Banner Promo

Pauza ve Vítkovicích: Dobíjení baterek a příprava na play off CHL

Datum publikování:

Listopadová reprezentační přestávka se ve Vítkovicích nese v duchu příprav na play off Champions Hockey League. Ostravané už v úterý 14. listopadu rozehrají ve Finsku sérii s vicemistrem Liigy Lahti Pelicans.

Vítkovičtí se v letošním ročníku hokejové Ligy mistrů zatím předvádějí ve velice dobrém světle. V základní skupině potvrdili postup do play off v posledním zápase, ale jednoznačnou výhrou 5:0 na ledě německého Ingolstadtu. V konečném pořadí základní části obsadili 9. místo se stejným bodovým ziskem jako právě Lahti. Navíc mezi českými celky jsou Ostravané nejvýše postaveným týmem. Až za nimi jsou v CHL Pardubice a Třinec.

„Postoupili jsme do play off z devátého místa. Nevím, jestli to hodnotit jako úspěch, nebo jako neúspěch. Důležité je, že jsme se dostali dál a jsme za to rádi. Určitě bychom měli o to větší radost, kdyby se nám i v české extralize dařilo tak, jako v Lize mistrů,“ přeje si sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Deváté místo znamená, že soupeřem modro-bílých bude osmý celek. Tím je Lahti Pelicans – finský vicemistr z minulé sezony a tým, který se snaží rozbít hegemonii Tampere jako hlavního města finského hokeje.

„Čekají nás dva těžké zápasy. Budeme je chtít vyhrát, budeme tam chtít nechat všechno. Něco jsme si k tomu řekli, něco jsme si v kabině nastavili a i tyto zápasy play off CHL chceme využít jako odrazový můstek do naší ligy,“ hlásí Roman Šimíček.

Vítkovice se s Lahti v této sezoně už potkaly. V základní části hráli Ostravané na ledě Pelikánů, a tým s českými legionáři Jordánem, Králem, Horkým a Barešem naplno využil domácího prostředí a vyhrál 4:0. „Musíme si přiznat, že zápas, který jsme v základní části v Lahti hráli, jsme si prohráli sami už v první třetině. Byly to zbytečné fauly. A víme, jaká jsou pravidla CHL pro hru v nerovnovážných stavech. Ani přístup nebyl takový. Od začátku jsme nebyli hlavami v zápase, nenastoupili jsme tak, jak jsme měli a od toho už se zbytek odvíjel a my se snažili nějakým stylem dotahovat. Prohráli jsme si to sami,“ připomíná vítkovický sportovní ředitel, který zároveň v současnosti stojí jako asistent trenéra na střídačce A-týmu.

„Máme Lahti co vracet. Chceme jim to vrátit. Chceme se o to porvat. Chceme být tím lepším týmem a vyhrát,“ zdůrazňuje Šimíček.

Play off Champions Hockey League se hraje na dva zápasy. O postupujícím rozhoduje celkové skóre z obou utkání. Každý gól se přitom počítá stejně a je tedy jedno, byl-li vstřelen v domácím, či venkovním utkání. Série začíná v Lahti v úterý 14. listopadu. Odveta v Ostravě se hraje o týden později – 21. listopadu. Modro-bílí by rádi před vlastními fanoušky oslavili postup do dalšího kola Ligy mistrů. Postup je jejich cíl. „Samozřejmě je to tak. My nejsme v pozici, kdy si můžeme dovolit něco vypustit. My to musíme pojmout tak, jak to je. Je to play off CHL a zároveň s jím chceme co nejlépe připravit i na následující zápasy v extralize. Proto chceme do zápasu v Lahti jít v co nejsilnější možné sestavě, rozhodně to nebude o tom, že se chceme jen zúčastnit.“

Otázkou posledních dní v kádru Vítkovic byly zdravotní stavy jednotlivých hráčů, do extraligových zápasů před reprezentační přestávkou šli modro-bílí v hodně kombinované sestavě. „Věříme, že se nám už vrátí hráči, ať už nemocní, nebo zranění. Není to optimální, to víme všichni. Někteří se už uzdravili, jiní zase do toho spadli. Takže uvidíme,“ míní Šimíček.

 

 

 

Aktuální reprezentační přestávka je nyní v plném proudu a stejně tak je v plném proudu program A-týmu. Tréninky na ledě i mimo něj, příprava na těžké extraligové boje i play off Ligy mistrů. To je náplň Ostravanů těchto dní. Vzhledem k účasti hlavního trenéra Pavla Trnky na akci reprezentace do 20 let, kde působí jako asistent trenéra, vedou tréninkový program vítkovického A-týmu Jiří Veber a Roman Šimíček.

„Reprezentační pauza, navíc v naší současné situaci, je především o dobíjení baterek, tím myslím o pořádné dřině. Hlavně ty fyzické baterky dobře dobít, protože sezona bude ještě hodně náročná. My si nemůžeme dovolit nic podcenit. Tomu také odpovídají tréninky, jejich intenzita. Jsou náročné. Myslím, že každý hráč je rád, když už ten trénink skončí a může si odfrknout. Tak by to mělo i vypadat. A po mentální stránce právě ta tvrdá dřina a náročné tréninky pomůžou hráčům vypnout a vyčistit hlavu a soustředit se jen na ten dril a makačku. O tom je naše aktuální reprezentační přestávka,“ prozradil Roman Šimíček.

Dění kolem Vítkovic zkraje týdne rozvířila nepodložená spekulace Deníku Sport o tom, že ostravský klub by měl být blízko dohody s Pavlem Paterou, který by měl převzít post hlavního trenéra. Roman Šimíček z pozice sportovního ředitele ale tyto nepravdivé spekulace rázně odmítá. „Nevím, kdo na to přišel, kdo to pustil. Mluvím za sebe, já s Pavlem Paterou vůbec nemluvil. Nevím, odkud to vzešlo. Už nevím, jestli se tomu mám smát nebo být naštvaný. S Pavlem Paterou jsem nemluvil já, ani nikdo ze zástupců klubu.“

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761