Banner Promo

Peter Krieger po tříbodovém debutu: S takovými spoluhráči to jde samo

Datum publikování:

Foto: Vladislav Kollert

Poprvé nastoupil v české extralize, poprvé vedl Vítkovice z pozice prvního centra a v utkání v Litvínově ukázal, proč dostal toto privilegium. Americký útočník Peter Krieger při své premiéře doslova zařídil všechny tři góly Ostravanů na ledě Vervy, nádhernými pasy předkládal puky do prázdné brány spoluhráčům Muellerovi a Bukartsovi. Díky němu se modro-bílí mohli ze stadionu Ivana Hlinky vrátit po téměř šesti letech se všemi třemi body.

První zápas sezony vám vyšel, z Litvínova jste si odvezli tři body, jaké to bylo z tvého pohledu utkání?

Myslím, že nás to týmově docela nakoplo. Mě individuálně vlastně taky. Litvínov byl těžký soupeř, dobrý tým, malé kluziště, dobrá atmosféra. Nebylo to snadné, protože se jednalo o první zápas sezony, navíc venku. Ale povedlo se nám to a máme první tři body do tabulky.

 

Vaše první formace vlastně udělala výsledek zápasu, postarali jste se o všechny tři góly. Ty sám jsi nahrál na všechny góly. Co tomu říkáš?

V prvé řadě chci říct, že mám velké štěstí, že hraju ve formaci s takovými hráči, jakými jsou Mjuls (Peter Mueller) a Buky (Roberts Bukarts). Oba jsou to excelentní hráči a s nimi je pak pro mě hra mnohem jednodušší. My jsme se snažili držet našeho plánu. Využívat naší rychlosti, snažit se přehrávat soupeře, dostávat se do přečíslení, pomáhat si a dobrým pohybem si navzájem otevírat prostor. A to se nám v Litvínově dařilo. Dali jsme nějaké góly a myslím, že můžeme takhle pokračovat. Je to o tom vytvářet si co nejvíce šancí, kombinovat spolu. A samozřejmě pořád vše v rychlosti, to je pak nejefektivnější cesta.

 

Jak už bylo zmíněno, nahrál jsi na všechny tři vítkovické góly a byly to parádní souhry. Byl jsi pokaždé rozhodnutý, že puk vrátíš spoluhráči do prázdné brány? Přece jen i ty sám jsi byl v dobrých pozicích, které šly úspěšně zakončit…

Já se vždy snažím odvést co nejlepší práci v připravování šancí. Snažím se pořád co nejvíce sledovat, co se kolem mě děje, mít ponětí o tom, kde mám spoluhráče, kde je soupeř. Na některých souhrách, především v rámci přesilovek, jsme pracovali na tréninku nebo v přípravných zápasech. Takže člověk má představu o tom, kde spoluhráč je a kam by se měl pohnout. A čím více spolu hrajeme, tím je snazší předvídat. Ta chemie na ledě opravdu pomáhá a můžeme si pak dovolit i takové přihrávky, které vypadají jakože naslepo. Ale naslepo nebyly. Vždy se snažím o tom spoluhráči vědět, vidět je. Možná jsem měl dobré příležitosti, ale bylo to buď spoluhráč versus prázdná brána, nebo já versus brankář, a to se pak to rozhodnutí dělá snadno. Samozřejmě nedá se to takto dělat v každém zápase, ale v Litvínově se nám podařilo mít možnost takto hrát, takže jsme toho využili. A fungovalo to.

 

Pozoruhodné je, že kromě několika tréninků jste v tomto složení hráli teprve druhý zápas a ta souhra byla minimálně v Litvínově opravdu dechberoucí. Čím to?

Je to tak, s Mjulsem a Bukym jsme takhle hráli v přípravě v trénincích. Pak jsem na nějaký čas kvůli zranění vypadl. Ale jsem zpátky a jak už jsem řekl, tihle kluci mi to svými herními kvality hodně usnadňují. Jsou zkušenější, znají českou ligu, protože tady už několik sezon působí. A hodně mě toho učí, ať už na ledě, nebo mimo něj, když se společně bavíme a rozebíráme hokejové věci. Opravdu si užívám, že můžu hrát s nimi. A mám radost, že se od nich můžu i lecčemus naučit.

 

V neděli vás čeká první domácí zápas, co od něj očekáváš?

Moc se těším. První domácí zápas. To je to, co chceš. Já jsem samozřejmě v lize nový a čeká mě první domácí zápas ve Vítkovicích vůbec. Moc osobně neznám Plzeň, ale co vím, tak je to další velice dobrý soupeř, hodně rychlý. No musíme odvést minimálně šedesát minut poctivé a obětavé práce. Podobně jako jsme to udělali v pátek v Litvínově. Držet se naší hry, pokud to půjde, mít to pod kontrolou. A samozřejmě se těším na fanoušky. Ve Vítkovicích je nádherná aréna a já věřím, že hrát tady bude opravdu zážitek. Bude skvělé vidět fanoušky. Samozřejmě ti už na zápasy chodili v přípravě, ale teď už je liga, takže doufám, že jich přijde co nejvíce a moc se těším na domácí atmosféru. A doufám, že se nám zápas podaří, první domácí zápas, to je vždycky super zážitek a není nic lepšího, než když doma před vlastními fanoušky uspějete. Takže to bude náš cíl.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761