Banner Promo

Nové kontrakty pro jedenáct hráčů. Zůstávají i trenéři

Datum publikování:

Už před koncem sezony se management Vítkovic dohodl na prodloužení stávajících kontraktů s jedenácti hráči dosavadního kádru A-mužstva. V modro-bílém dresu bude pokračovat brankářská jednička, nejzkušenější hráč, zahraniční opory nebo také mladé talenty. Tým povedou i nadále stávající trenéři.

Ačkoli o tom klub neinformoval během závěru základní části a v průběhu dramatického play off, podařilo se managementu HC VÍTKOVICE RIDERA už s předstihem pojistit služby jedenácti hráčů, kterým k 30. dubnu 2022 končily stávající kontrakty.

„Je to samozřejmě běžná praxe, že ještě během rozehraného ročníku jednáme s hráči, kterým končí smlouvy, ale o jejichž služby máme zájem i do sezony následující. Během ledna a února jsme se dohodli na pokračování naší vzájemné spolupráce s jedenácti hráči současného kádru, stejně jako s našimi dosavadními trenéry,“ připomíná sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

I v sezoně 2022/2023 vítkovický A-tým povede trenérské duo Miloš Holaň – Radek Philipp. Oba převzali mužstvo v prosinci 2020, pod jejich vedením se podařilo odvrátit hrozbu neúčasti v play off a blízko byl i postup do čtvrtfinále. V první kompletní sezoně pod vedením této trenérské dvojice Vítkovice skončily v základní části na solidním 8. místě, což potvrdily i v play off postupem do čtvrtfinále. „Oba trenéři jsou ostravskými rodáky, vítkovickými odchovanci. Jsou to profesionálové s řadou hráčských i trenérských zkušeností, navíc s výrazným vztahem k našemu klubu, takže volba byla jasná,“ zdůrazňuje Roman Šimíček.

 

 

 

 

 

Modro-bílý dres bude nadále oblékat nejzkušenější člen kádru – útočník Lukáš Krenželok. Osmatřicetiletý ostravský rodák se vrátil do mateřského celku před dvěma lety a přestože má na kontě přes tisíc extraligových zápasů, letošní ročník patřil k jeho nejproduktivnějším (30 bodů, 17+13). „Lukáš je srdcař, má obrovské zkušenosti, ale současně je platnou součástí týmu, což ukázal v minulé sezoně. Jsme velice rádi, že pokračuje,“ má radost Roman Šimíček. Spokojený s udržením lídra i opory je samozřejmě také trenér Miloš Holaň. „Zkušenosti, Ostravák. V hokeji už něco dokázal. Je platný v přesilovkách, oslabeních. Je to typ hráče, který by tady měl zůstat a současně už zaučovat i někoho jiného – mladší hráče, předávat jim zkušenosti. Rozhodl se pokračovat a udělal dobře.“

 

 

Mezi hráči, kteří prodloužili ve Vítkovicích nemůže chybět brankářská jednička uplynulé sezony a člen širšího kádru české reprezentace Aleš Stezka. „Aleš předváděl vynikající výkony. Oprávněně si tím řekl nejen o post jedničky u nás, ale také místo v širším kádru reprezentace,“ líčí sportovní ředitel klubu. „Aleš Stezka je výborný gólman, který nás držel celou sezonu. Samozřejmě nyní to musí v nové sezoně potvrdit, ale my věříme, že na své výkony naváže. Pořád má prostor, kde se zlepšovat a jsme rádi, že je v naší organizaci. Je to pracovitý hráč, má dobrou povahu,“ cení si hlavní trenér A-mužstva Miloš Holaň.

 

 

Své kontrakty s Vítkovicemi prodloužili také mladí talentovaní hráči Jan Bernovský, Josef Krejsa a Matěj Prčík. „Všechno to jsou v podstatě naši odchovanci, kterým chceme dávat šanci. Honza Bernovský je z nich nejzkušenější, ale i Pepa Krejsa i Matěj Prčík už v minulé sezoně do Extraligy nakoukli, takže ví. Věřím, že správně přistoupí k příležitosti a už od letní přípravy budou dokazovat, že si místo v sestavě zaslouží,“ míní Šimíček.

