Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Ondřej Roman: Měli jsme vyhrát, ale prohráli jsme si to sami

Vítkovice se proti Karlovým Varům střelecky neprosadily. Recept na Filipa Novotného nanašel ani Ondřej Roman, který i v několika přesilových hrách neměl správně seřízenu střeleckou mušku. Domácí se brankově neprosadili i když na Novotného vypálili hned 38 střel.

Ondro, když se nebudeme bavit o výsledku a produktivitě, v čem vás Karlovy Vary předčily?

Právě tou produktivitou. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. My jsme věděli, s čím do zápasu půjdou, že jsou nebezpeční z protiútoků. Což jsme si myslím pohlídali, ale pokud nedáme doma gól, nemůžeme vyhrát.

Říkáš doma bez gólu, už to vypadalo, že nastává zlepšení a opět se vám v nich nedaří. Co se dá ještě změnit nebo vymyslet?

Myslím si, že střely a šance tam byly. Ale takovou přesilovkou pět na tři v takovém zápase si musíme pomoct. To jde na nás, kteří tam jsme a nedali jsme gól. Právě proto jsme taky možná nevyhráli.

V těch přesilových hrách máte více volnosti nebo striktně dodržujete, co vám trenéři naordinují a palba?

To samozřejmě záleží na situaci. Když to nejde tak se snažíme více střílet, ale myslím si, že nějak zběsile se střílet nemá cenu. To je můj názor a dnes to v přesilovkách prostě nevyšlo a stálo nás to zápas.

Jak vnímáš Karlovy Vary jako soupeře v této sezoně? Všechny tři zápasy jste prohráli…

Ty dva předchozí zápasy byly myslím diametrálně odlišné od toho dnešního. Tam lítali, přehrávali nás a dnes jsme jim byli více než vyrovnaným soupeřem. Výsledek tomu bohužel neodpovídá, ale prohráli jsme s nimi třikrát. Počtvrté už to snad vyjde.

Jak moc vás sráží, že když vyhrajete, nedokážete na to navázat dalším vítězstvím a udělat třeba nějakou minisérii výher?

Právě dnes byl ten pravý čas, kdy vyhrát. Jak už jsem říkal, Vary dnes nebyly vůbec to, co hráli u nich doma. A my jsme si to víceméně sami prohráli. Nepomohli jsme si přesilovkami a myslím si, že kdybychom dali ten první gól třeba ve druhé třetině, tak by se to nakoplo. Ale takhle jsme ten jeden právě dostali. Pak tam byl úsek zápasu kdy nás tlačili a my bychom si měli právě pomoct nějakým gólem. To se ale za celý zápas nestalo.

Co se dá zlepšit do daších dvou domácích zápasů se silnými soupeři? Hned v úterý vás čeká Liberec…

Jo, jsou to těžcí soupeři. A co zlepšit? Určitě ty zmíněné přesilovky a pak takový moment, jak se dostat do tlaku. Něčím se dostat do tlaku, nevím jak to říct. My tam máme někdy hodně slabé úseky v zápasech, pak to třeba přetlačíme, a to musíme do konce sezony změnit. Kór doma, když máme před sebou ještě hodně zápasů. Když hrajeme někde venku tak se nám stává, že jsme hodně pod tlakem. Tak najít tu cestu abychom i my soupeře donutili aby vyhazoval puky a my tvořili hru a dávali góly.

Litvínov jste porazili, s Vary jste hráli vyrovnaný zápas. Cítíš nějaké zlepšení oproti těm venkovním zápasů, kde se vám nedařilo bodovat?

Jo, to určitě. Říkám, nemyslím si, že bychom hráli nějak špatně. Ale prostě výsledek není, takže je to trošku ubíjející. Víme co za tím bylo, už jsem to tady pojmenoval, takže na tom teď zapracujeme. A doufám, že ať už budeme hrát s kýmkoliv a všichni se budeme snažit, všichni na ledě makat a doufat, že to půjde, tak se to ještě zlepší a otočí. A můžeme pak je promluvit do finální tabulky.

Věříš ještě v desítku nebo to už bude jen boj o záchranu?

Já věřím v desítku, ale dívám se samozřejmě pod sebe.

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary15602720
11HC VERVA Litvínov15512719
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716
13Bílí Tygři Liberec15404716
14Rytíři Kladno15132911
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >