Německý šampion, vicemistři Finska a Švýcarska. Liga mistrů slibuje atraktivní duely

Vítkovice znají své soupeře pro základní část Champions Hockey League. Vyzvou dva týmy z Finska (Ilves Tampere a Lahti Pelicans) dva týmy ze Švýcarska (Rapperswill a Biel) a dva německé mančafty (Mnichov a Ingolstadt). Soutěž začíná 31. srpna.

Los ve finském Tampere určil, že se Vítkovice do nejmodernější haly v Evropě v sezoně podívají. Ostravané vyzvou v základní části Champions Hockey League Ilves Tampere na jeho ledě. Do Finska poputují i k zápasu s Lahti Pelicans, což je vicemistr země tisíce jezer. Modro-bílé čeká také cesta do Německa, konkrétně do Ingolstadtu.

Domácí zápasy v Ostravě slibují rovněž zajímavou konfrontaci a atraktivní podívanou. Do vítkovického paláce přijede mistr Německa Red Bull Mnichov, následují dva švýcarské týmy, a to konkrétně vicemistr EHC Biel a také Rapperswill-Jona Lakers s nejproduktivnějším hráčem švýcarské soutěže a zároveň kapitánem české reprezentace na MS 2023 Romanem Červenkou.

„Máme velkou radost a jsme hrdí, že jsme součástí hokejové Ligy mistrů. Je to pro klub i fanoušky velká čest,“ zmínil při losování soupeřů ve finském Tampere sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Poté, co bylo jasné, s kým se Ostravané utkají a zároveň kde, neskrýval Roman Šimíček spokojenost: „Myslím, že soupeři, na které narazíme doma, jsou kvalitní. Rapperswill a Biel ze švýcarské soutěže, což je velice kvalitní liga. Lidé se mají na co těšit. Mnichov je mistr Německa, takže znovu velice silný soupeř. Bude to jiný styl hokeje. Těšíme se na to a věříme, že i naši fanoušci se na tyhle atraktivní zápasy těší. A že už se nemohou dočkat.“

K venkovním zápasům zamíří Vítkovice dvakrát do Finska a jednou do Německa. „Dva finské celky, to je kvalita, je tam vše. Máme Ilves a Lahti. To budou hodně těžcí a kvalitní soupeři. A Ingolstadt, s ním jsme už v minulosti hráli, zase je to silný oponent. Já myslím, že los za nás je dobrý a myslím, že z toho máme všichni radost, že to dopadlo dobře. A už se na to všichni těšíme a věříme, že uděláme radost hlavně fanouškům, kteří se na těch zápasech budou především bavit,“ podotkl sportovní ředitel Vítkovic.

CHL se v nové sezoně hraje poněkud netradičním způsobem, kdy zmizel systém jednotlivých skupin, ale všech 24 týmů hraje v jedné základní části, ale s různými soupeři a jednokolově. To, že Vítkovice hrají v Lahti či Tampere neznamená, že Ilves a Pelicans pojedou do Ostravy. Každý tým má svých šest soupeřů a v nich se bude ve třech domácích a třech venkovních zápasech snažit získat co nejvíce bodů do celkové tabulky, která pak rozhodne o účastnících play off. Do vyřazovací fáze postupuje 16 nejlepších týmů celkové tabulky. Věří si Vítkovice na postup? „Byl bych špatný manažer, nebo bych nebyl na špatném místě, kdybych řekl, že tahle naše v uvozovkách skupina pro nás není hratelná. Vždycky, když do něčeho jdeme, tak věříme, že vše je hratelné. Ale ukáže se až na ledě, jak se bude sezona vyvíjet. Já především věřím, že minimálně doma naše fanoušky nezklameme a uděláme všechno pro to, aby to bylo vše v pořádku,“ dodává Roman Šimíček.

Soupeři Vítkovic známí jsou. Je známo také kde se s kým Ostravané střetnou. Zatím ale nejsou známy termíny jednotlivých zápasů. Ty určí až preference vysílatelů televizních společností. Jisté je, že Champions Hockey League 2023/2024 začíná 31. srpna.