Ondřej Roman odchází do zahraničí

Vítkovice v celku nečekaně opouští útočník Ondřej Roman. Jedenatřicetiletý centr využil klauzule ve své smlouvě k odchodu do zahraničí a v nadcházející sezoně bude hrát mimo českou Extraligu. Zakotví ve finském celku Ilves Tampere.

Ondřej Roman se loučí s Vítkovicemi z vlastní vůle. Jeho dosud platná smlouva umožňovala odchod z klubu v případě zájmu ze zahraničí. Jedenatřicetiletý forvard se nakonec v již rozběhnuté přípravě rozhodl zkusit hokejové štěstí mimo Česko a na vlastní žádost využil klauzule o odchodu, vítkovický hokejový klub jeho žádosti vyhověl.

„Musím říct, že mě i nás všechny v klubu dost překvapilo a zaskočilo, že se Ondra pro odchod do zahraničí rozhodl. Zvláště v době, kdy se snažíme poskládat co nejkvalitnější tým, vracejí se k nám domácí odchovanci a kdy chceme bojovat o úspěch jako tým složený z těch, kteří u nás chtějí hrát a jsou a budou hrdí, že mohou oblékat vítkovický dres. Ondrovo rozhodnutí bereme jako fakt. Jeho požadavek na uvolnění akceptujeme. Ondrovi děkujeme za dosavadní služby a přejeme v jeho novém zahraničním angažmá hodně štěstí,“ říká k odchodu druhého nejproduktivnějšího hráče týmu uplynulé sezony sportovní ředitel klubu Roman Šimíček.

Současně s uvolněním Romana začali Vítkovičtí okamžitě pracovat na hledání adekvátní náhrady za odcházejícího útočníka. „I když to v současné době nebude nic snadného i s ohledem na to, že trh je momentálně částečně přebraný, už máme rozjednány určité varianty. Vše řešíme samozřejmě s majitelem Alešem Pavlíkem a konzultujeme s trenéry A-mužstva. Naší snahou je přivést do týmu kvalitního hráče,“ zdůrazňuje Šimíček.

Jedenatřicetiletý Ondřej Roman svou kariéru ve velkém hokeji odstartoval, i její značnou část strávil ve Vítkovicích. Snažil se prosadit v zámoří, v roce 2009 vyhrál se Spokane Chiefs ceněný juniorský Memorial Cup, v letech 2011 až 2012 působil nejvýše na farmě týmu NHL Dallas Stars. Zpět ve Vítkovicích vytvořil v letech 2012 až 2015 silnou útočnou řadu s Vladimírem Svačinou a Rudolfem Hunou, přičemž jej výkony vytáhly do hledáčku týmů KHL. Po sezoně v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg znovu zamířil na jaře 2016 do Vítkovic, kde patřil opět k nejproduktivnějším hráčům celkově. Zkraje léta 2020 využil technicky vybavený centr klauzule ve smlouvě s HC VÍTKOVICE RIDERA a rozhodl se k odchodu do zahraničí, konkrétně do Finska, do celku Ilves Tampere.

10HC Energie Karlovy Vary15602720
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716