Banner Promo

Osm týdnů dřiny mají hráči za sebou. A-tým ukončil suchou přípravu

Datum publikování:

Pátečním tréninkem uzavřelo A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA první velký tréninkový blok v rámci přípravy na novou sezonu. Suchá letní příprava skončila. Mužstvo se znovu sejde, tentokrát už v kompletním složení, v pondělí 24. července k prvnímu oficiálnímu tréninku na ledě. Uplynulé dny a týdny shrnul kondiční trenér A-mužstva Tomáš Bystroň.

Suchá část letní přípravy A-týmu skončila. Jak dlouhá byla a co vše hráči absolvovali?

Celkově máme za sebou 8 týdnů přípravy. Z pohledu kondičního trenéra to považuji za relativně dostatečně dlouhou dobu na to, aby se stihlo to, co je třeba. Více času může být ku prospěchu. Být to méně, už by bylo potřeba u některé z částí krátit a ubírat. Příprava byla rozdělena na více částí, ze začátku jsme cílili na pohybovou kapacitu, různé strukturální dysbalance a prevenci zranění a později pak na rozvoj maximální síly. V závěru jsme už začali přidávat prvky rychlosti a výbušnosti, aby si to kluci trošku “osahali”, ale sezóna začíná až v září, proto gró tohoto typu tréninku budeme dělat právě až po pauze, po návratu z dovolené.

 

Vyskytly se během přípravy nějaké komplikace, například vážnější zranění?

Párkrát se objevily nějaké menší problémy, ale nevnímám, že by se stalo nějaké vážnější zranění. Někteří kluci měli zranění ještě z předešlé sezóny ti pracovali víceméně celou přípravu podle individuálního plánu, byť byli v režimu týmové přípravy.

 

Jak jste byl spokojen s přístupem hráčů, pracovali poctivě?

Hráči pracovali poctivě. Nikdy se to neobejde bez nějakých poznámek. Vždycky se dají najít nějaké chyby, ale nevnímám to negativně. Naopak si snažím najít cestu, jak tréninky zlepšit.

 

Je vidět posun v kondici hráčů v porovnání s úvodem letní přípravy?

Určité věci se ukážou až v průběhu sezóny, ale z věcí, které jsme pravidelně testovali a monitorovali je posun určitě vidět. V posledním týdnu pak všichni hráči znovu absolvovali baterii testů, které nám daly přesný obrázek o tom, jaký posun v kondici kdo za těch osm týdnů udělal.

 

Co hráči s individuálním plánem, byl jste s nimi nebo jejich kondičními trenéry v kontaktu? Také pracují poctivě a bez zdravotních problémů?

Po celou dobu přípravy jsem s hráči s individuálními plány udržoval kontakt a snažil si udělat obrázek o tom, v jaké fázi se zrovna nachází a na čem pracují a jestli mají nějaké zdravotní problémy a podobně. V tomto ohledu jsem byl se spolupráci spokojený.

 

Jak už bylo zmíněno, suchá část letní přípravy skončila. Co nyní čeká hráče?

Teď čeká hráče dvoutýdenní volno. A po návratu už začnou i tréninky na ledě. Jak jsem říkal, v tom dalším období přípravy už budeme cítit primárně na transformaci nabraných kvalit do rychlosti a výbušnosti. Během dovolené hráči dostanou individuální plán a doporučení, na čem by měli ve volnu pracovat, takže ani tyto dva volné týdny nebudou úplně o vypuštění fyzické aktivity.

Pro vás to byla premiéra u A-týmu, suchou letní přípravu jste měl prakticky celou na starost vy, tak já byla z vašeho osobního pohledu a jak náročná pro vás osobně byla?

Po dvou letech u akademie to byla změna. Nechci říct, že nějak zásadně náročná, protože z minulosti už s prací tohoto typu zkušenosti mám, ale práce s mládeží a dospělými je odlišná a přechod byl určitě znát. V tomto ohledu mi pomohli i kolegové z realizačního týmu, kteří mi dali volnou ruku a za to bych jim chtěl poděkovat.

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761