Banner Promo

Oficiální vyjádření HC VÍTKOVICE RIDERA ke sporným gólovým momentům v utkání s HC Dukla Jihlava

Datum publikování:

Hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA se rozhodl oficiálním vyjádřením reagovat na sporné gólové momenty z utkání 8. kola Tipsport Extraligy ledního hokeje mezi HC Dukla Jihlava a HC VÍTKOVICE RIDERA (29. 9. 2017), které rozhodčí zápasu Daniel Pražák a Štěpán Souček rozhodli vždy v neprospěch ostravského klubu.

 

Rozhodli jsme se veřejně reagovat a upozornit na sporná a podle našeho názoru také chybná rozhodnutí rozhodčích zápasu 8. kola Tipsport Extraligy mezi HC Dukla Jihlava a HC VÍTKOVICE RIDERA, především dvou sporných gólových momentů, které byly vždy posouzeny v neprospěch našeho týmu.

 

Za prvé se jednalo o situaci z času 24:56, kdy hráč Dukly Jihlava Michal Hlinka vstřelil první gól utkání. Podle našich dostupných záběrů i podle rozboru komentátorů a expertů České televize tento gól padl z jasné ofsajdové situace a tudíž branka neměla být uznána. Rozhodčí ale platnost gólu potvrdili a Dukla se tím dostala do vedení v utkání.

 

Druhým sporným momentem byla situace v čase 49:11, kdy náš tým hrál přesilovou hru a hráč David Květoň střelou překonal brankáře Jakuba Škarka. Rozhodčí ovšem gól neuznali pro postavení hráče v brankovišti. Přitom k porušení pravidla o postavení hráče v brankovišti nedošlo, protože clonící Rostislav Olesz ani nebránil Škarkovi ve hře, ani se puku nedotkl a tudíž nedošlo k žádnému ovlivnění v brankovišti, což dostupné záběry potvrzují. Pokud by tato branka byla uznána, dostal by se za stavu 2:2 náš tým do vedení. Na toto rozhodnutí jsme okamžitě po zápase podali podnět ke Komisi rozhodčích k prošetření a v nejbližších dnech už jen očekáváme, že Komise potvrdí, že se jednalo o chybné posouzení a nesprávně neuznaný gól. Jakmile od Komise verdikt k této situaci obdržíme, zveřejníme jej v plném znění, abychom potvrdili naše tvrzení.

 

Posouzení obou těchto sporných momentů hrubě ovlivnila výsledek utkání v náš neprospěch a vzhledem k tomu, že díky přímému přenosu České televize mohla tyto situace vidět celá hokejová veřejnost, rozhodli jsme se na ně upozornit a touto cestou se také proti nim ohradit. Zároveň také k tomuto oficiálnímu vyjádření přikládáme dostupné záběry obou situací, aby si každý hokejový divák, fanoušek, žurnalista, odborník a celá hokejová veřejnost mohla udělat obrázek sama.

 

V žádném případě tímto vyjádřením nechceme snižovat kvalitu a výkon soupeře HC Dukla Jihlava. Jsme si dobře vědomi toho, že při vedení 2:1, měl náš nástup do třetí třetiny i výkon být takový, abychom vedení neztratili a udrželi jej až do konce. Nicméně, minimálně tyto dvě sporné situace a jejich posouzení přímo poškodily náš tým a připravily nás o možnost v Jihlavě bodovat.

 

Dalším důvodem, proč jsme se rozhodli takto oficiálně proti rozhodnutím rozhodčích reagovat je fakt, že v dosavadním průběhu sezony (zatím je odehráno jen 8 kol!) jsme zaznamenali ze strany sudích hned několik sporných a chybných rozhodnutí v náš neprospěch, což také v mnoha případech ve svých pravidelných zprávách Komise rozhodčích TELH (pro příklad více než deset situací ze zápasu s Třincem jsme okamžitě předali jako podnět k prošetření Komisi rozhodčích, z čehož drtivou většinu situací Komise jednoznačně potvrdila jako nesprávně rozhodnuté v náš neprospěch. Stejně tak jsme podávali podněty k prošetření z utkání se Zlínem, kde nám opět Komise dala za pravdu). Chceme takto našim fanouškům i celé hokejové veřejnosti dát jasně najevo, že se nám chybná rozhodnutí v náš neprospěch nelíbí a nejsme ochotní jim nadále pouze mlčky přihlížet.

 

Mgr. Jakub Petr

Generální manažer a hlavní trenér

HC VÍTKOVICE RIDERA

Sestřih klíčových sporných momentů z utkání HC Dukla Jihlava – HC VÍTKOVICE RIDERA

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Olomouc620046
11Bílí Tygři Liberec620046
12HC VÍTKOVICE RIDERA610235
13HC ŠKODA PLZEŇ510043
14Rytíři Kladno601052