Neskládáme zbraně a jdeme vyhrát, velí Jan Bernovský

Mladý dvacetiletý útočník Jan Bernovský patří k příjemným překvapením letošní sezony. V základní části zapsal šest branek, ke kterým v play off přidal další dvě. Vítkovický mladík se při zranění tradičních útočných opor dostal do první přesilovkové formace a dnes přesnou ranou vykřesal Vítkovicím naději.

Honzo, je před vámi poslední šanci na protažení série.

Je to pro nás těžké, máme problém se dostat přes urputnou obranu Třince, natož ke střele. Musíme to zlepšit, více se tlačit do branky a věřit, že nám tam spadne nějaký odraz. Musíme věřit, čtvrtek je další den. Neskládáme zbraně, bojujeme dále a jdeme vyhrát.

Vítkovicím se nedaří střílet od modré, ani zblízka, z kruhu. Chtělo by se říct odnikud.

Je to jak říkáte. Nepadá nám to tam. Trpělivost…musíme to tam více tlačit a nějaká se ujme a to nás nakopne a budeme věřit, že přidáme další.

Vítkovice čeká zápas o všechno. Co od něj očekáváš?

Čekáme asi podobné utkání jako ve středu, všechno je o jeden gól. Tentokrát musíme být my ti lepší a vyhrát o jeden gól.

Zápasy v play off rozhodují přesilovky. Ve třetím utkání se vám jednu podařilo proměnit a naopak Třinec jste uhlídali.

Třinec má velmi silné přesilovky, takže si musíme dát pozor na zbytečné fauly jako v první třetině. Musíme se jich vyvarovat. Jeden gól jsme dali, což je fajn, ale musíme jich dát více.

O Třinci se ví, že má přesilovky smrtící. Máte je nastudovány?

Samozřejmě víme, jakou mají sílu v útoku, v obraně, celkově v přesilovce. Víme zhruba co hrají, takže máme na to nějaký recept, jak to bránit. Snažíme se, snad to půjde bez gólu i dále.

Co říkáš na ten vítězný gól Třince ze třetího utkání?

Stává se to. Je to hokej, někdy to padne na jedné straně, dneska to padlo Třinci. My jsme měli šťastný gól v Třinci, takže teď to vyšlo jim.

Nepřekvapuje tě, že Třinec dává málo gólů?

Tak oni mají kvalitu všude, jim stačí dát dva góly, pak to zavřou a to jim vyhovuje. Pro nás je to těžké, oni asi nepotřebují dávat góly, když vedou. My se musíme do branky tlačit více než oni.

Nebylo by lepší vstřelit gól jako první?

Samozřejmě, snažíme se dát první gól. Je to určitě lepší když vedeme od začátku zápasu, hraje se nám lépe a nejsme tak svázáni. Bohužel, zatím se nám nedaří.

Ve všech zápasech padá gól až po polovině utkání, čím to?

Začátek je hodně o obraně, nikdo nechce udělat chybu. V půlce zápasu se to více otevírá. Třinec jde do toho vedení, takže my musíme hru taky více otevřít, ať se více tlačíme do útoku. Pak z toho vznikají více chyby vzadu, ale to k tomu patří.