Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Oficiální vyjádření HC VÍTKOVICE RIDERA ke sporným gólovým momentům v utkání s HC Dukla Jihlava

Datum publikování:

Hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA se rozhodl oficiálním vyjádřením reagovat na sporné gólové momenty z utkání 8. kola Tipsport Extraligy ledního hokeje mezi HC Dukla Jihlava a HC VÍTKOVICE RIDERA (29. 9. 2017), které rozhodčí zápasu Daniel Pražák a Štěpán Souček rozhodli vždy v neprospěch ostravského klubu.

 

Rozhodli jsme se veřejně reagovat a upozornit na sporná a podle našeho názoru také chybná rozhodnutí rozhodčích zápasu 8. kola Tipsport Extraligy mezi HC Dukla Jihlava a HC VÍTKOVICE RIDERA, především dvou sporných gólových momentů, které byly vždy posouzeny v neprospěch našeho týmu.

 

Za prvé se jednalo o situaci z času 24:56, kdy hráč Dukly Jihlava Michal Hlinka vstřelil první gól utkání. Podle našich dostupných záběrů i podle rozboru komentátorů a expertů České televize tento gól padl z jasné ofsajdové situace a tudíž branka neměla být uznána. Rozhodčí ale platnost gólu potvrdili a Dukla se tím dostala do vedení v utkání.

 

Druhým sporným momentem byla situace v čase 49:11, kdy náš tým hrál přesilovou hru a hráč David Květoň střelou překonal brankáře Jakuba Škarka. Rozhodčí ovšem gól neuznali pro postavení hráče v brankovišti. Přitom k porušení pravidla o postavení hráče v brankovišti nedošlo, protože clonící Rostislav Olesz ani nebránil Škarkovi ve hře, ani se puku nedotkl a tudíž nedošlo k žádnému ovlivnění v brankovišti, což dostupné záběry potvrzují. Pokud by tato branka byla uznána, dostal by se za stavu 2:2 náš tým do vedení. Na toto rozhodnutí jsme okamžitě po zápase podali podnět ke Komisi rozhodčích k prošetření a v nejbližších dnech už jen očekáváme, že Komise potvrdí, že se jednalo o chybné posouzení a nesprávně neuznaný gól. Jakmile od Komise verdikt k této situaci obdržíme, zveřejníme jej v plném znění, abychom potvrdili naše tvrzení.

 

Posouzení obou těchto sporných momentů hrubě ovlivnila výsledek utkání v náš neprospěch a vzhledem k tomu, že díky přímému přenosu České televize mohla tyto situace vidět celá hokejová veřejnost, rozhodli jsme se na ně upozornit a touto cestou se také proti nim ohradit. Zároveň také k tomuto oficiálnímu vyjádření přikládáme dostupné záběry obou situací, aby si každý hokejový divák, fanoušek, žurnalista, odborník a celá hokejová veřejnost mohla udělat obrázek sama.

 

V žádném případě tímto vyjádřením nechceme snižovat kvalitu a výkon soupeře HC Dukla Jihlava. Jsme si dobře vědomi toho, že při vedení 2:1, měl náš nástup do třetí třetiny i výkon být takový, abychom vedení neztratili a udrželi jej až do konce. Nicméně, minimálně tyto dvě sporné situace a jejich posouzení přímo poškodily náš tým a připravily nás o možnost v Jihlavě bodovat.

 

Dalším důvodem, proč jsme se rozhodli takto oficiálně proti rozhodnutím rozhodčích reagovat je fakt, že v dosavadním průběhu sezony (zatím je odehráno jen 8 kol!) jsme zaznamenali ze strany sudích hned několik sporných a chybných rozhodnutí v náš neprospěch, což také v mnoha případech ve svých pravidelných zprávách Komise rozhodčích TELH (pro příklad více než deset situací ze zápasu s Třincem jsme okamžitě předali jako podnět k prošetření Komisi rozhodčích, z čehož drtivou většinu situací Komise jednoznačně potvrdila jako nesprávně rozhodnuté v náš neprospěch. Stejně tak jsme podávali podněty k prošetření z utkání se Zlínem, kde nám opět Komise dala za pravdu). Chceme takto našim fanouškům i celé hokejové veřejnosti dát jasně najevo, že se nám chybná rozhodnutí v náš neprospěch nelíbí a nejsme ochotní jim nadále pouze mlčky přihlížet.

 

Mgr. Jakub Petr

Generální manažer a hlavní trenér

HC VÍTKOVICE RIDERA

Sestřih klíčových sporných momentů z utkání HC Dukla Jihlava – HC VÍTKOVICE RIDERA

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4728847104
2HC VÍTKOVICE RIDERA472549992
3HC Sparta Praha4625621389
4Mountfield HK4720741678
5HC Oceláři Třinec4720461774
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >