OSTRAVA HOCKEY CUP vyvrcholí víkendovým turnajem juniorů

Zlatým hřebem dvoutýdenního mládežnického klání v rámci OSTRAVA HOCKEY CUPU – podniku významně podporovaného z rozpočtu statutárního města Ostravy – je turnaj juniorů. Osm týmů ze čtyř zemí, dvě skupiny, jeden vítěz, který bude znám v neděli.

OSTRAVA HOCKEY CUP 2022 míří do svého cíle, ale ten největší boj teprve začne. Dvoutýdenní mládežnický podnik, významně podporovaný z rozpočtu statutárního města Ostravy, už zná vítěze v kategoriích 8. třídy, 9. třídy i dorostu, ale zbývá ještě turnaj juniorů.

Zatímco v zámoří míří do rozhodující fáze mistrovství světa do 20 let, přípravné období klubových výběrů do 20 let vrcholí na ostravském ledě, v OSTRAVAR ARÉNĚ i v Multifunkční hale.

Juniorská soutěž ostravského přípravného turnaje čítá celkem osm týmů ze čtyř zemí, rozdělených do dvou základních skupin. Ve skupině A se utkají týmy HC VÍTKOVICE RIDERA, Eisbären Berlín, HK Nitra a HC Dynamo Pardubice. Ve skupině B se střetnou celky HC Dukla Jihlava, Schwenningen Wild Wings, reprezentační výběr Polska do 20 let a HC Slovan Bratislava.

Po základní skupině – jednokolově každý s každým – se odehraje rychlé play off. První týmy základních skupin se střetnou ve finále. Druhé týmy základních skupin se utkají o bronz, třetí a čtvrté týmy se navzájem poperou o konečné umístění.

Juniorský turnaj začíná v pátek 19. srpna v 10:00 hodin. Hraje se souběžně na obou vítkovických plochách a vstup na všechna utkání je zcela zdarma.