Banner Promo

Oddechneme a připravíme se na sobotu, hlásí Juraj Mikuš

Datum publikování:

Foto: Veronika Křížová

Vítkovice se z Brna vracejí s jednou výhrou. Ve čtvrtém duelu mohly zaútočit na zisk mečbolu, ale po velkém a také vyhroceném boji se Kometě podařilo srovnat stav série. Slovenský obránce Juraj Mikuš ve službách ostravského týmu se ohlédl za zápasem číslo 4.

 

Juraji, jak bys ze svého pohledu zhodnotil čtvrtý zápas série?

Byl to boj, ovlivněný v tomto případě velmi velkým počtem vyloučených. Kometa dala ten vítězný gól z přesilovky.

 

Vy jste měli vyloženou šanci v přesilovce pět na tři, plné dvě minuty jste Kometu ždímali v jejím pásmu, ale bez gólového efektu, čím to?

Pět na tři by se mělo dávat, ale ne vždy se to podaří. Je potřeba se na to podívat, poučit se z toho a vymyslet možná něco nového, zkusit něco jiného, aby se to do budoucna takto neopakovalo, ale naopak abychom ten gól dali a takto si pomohli.

 

Jedno hokejové pořekadlo říká, že když tým nevyužije přesilovku pět na tři, tak nemůže vyhrát…

… pořekadel je hodně. Někdy se to stává, jindy ne. Když se pořekadlo splní, tak každý přizvukuje a když se nesplní, tak je každý ticho.

 

Když jste se především ve třetí třetině potřebovali přitáhnout a stáhnout náskok, tak vás brzdila vyloučení. To vás určitě hodně brzdilo.

Určitě je to špatně především v tom, že hráči, kteří chodí na oslabení rychle přicházejí o síly, které nám pak mohly chybět i v tom samotném závěru, kdy jsme se pokusili o finální tlak.

 

Navíc soupeř z toho těží, když získává drahocenný čas, souhlasíš?

Jasně, že to soupeře dostává na koně. V momentě, kdy tým potřebuje tlačit a hrát v plném počtu, tak je ve čtyřech a musí se bránit. Fauly jsou nešťastné. Nic se nedá dělat, musíme si na to dát pozor.

 

Po čtyřech zápasech je série opět srovnaná, oba týmy mají stejnou startovní čáru a čeká vás zápas v Ostravě.

My jsme věděli, že ta série bude velmi vyrovnaná a je to zatím o těch detailech. Když se podíváte na každý zápas samostatně, tak vždy to bylo o jednom klíčovém gólu, bez ohledu na konečný výsledek. Takže zůstáváme klidní, je potřeba teď jeden, dva dny vydechnout a připravit se na ten sobotní zápas. Hrajeme doma a věříme, že nám pomůžou i naši fanoušci.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761