Patrik Urbanec: Zápas jsme kontrolovali, škoda jediného zaváhání

Ostravané nakonec přemohli Zlínský obranný val, i když nedokázali v šedesáti minutách zužitkovat více než jednu z celkem čtyřiceti střel. Dva body se ovšem počítají a Patrik Urbanec, bývalý obránce Zlína, je za dva body náležitě rád. Vítkovičtí plnili taktický plán na jedničku a odměnou jim je těsné vítězství.

Patriku, jaký byl z Vašeho pohledu první domácí zápas proti Vašemu bývalému klubu?

No, rozhodně lepší než ten první zápas tam, žejo. Tam jsme na ledě neudělali vůbec nic. Byli jsme tam na tom fyzicky špatně. Dnes si myslím, že jsme to celý zápas kontrolovali až na to jedno hloupé vystřídání v oslabení. Jinak Zlín za celý zápas v podstatě nic neměl.

I napodruhé nepadlo ve vzájemném zápase moc branek. Jak Vám bylo, když jste byl na trestné lavici a soupeř šel do vedení?

Ale jo, byl jsem tam, no. Zlín hraje hodně dobře do zadu, takže moc gólů nedostávají. My zase moc gólů nedáváme, takže to se asi i dalo předpokládat, že to bude takový zápas na jeden dva góly maximálně. Jak říkáte, byl jsem já na trestné lavici, zahákla se mi hokejka mezi nohama a už to bylo. Faul to byl a mrzí mě to, že zrovna při mém vyloučení jsme dostali gól.

Neříkali jste si, že by to mohl být další nešťastný zápas kdy do soupeře bušíte a do vedení jde právě on?

Paradoxně si myslím, že vůbec ne. Celou dobu jsme v podstatě byli u nich a měli jednu nebo dvě přesilovky. A jen tam měli v uvozovkách tlak. Celou dobu jsem ale věřil, i s klukama o pauze, že pokud budeme hrát tak jak hrajeme, tak určitě vyhrajeme a musí to tam spadnot. Že to už není jinak možné.

Zlín jste přestříleli po šedesáti minutách 40:20. To je obrovský rozdíl … co udělat s tou produktivitou? Byl Kašík tak dobrý, když jste mu nedali gól ani ve Zlíně, nebo za to může ta prokletá produktivita?

Myslím si, že od obojího trochu. Kašík chytal opět výborně, ve Zlíně taky. I když tam jej nebudu ani chválit, protože ve Zlína na něj prakticky nic nešlo. Ale dnes chytal opravdu výborně i když jsme tam spálili tři nebo čtyři vyložené tutovky. Nevím no, musíme na střelbě pořád pracovat.

Čím to je podle Vás, že to ne a ne protrhnout… střel a šancí máte spousty, ale nepadá to tam.

Těžko říct, na tréninku se tomu věnujeme denodenně. Říkáme si k tomu různé věci, ale ne a ne nám to tam spadnout.

Před zápasem Vás dělil se Zlínem jen jeden bod. Vnímali jste to jako důležitější zápas než ostatní?

Určitě jsme si říkali v kabině, že to je vyloženě zápas o šest bodů. Škoda, že to nebyly ty tři, zase bysme odskočili o více bodů. Ale teď jedeme do Hradce a tam jedeme vyhrát.

Bral jste zápas prestižněji nebo jste to tak bral jen v prvním zápase ve Zlíně?

Určitě ano, vypsal jsem nějaké ty prémie, když vyhrajeme. Ale já je rád zaplatím, jsem rád, že jsme je porazili.

Trenér Petr říkal po Chomutově, že dlužíte fanouškům šedesát minut hokeje. Povedlo se Vám napravit nezdar ze severu Čech?

(úsměv) Já doufám, že ano. Hráli jsme dobře, dodržovali jsme co trenér chtěl. Akorát je škoda, že to nevyšlo za tři body.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101