„Honza Bernovský v minulé sezoně ukázal, že se může zařadit do stabilní sestavy. Je pracovitý, šikovný na puku a dá-li se to tak říci, je v podstatě i domácí hráč – prošel naší mládeží. Pepu Krejsu možná sice trochu limituje výška, ale je to velký srdcař a bojovník, který nevynechá jediný souboj, nedá kousek ledu zadarmo. V kabině je velice oblíbený a je to odchovanec. U Matěje Prčíka vidíme velký potenciál. Ukázal to už v zápasech v předkole. Nebojí se hrát, má přehled, je dostatečně fyzicky zdatný, má dobrou střelu, umí podpořit útok a je také z naší vítkovické líhně,“ vypočítává přednosti mladých pušek trenér Holaň.

 

 

 

 

 

 

Dalším ostravským rodákem a vítkovickým odchovancem, který bude nadále působit v mateřském celku je útočník Marek Kalus. Ten před dvěma lety úspěšně obstál na zkoušce po návratu z prvoligového Havířova a od té doby je platnou součástí vítkovické sestavy. „Důrazný útočník, poctivý hráč, jde pořád nadoraz, i v utkáních i v tréninku,“ cení si trenér Holaň u Kaluse, který v minulé sezoně nasbíral 19 kanadských bodů za 9 gólů a 10 asistencí.

 

 

 

Muziku ve vítkovické obraně bude nadále tvrdit slovenský zadák Patrik Koch, který v letošní sezoně patřil k ozdobám defenzivních výkonů nejen Vítkovic, ale i celé Extraligy, o čemž svědčí výhra v Radegast Indexu. „Kochy je jedním ze základních kamenů naší obrany, proto jsme o prodloužení smlouvy s ním opravdu stáli a já jsem strašně rád, že se u nás zabydlel a souhlasil s pokračováním,“ prozrazuje dále Roman Šimíček.

„Po celou dobu podává stabilní výkony. Není náhodou, že je hráčem širšího kádru slovenské reprezentace. Je poctivý, umí přitvrdit, ve hře je dobrý do oslabení. Navíc, co je hodně důležité, je povahově dobrý do kabiny,“ připomíná hlavní kouč.

 

 

Zadní řady neopustí ani Petr Gewiese, který po zranění v minulé sezoně bude chtít dokázat, že se na místo v extraligovém kádru Vítkovic opravdu hodí. „Loni jej dost limitovalo zranění, takže sezona mu úplně nevyšla. Ale má potenciál, který musí nyní ukázat a potvrdit,“ ví Holaň.

 

 

 

 

Pokračovat ve Vítkovicích bude i zkušený zadák Jakub Stehlík, který přišel před rokem ze Znojma a potvrdil svou pozici v základu extraligové sestavy. „Jakub byl pro nás příjemné překvapení. Ukázal, že má přehled, má dobrou rozehrávku i střelu,“ míní trenér Holaň.

 

 

 

Smlouvu na sezonu 2022/2023 má ve Vítkovicích podepsanou i ruský zadák Alexej Solovjev. Objev minulé sezony. Hráč, který přišel z mistrovského Omsku jako nepotřebný bek, který ovšem v Ostravě pookřál a stal se jedním z nejdůležitějších dílků modro-bílého týmu i co do ofenzivy díky nechytatelným bombám od modré čáry. „Se Solem jsme podepsali smlouvu už někdy na přelomu ledna a února, zůstává tedy nadále naším hráčem i pro nadcházející sezonu. Nicméně uvidíme, jak to s ním vzhledem k současné mezinárodní situaci bude. Moc si ale přejeme, aby vše po mimosportovní stránce dopadlo dobře a Solo u nás hrál i v nové sezoně,“ přeje si Šimíček.

 

 

Rovněž skandinávská stopa v ostravském týmu pokračuje v osobě švédského útočníka Tobiase Lindberga. Ten přestoupil do Vítkovic v průběhu podzimu ze Södertälje, dobrý začátek zbrzdilo zranění kolene, po kterém se ale dal dohromady a v play off už byl opět platnou součástí týmu – rozhodl například čtvrtý zápas předkola v Olomouci. „Lindberg je typický centr, který v loňské sezoně příjemně překvapil. Přišel do neznámého prostředí a nebylo to pro něj snadné, ale zvládl to. Věřím, že může být ještě lepší, v nové sezoně by měl ukázat svou sílu naplno,“ je přesvědčen hlavní vítkovický trenér.

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761