Banner Promo

Pět dní bez ledu je znát, říká tříbodový Krenželok

Datum publikování:

Lukáš Krenželok zaznamenal v divokém utkání pro Karlovým Varům tři body za gól a dvě asistence. Zejména před svým gólem ukázal, jaká cesta vede k bodům. Nejlepší střelec Vítkovic si vzal kotouč u pravého mantinelu a jako tank s ním projel až před soupeřovu branku, odkud překonal Novotného.

Lukáši, pozitiva utkání jsou jasná, týmové vítězství a pro tebe osobně tři kanadské body. Jaké to bylo podle tebe utkání?

Ze začátku jsme Karlovy Vary zaskočili. Když jsme měli pauzu, tak jsme čekali, že na nás vletí a najednou jsme hráli my. Měl jsem ve finále pocit, že jsme odpočatí, bylo to takové lehčí. Ve druhé třetině, ta síla, už to ale bylo znát, člověk se už i více zadýchával. Možná tam bylo i nějaké podcenění, nevím. Stav 5:0, nebylo to ideální ten začátek. Napadaly nám tam góly a potom už se člověk obává a je v problémech.

Zažil jsi už někdy takový zápas?

Asi ne. Myslím si, že ne. Vedení 5:0 a aby z toho byly problémy?  Nevím.  Určitě jsme si neříkali, že vedeme 5:0 a v klidu. Můžou padnout dva góly, může se stát cokoliv a přesně to se taky stalo. Najednou člověk znervózní, odráží se mu kotouče, dává jim to zadarmo. Remíza a naštěstí bereme alespoň dva body.

Co říkáš na prodloužení? Chybělo málo a mohlo to dopadnout obráceně.

Jasně, mohli jsme gól dostat. Je to tři na tři a o tom to je. Na jedné straně je šance a na druhé padne gól. Vyšlo to na naší stranu, tak jsme ve finále rádi za ty dva body.

Jak jste se cítili po tom koronaviru? Cítil jsi to nějak na sobě?

Já ho neměl, ale ta pauza, kdy je člověk doma v karanténě a najednou skočí do zápasu, není to ideální. Je znát, když člověk není dva dny na ledě a najednou to bylo pět. Teď jsme měli dva tréninky a nejdou nohy. Ze začátku to vypadalo, že je to v pohodě, ale člověk se rychleji unaví, nohy začnou bolet. S tím pak možná přichází ty obavy o výsledek.

Zdálo se, že jste upustili od bránění dorážek před Alešem Stezkou. Vary z dorážek dokázaly hrozit.  

Ten předbrankový prostor jsme si řekli, ale Vary to tam hned házely. Taky měli štěstí. Vždycky to vypadlo, dorazilo se. Byli jsme tam, ale přitom ve finále nebyli, že se to nepokrylo tak poctivě, aby tam ty dorážky nebyly. Něco si k tomu zítra řekneme a jdeme dál, musíme se připravit na další zápas.

Vinou karantény vás teď čeká nahuštěný program. Bude těžké dohnat kondici?

Myslím si, že s Kladnem to nebude sranda. Musíme hlavně zregenerovat. Myslím si, že může přijít taková krize. Nevím, to je taková moje zkušenost, že první zápas po nemoci vypadá dobře a před tím dalším se rozloží únava. Musíme se připravit, nevymlouvat se. Jdeme dál, jdeme porazit Kladno. Zkrátíme střídání a půjdeme po nich!

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761