Nic nebalíme! Na tým jsem hrdý, říká Aleš Stezka

Dlouho nebylo jasné, kdo do třetího zápasu předkola play off bude moci nastoupit a na koho se budou moci trenéři spolehnout. Do branky trenér Holaň vybral Aleše Stezku a ten se již tradičně odvděčil spolehlivým výkonem, navzdory tomu, že po úvodním utkání série jej musela odvézt sanitka. Vítkovičtí neskládají zbraně a v úterý se poperou o srovnání série.

Aleši, jak nešťastný zápas to pro vás byl?

Tak nešťastný. Je to škoda dvě a půl minuty do konce zápasu takhle jít do tří a inkasovat z toho. Bohužel rozhodlo to zápas, ale my nic nebalíme. Zítra je nový den a zítra jde o všechno. My se budeme snažit to urvat, ať tu sérii vrátíme sérii k nám domů a uděláme pro to maximum.

Jak bys za sebe zhodnotil tu rozhodující střelu? Nebyla před tebou tečovaná?

Nemyslím si, že by to bylo tečované. Vyhráli buly a prostě ve třech je to těžké. Měl tam ulici, je to zkušený hráč a trefil to. Bohužel k tomu asi nemám co říct, musíme se na to podívat. Momentálně je to sice zklamání, ale zároveň nějaké ponaučení na zítra. Do zítřka si musíme vyčistit hlavu a jít do toho s čistým štítem.

Jak jste na tom se silami a rozpoložením?

Tak ohledně tohohle…já bych to nechtěl nějak rozebírat, protože to je pouze v kabině. To co se chtělo zveřejnit, se zveřejnilo. Reagovalo na to vedení klubu, trenéři a já k tomu určitě nechci nic říkat.

Jak ses cítil v tom zápase ty?

Tak…to bych odpověděl skoro na tu předchozí otázku, takže když to popíšu spíš hokejově než fyzicky, tak hokejově docela dobrý, ale dál k tomu říkat v play off a takhle těžké sérii určitě nebudu.

Kdy padlo rozhodnutí, že dnešní zápas odchytáš ty?

Tak to rozhodnutí padlo dneska, protože přece jen se jde den ode dne a volba je na trenérech. My jsme tady od toho, abychom byli vždycky stoprocentní, nebo alespoň co to jde. Nachystaní, když tu důvěru dostanu, abych byl připraven, co to jde.

Mezi fanoušky kolovaly informace, že zrovna ty jsi byl tím hráčem, kterého měla sanitka odvézt do nemocnice. Můžeš to potvrdit?

Už se k tomu vyjádřil trenér, takže ano. Nezažil jsem to, můžu říct, že to nebylo moc příjemné, ale díky bohu za mojí ženu, která mi strašně moc pomohla, i s dětmi, které jsou teď také nemocné. Není to žádná prča, malý měl v noci přes čtyřicítku. Vděčím ženě za to, že se o mě tak starala. Pomáhala nám i její maminka a na dálku i moje maminka, která je zdravotní sestřička. Jsem za to obrovsky vděčný. I za náš realizační tým, za naše doktory, za naše fyzioterapeuty, kteří se o nás starají. Byli maximálně při nás i v noci, když byla nějaká potřeba a za to jsem jim vděčný. Hlavně jsem na nás všechny hrdý už teď! Přece jen nás to nepoložilo, semkli jsme se a bojujeme jako jeden tým a děkujeme fanouškům, že nás podpořili, že přijeli a doufejme, že zítra to vyhrajeme i pro ně a pro všechny ve Vítkovicích.

Bojovali jste do posledních vteřin. Dalo by se říct, že i tohle vás může nakopnout, že i přes stav v jakém jste, jste schopni se soupeřem držet krok?

Pro nás to bylo straně důležité, že jsme to zvládli nějakým způsobem se na to připravit, že jsme vydrželi těch šedesát minut, že jsme neodpadli po první třetině. Myslím si, že každý tam dal do toho maximum a že každý divák to musel vidět. Děkuju klukům za ten výkon, protože hráli parádně. Fakt musím říct, že smekám před klukama, protože není lehké v tomhle hrát. Padali tam po hubě, snažili se do poslední chvíle a to, že se udělá nějaká chyba, že se jde do pět na tři, to prostě k hokeji patří. Musíme se z toho oklepat a připravit se na zítra.

Obětavost je silnou stránkou týmu. Třeba Rastyho Deje museli skoro odnášet z ledu. Co na to říkáš?

Je to borec! Dvakrát nádherně zblokoval střelu. Samozřejmě, snad bude dobrý, snad bude v pohodě. Tohle je ta obětavost. Ten tým šlape, maká jak má a každý se chce pro ten tým rozdat.