Banner Promo

Peter Krieger: Když se daří týmu, daří se i jednotlivcům! Jak oslaví díkůvzdání?

Datum publikování:

Devětadvacetiletý americký forvard Peter Krieger přišel do Vítkovic ze slovenského Zvolenu, kde vybojoval bronzovou medaili. Dvojnásobný vítěz americké univerzitní NCAA přišel jako velký příslib do české nejvyšší soutěže, ale asi jen málokdo čekal, že by mohl mít po 21 zápasech na kontě 20 bodů a patřit k nejlepším hráčům celé extraligy.

Petere, hraješ první sezonu v české Extralize. Přišel jsi ze slovenské nejvyšší soutěže. Ne vždy se daří hráčům ze Slovenska daří opakovat jejich úspěchy i v Česku, nicméně to není tvůj případ. Po 21 zápasech máš na kontě 20 kanadských bodů. Věřil jsi, že by se ti mohlo takto dařit?

V podstatě je to jedno, protože hlavní je, že se nám daří jako týmu. To je to hlavní. Když se daří týmu, pak dostáváte i tu odměnu v podobě individuálních úspěchů. Myslím, že mi hodně pomohl a pomáhá fakt, že jsem hrál a hraju s výbornými hráči v lajně, kteří mají také velký podíl na tom, že jsme takto produktivní. Ale je to i o té tvrdé dřině přes léto. Víte, česká extraliga je soutěž, kterou jsem chtěl hrát. Vnímám ji jako posun směrem vzhůru. Takže tak k tomu i přistupuji. Ale znovu bych to vrátil spíše na ten tým. Když hrajete dobře jako tým, daří se i jednotlivcům.

 

Prý jsi měl z české nejvyšší soutěže více nabídek, než jen Vítkovice, je tomu tak?

Dá se to tak říci, ano. Ale tady ve Vítkovicích měli o mě vyloženě velký zájem. A já ho měl taky. Taky proto jsme se dohodli vlastně už během minulé sezony a já se pak už jen mohl soustředit na vyvrcholení soutěže na Slovensku. Z informací, které jsem měl, jsem věděl, že je to tady na úrovni, že soutěž je špičková, tak, jak jsem si představoval. Věděl jsem, že to bude pro mě skvělá příležitost a jsem rád, že jsem tady.

 

I s ohledem na tvé i týmové výsledky asi nemůžeš nikterak litovat toho, že jsi kývnul na nabídku Vítkovic, je to tak?

V žádném případě. Jsem opravdu velice šťastný ve Vítkovicích. A vůbec v Ostravě. Skvělé město, skvělý tým, neuvěřitelní spoluhráči v kabině, špičkový trenérský štáb, vynikající fanoušci. Těšil jsem se sem, ale realita v tom pozitivním předčila daleko má očekávání. Opravdu jsem rád, že jsem tady. Baví mě to tady.

 

Tento rozhovor vzniká v předvečer největšího amerického svátku – Dne díkůvzdání. Jaký ten letošní Den díkůvzdání bude? Jste v Ostravě s manželkou, v kabině jsou další dva Američané…

Díkůvzdání se sice slaví ve čtvrtek, ale vzhledem k tomu, že je to den před zápasem, tak jsme se dohodli, že to oslavíme už ve středu. Přece jen hlavní oslavou je dobrá večeře a i když nemáme vůbec v plánu se nějak přejídat a porušovat životosprávu, řekli jsme si, že ve středu to bude lepší. Jsme domluvení, že se sejdeme všichni společně, nejen Američané, ale i další zahraniční hráči a přijít může kdokoli i z domácích. Sejdeme se rodinami a manželkami a společně si užijeme večer, ochutnáme trošku tradičních jídel, mrkneme společně na fotbal. A dobře se tím naladíme na další zápasy, které nás o víkendu čekají.

 

Fotbal a díkůvzdání k sobě ve státech neodmyslitelně patří…

Ano, ale americký fotbal. Já rád sleduji NFL, ale už jsem se naučil sledovat klasický fotbal – kopanou – takže se budeme dívat na mistrovství světa, NFL letos nebude (pousměje se).

 

Více o tom, jak si zvyká v české nejvyšší soutěži, jak prožíval přesun ze Slovenska do Česka a jak se mu líbí v Ostravě si můžete přečíst v kompletním rozhovoru s Peterem Kriegerem v hokejovém bulletinu Rytíř Vítek, který vyjde k domácímu dvojzápasu s Českými Budějovicemi a Karlovými Vary v pátek 25. listopadu.

 

Předprodej vstupenek na víkendový dvojzápas s Českými Budějovicemi a Karlovými Vary již začal

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761