Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Perfektní tři body, hřeje Jana Hrušku. Co vše zkusil, aby prolomil nezdary v koncovce?

Datum publikování:

Vítkovice dokázaly porazit Plzeň na svém ledě. Třikrát dotahovaly vedení soupeře, úspěšně. Dvakrát srovnával Jan Hruška, hlavně jeho druhý gól vteřinu před druhou sirénou se dá označit za klíčový. V utkání si připsal bilanci 2+1, a to přitom v předešlých devíti zápasech nezaznamenal jediný bodík. Co vše dělal pro to, aby černou sérii prolomil?

Znovu se vám podařilo na domácím ledě porazit tým z horní části tabulky. Jak se rodila výhra 4:3 nad Plzní?

Perfektní tři body. Prohrávali jsme, třikrát. Povedlo se nám to otočit a udělat tři body, takže samozřejmě velká spokojenost.

 

Ty sám se střelecky prosadil, hned dvakrát…

Jo, jojo, myslím, že jsem už vyzkoušel všechno, co se dalo. Kustod si ze mě dělá srandu, že jsem vyměnil už snad každou část výstroje. Dneska ráno jsem dokonce zkoušel hrát i napravo, jestli to pomůže. Konečně se ode mě něco odrazilo.

 

Ty jsi byl autorem gólu vteřinu před koncem druhé třetiny. Jak se to tam seběhlo a jak moc důležitý byl?

Důležitý byl nakonec docela dost. Vyrovnali jsme tím na tři tři. Jak bych to popsal? Vyhozený puk. Možná kluci z Plzně už mysleli, že je málo času. V podstatě nějakou kombinací jsme se dostali až do situace, že jsem dostal puk mezi kruhy a nikdo po mně nešel. Já jsem se snažil vystřelit co nejdřív, abych to ještě stihl. Naštěstí se to povedlo.

 

Měl jsi povědomí o tom čase, kolik zbývá?

Určitě jsem nevěděl, že je to poslední vteřina. Věděl jsem, že po tom vyhození puku Plzně zbývá opravdu chvilička na to, abychom to maximálně otočili. Už jsem si i myslel, že Laky (Dominik Lakatoš, pozn. red.) bude střílet rovnou z té modré. Ale ještě to vyšlo do té kombinace. A asi už to ani líp udělat nešlo.

 

Trnul jsi pak po té situaci? Přece jen video se zkoumalo na základě podnětu brankového rozhodčího…

Když jsem šel na střídačku, tak všichni říkali, že to byl určitě gól. Když se ale zahlásilo, že na pokyn brankového rozhodčího se bude situace řešit na videu, tak určitě úplná jistota tam nebyla.

 

Podařily se vám i přesilovky, využili jste dvě.

Jsem podobně překvapený (usměje se). Ne, to je samozřejmě hodně nadneseně. Pracujeme na tom na každém tréninku. V trénincích už nám to začalo fungovat. Dneska jsme to dokázali dobře přenést do zápasu. Sice jsme dali dva góly, ale myslím, že šancí bylo ještě na takové dva tři další. Ale samozřejmě jsme nadmíru spokojení i s těma dvěma. A taky hlavně s tou předvedenou hrou, prací na té přesilovce. Nejen s góly, ale také s tím, jak jsme tu přesilovku zvládli odehrát.

 

A v tomhle zápase s Plzní jste to vzali na sebe, že jej rozhodnete?

Tak Laky si to bere na sebe už celou sezonu. Já jsem se výjimečně přidal.

 

Co podle tebe spolupráci ve vaší lajně přinesl Vladimír Svačina?

Svačinu zatím nepřinesl, ale určitě mu to připomenu (pousměje se). Já myslím, že zrovna na té přesilovce je hodně důležitý hráč. I když před ním tam hrál Rosťa Marosz, který to nehrál špatně, ale teď je to takový nový vítr. I tím, že je tam na modré Filip Pyrochta. Jako by se to okysličilo. A zatím to vypadá, že si to celkem dobře sedlo. Tak asi přinesl nějaký elán, z týmu který vyhrával.

 

Devět zápasů jsi ty osobně čekal na kanadský bod. Zkus trošku rozvést, jak už jsi zmínil, co všechno si dělal pro to, abys to konečně zlomil?

Jo, díky díky, že mi to takhle připomínáte (směje se). Devět zápasů, jo? Ale tak to je zase jen týden (směje se). Naštěstí možná tím, jak se každý druhý den hraje, tak to tak nějak utíká. Nic příjemného to samozřejmě není, zvlášť v době, kdy týmu chybí góly. O to je to ubíjející. Na druhou stranu myslím, že jsme se obecně teď herně zvedli. Ty zápasy vypadají už daleko líp a už snesou nějaké měřítko. Šance jsme si vytvářeli, snažil jsem se sám sebe ubezpečit, že je to jen otázka času, než tam něco spadne.

 

A pokud jde o ty změny – výstroj, zkoušení hrát napravo…

Všechno jsem už zkoušel, hrát s hokejkou napravo, nalevo, s rovnou, křivou, zahnutou, zlomenou, cokoli.

 

A namočení do toalety, jako to kdysi dělal Viktor Ujčík jsi taky zkoušel?

Jo, to dělal? Tak možná to bude takový místní ostravský kolorit (pousměje se)

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2022-2023
ČPP Aréna, Hradec Králové

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >