není konec. Myslím, že ještě není čas na hodnocení základní části, do jejího konce zbývá ještě deset zápasů. Osobně přiznám, že se stále dívám spíše na desátou příčku, naším cílem je play off a to ještě stále nemáme.

Každopádně ale do něj máte velmi dobře nakročeno, na jedenáctou pozici máte deset zápasů před koncem základní části třináct bodů. Můžete být klidnější, nebo ne?

O klidu bych až tak ještě nemluvil, opravdu zbývá ještě deset zápasů a to je pořádná porce, ve hře je ještě hodně bodů, nikdo nic nemá jisté. Samozřejmě na druhé straně nejsme pod takovým tlakem, jako jsme byli třeba před rokem, můžeme hrát ve větší pohodě, ale stále nemám nic jisté. My bychom se samozřejmě velmi rádi udrželi na pozici, kterou máme teď, ale bude to stát ještě hodně úsilí a tvrdé práce.

Část této práce ale bude muset tým zvládnout bez vás, olympiáda volá a vy jako asistent slovenské reprezentace na ní nebudete chybět. Kdy se s Vítkovicemi na čas rozloučíte?

Je to tak, extraliga hraje až skoro na začátku olympiády a Vítkovice hrají i během ní. Já budu ještě v úterý na tréninku, ale pak už se budu muset hlásit u reprezentace. To znamená, že v únoru nebudu s mužstvem. Uvidíme, kdy se vrátíme a kdy se tedy budu moci k týmu opět připojit.

Post hlavního trenéra tedy dočasně převezme Roman Šimíček?

Ano, samozřejmě. Roman povede tým společně s Pavlem Trnkou, aby na tu práci nebyl sám. Já jim oběma věřím a věřím také, že tým bude pokračovat v dosavadních výsledcích a že se bude dařit.