Banner Promo

Ostrava se bavila utkáním legend. Poruba doma vyzrála na Vítkovice

Datum publikování:

Foto: Lukáš Bajgar – HC RT TORAX Poruba

Zlatým hřebem oslav 90. výročí založení porubského hokeje bylo utkání legend. Městské derby mezi Porubou a Vítkovicemi hráčů let minulých přilákalo tři tisícovky fanoušků, kteří se velice dobře bavili. 

Městské derby, ale v pohodovém duchu, v exhibičním hávu a v zábavné formě. Takové bylo sobotní utkání legend mezi Porubou a Vítkovicemi, kterým oslavil současný HC RT Torax Poruba své 90. narozeniny.

Na porubský stadion si na exhibici hráčů let minulých našly cestu bezmála tři tisícovky diváků. A fandové se bavili hokejem. Jména hovořila sama za sebe, na straně domácích Roman Polák, Marek Pavlačka či dokonce Jan Káňa. Na straně Vítkovic Zbyněk Irgl, David Moravec a celkem podstatná část vicemistrů 1993 v čele s Petrem Fabiánem, Janem Vavrečkou, Petrem Foltou či Danielem Kyselou.

Boj na porubském ledě to byl tvrdý, ale férový. Vítkovice se ujaly vedení zásluhou Aleše Badala. Pavel Sikora zvyšoval záhy na 2:0 pro modro-bílé. Ale Poruba dokázala náskok soupeře stáhnout a dokonce stav skóre otočit ve svůj prospěch po trefách Petra Rambouska, Martina Bučka a Roberga Najdka. Právě vítkovický odchovanec a dvojnásobný vicemistr extraligy Jan Káňa, který Porubě pomáhal s návratem do první ligy před pěti lety, měl na svědomí odskok HK do dvoubrankového vedení. Po snížení Pavla Šebesty Vítkovice sahaly po srovnání, ale defenziva domácích vyztužená Polákem, Puškárem či Dreslerem náskok udržela.

Poruba vyhrála domácí exhibici 4:3 nad Vítkovicemi, a tak by to asi i při oslavách porubského klubu mělo být.

„Já jsem si tuhle akci strašně moc užil. Dlouho jsem hokej nehrál, vlastně od chvíle, kdy jsem ve Vítkovicích skončil. Takže tohle taková ukázka zpátky do minulosti. Moc jsem si užil, že jsem si mohl zahrát s takovými hráči, takovými legendami. Hlavně bych chtěl poděkovat divákům, že přišli, že nás podpořili, vytvořili krásnou atmosféru,“ rozplýval se Roman Polák, porubský odchovanec, který dres mateřského celku oblékl po téměř 20 letech.

„Myslím, že akce se povedla na výbornou, už s ohledem na to, kolik lidí přišlo. Škoda jen, že nepadlo více gólů. Soupeř bránil v pěti dozadu, což se podepsalo na výsledku, no…,“ vtipkoval po zápase Zbyněk Irgl, který samozřejmě oblékl vítkovický dres. „Překvapilo mě, kolik lidí přišlo. Opravdu to mělo pěknou atmosféru. Organizátorům můžeme jenom poděkovat,“ dodal vítkovický odchovanec, který ve vší tichosti ukončil aktivní kariéru před necelými dvěma lety.

Utkání legend v rámci oslav 90. výročí porubského hokeje

HK Poruba – HC Vítkovice 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Branky: 9. Rambousek (Tichý, Zrník), 16. Buček (Slavík), 16. Najdek (Polák), 21. Káňa (Kanko) – 2. Badal (Sikora), 5. Sikora (Überall), 35. Šebesta (Folta). Rozhodčí: Janda, Kafka – Polášek, Botur. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 2813. Střely na branku: 44:44. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3.

HK Poruba: Válek, Gleich – Dresler, Kalandra, Puškár, Slavík, Zrník, Polák – Buček, Kanko, Káňa, Seidler, Schulz, Rambousek, Tichý, Najdek, Hašek, Pavlačka. Realizační tým – trenéři: Malík, Tichý, vedoucí: Prusek, lékař: MUDr. Demel a kustod: Valčák D.

HC Vítkovice Stará garda: Vrba, Bundil – Kysela, Konštacký, Vavrečka, Javín, Überall, Sikora – Palička, Kubík, Sochorek, Šebesta, Badal, Folta, Fabián, Sikora, Irgl, Moravec. Realizační tým – trenéři: Kotala, Prorok, Dětský, vedoucí: Polášek, lékař: MUDr. Prokop a kustod: Kasper.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761