Patrik Demel ve Vítkovicích nebude, požádal o uvolnění do Poruby

Obránce Patrik Demel nebude v sezoně 2020/2021 oblékat dres Vítkovic. Brzy pětadvacetiletý odchovanec Poruby absolvoval ve Vítkovicích kompletní letní přípravu včetně zápasů, ve středu požádal vítkovický klub o uvolnění do mateřského celku.

Zkouška obránce Patrika Demla ve Vítkovicích nakonec nevede do zdárného konce. Brzy pětadvacetiletý odchovanec porubského hokeje požádal v tomto týdnu vítkovický klub o uvolnění do mateřského celku. Patrik Demel absolvoval s vítkovickým A-týmem kompletní letní přípravu, a to včetně zápasů Generali Česká Cupu a přátelských utkání, přičemž nastupoval pravidelně, nyní se ale rozhodl, že jeho kroky povedou jiným, než vítkovickým směrem.

„S Patrikem Demlem jsme byli po posledním přátelském zápase s Olomoucí v kontaktu. Trenéři mu oznámili, že si na svou šanci ještě bude muset počkat, ale že s ním do budoucna počítají s tím, že by bylo ideální, kdyby se nyní na čas rozehrál mimo naše A-mužstvo. V úterý jsme mu nabídli dvouměsíční zkušební smlouvu. Ve středu se na nás prostřednictvím e-mailu obrátil s prosbou, jestli bychom jej nemohli uvolnit zpět do mateřského oddílu. Jeho žádosti jsme vyhověli,“ říká manažer vítkovického klubu Patrik Rimmel.

Druhým zkoušeným hráčem v kádru A-mužstva Vítkovic byl obránce Michal Barinka, výsledek jeho try-outu ještě není uzavřen, zda tedy bude on hrát za Vítkovice, či nikoli, bude teprve rozhodnuto.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613