Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Ondřej Roman odchází do zahraničí

Datum publikování:

Vítkovice v celku nečekaně opouští útočník Ondřej Roman. Jedenatřicetiletý centr využil klauzule ve své smlouvě k odchodu do zahraničí a v nadcházející sezoně bude hrát mimo českou Extraligu. Zakotví ve finském celku Ilves Tampere.

 Ondřej Roman se loučí s Vítkovicemi z vlastní vůle. Jeho dosud platná smlouva umožňovala odchod z klubu v případě zájmu ze zahraničí. Jedenatřicetiletý forvard se nakonec v již rozběhnuté přípravě rozhodl zkusit hokejové štěstí mimo Česko a na vlastní žádost využil klauzule o odchodu, vítkovický hokejový klub jeho žádosti vyhověl.

„Musím říct, že mě i nás všechny v klubu dost překvapilo a zaskočilo, že se Ondra pro odchod do zahraničí rozhodl. Zvláště v době, kdy se snažíme poskládat co nejkvalitnější tým, vracejí se k nám domácí odchovanci a kdy chceme bojovat o úspěch jako tým složený z těch, kteří u nás chtějí hrát a jsou a budou hrdí, že mohou oblékat vítkovický dres. Ondrovo rozhodnutí bereme jako fakt. Jeho požadavek na uvolnění akceptujeme. Ondrovi děkujeme za dosavadní služby a přejeme v jeho novém zahraničním angažmá hodně štěstí,“ říká k odchodu druhého nejproduktivnějšího hráče týmu uplynulé sezony sportovní ředitel klubu Roman Šimíček.

Současně s uvolněním Romana začali Vítkovičtí okamžitě pracovat na hledání adekvátní náhrady za odcházejícího útočníka. „I když to v současné době nebude nic snadného i s ohledem na to, že trh je momentálně částečně přebraný, už máme rozjednány určité varianty. Vše řešíme samozřejmě s majitelem Alešem Pavlíkem a konzultujeme s trenéry A-mužstva. Naší snahou je přivést do týmu kvalitního hráče,“ zdůrazňuje Šimíček.

Jedenatřicetiletý Ondřej Roman svou kariéru ve velkém hokeji odstartoval, i její značnou část strávil ve Vítkovicích. Snažil se prosadit v zámoří, v roce 2009 vyhrál se Spokane Chiefs ceněný juniorský Memorial Cup, v letech 2011 až 2012 působil nejvýše na farmě týmu NHL Dallas Stars. Zpět ve Vítkovicích vytvořil v letech 2012 až 2015 silnou útočnou řadu s Vladimírem Svačinou a Rudolfem Hunou, přičemž jej výkony vytáhly do hledáčku týmů KHL. Po sezoně v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg znovu zamířil na jaře 2016 do Vítkovic, kde patřil opět k nejproduktivnějším hráčům celkově. Zkraje léta 2020 využil technicky vybavený centr klauzule ve smlouvě s HC VÍTKOVICE RIDERA a rozhodl se k odchodu do zahraničí, konkrétně do Finska, do celku Ilves Tampere.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >